+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 31 to 39 of 39

Thread: Dirty Dozen - Edycja Polska - 12 prawd o Kulturystyce

Generalnie temat powstal jako obnazac prawd kulturystyki z naciskiem na polskie realia i pseudo-realia ktore mnie irytuja. Gdy cos osiagnie poziom wrzenia - wrzucam dluzsza wypowiedz.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Pół dnia się zastanawiałem nad formą pytania, żeby to miało ręcę i nogi oraz było w miarę ciekawe. Jednak bardziej na miejscu chyba będzie, jak wyrzuce z siebie to co siedzi mi na wątrobie odkąd zacząłem kumać co się dzieje. Sprawa, która nigdy mi nie dawała spokoju to zakłamanie w tym sporcie czyli wszechobecny doping. Jak to jest, że czytamy gazety w których setny raz pojawiają się te same pytania odnośnie treningu, diety, supli; opisy ćwiczeń, wywiady z kulturystami, relacje z debiutów a nigdzie, żeby chociaż małym druczkiem albo na końcu gazety napisali nic nie ma na temat dopingu?! Nikt nie walnie prosto z mostu-co z koksem!!!??? Oprócz MD, bo tylko tam się można spotkać z jakimiś zagadnieniami temat nie istnieje. Nikt nic nie wie, nie słyszał, nie widział. Chyba każdy wie (zwłaszcza ludzie z portalu dla naturali!) że Ci zawodnicy biorą a jednak nikt nie porusza tej sprawy. Czy to już jest tak oczywiste i nikomu nie przyjdzie do głowy rozmawiać o koksie, czy ludzie walą schować głowę w piasek i udawać że jest ok? Z drugiej strony skoro jest oczywiste, to dlaczego nigdzie nie przeczytam-zawodnik taki i taki oraz jego mega cykl! Czemu nikt się nie przyzna, czemu wciąż wałkują tematy odpowiedniej diety, supli, dobory ćwiczeń a nikt nie ma odwagi powiedzieć wprost jak doszedł do takich efektów. Co jest grane u licha-świat oszalał czy ja? Oglądam sobie jakiś reportaż z czołowym polskim pro i wszystko fajnie-opowiada jak żyje,jaki ma dom, czym się zajmuje, co ma w lodówce, jakie akurat zajada suple, jedzie z kamera na siłke i robi trening. A gdzie do cholery szafka pełna towaru pytam sie??!! Żeby chociaż jakakolwiek przesłanka, żeby oko puścił albo się uśmiechnął do kamery jednoznacznie. NIC. Nie ma tematu. Trening, suple, dieta i sylwetka gotowa. Mydlą nam oczy aż miło czy co? Jak wiadomo kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą i sam łapię się na tym-kurde a może oni rzeczywiście są czyści? Może są w stanie dojść do takich wyników na tych piersiach z kury, bcaa i stackach przedtreningowych a to ja jestem cienki bolek i stoje w miejscu? Puma, może ja się rzeczywiście myle i nikt nie bierze, świat jest piękny a wszyscy są szczerzy aż do bólu? Przepraszam za tak lakoniczny sposób wypowiedzi i brak konkretnego pytania ale mógłbym tak jeszcze pisać i wylewać te frustracje ale myśle, że jakoś nakreśliłem w czym rzecz. Byłoby mi niezmiernie miło, gdybyś ustosunkował się do tej sprawy. Z góry dziekuję i pozdrawiam!

Quote Originally Posted by kifaf View Post
    Pół dnia się zastanawiałem nad formą pytania, żeby to miało ręcę i nogi oraz było w miarę ciekawe. Jednak bardziej na miejscu chyba będzie, jak wyrzuce z siebie to co siedzi mi na wątrobie odkąd zacząłem kumać co się dzieje. Sprawa, która nigdy mi nie dawała spokoju to zakłamanie w tym sporcie czyli wszechobecny doping. Jak to jest, że czytamy gazety w których setny raz pojawiają się te same pytania odnośnie treningu, diety, supli; opisy ćwiczeń, wywiady z kulturystami, relacje z debiutów a nigdzie, żeby chociaż małym druczkiem albo na końcu gazety napisali nic nie ma na temat dopingu?! Nikt nie walnie prosto z mostu-co z koksem!!!??? Oprócz MD, bo tylko tam się można spotkać z jakimiś zagadnieniami temat nie istnieje. Nikt nic nie wie, nie słyszał, nie widział. Chyba każdy wie (zwłaszcza ludzie z portalu dla naturali!) że Ci zawodnicy biorą a jednak nikt nie porusza tej sprawy. Czy to już jest tak oczywiste i nikomu nie przyjdzie do głowy rozmawiać o koksie, czy ludzie walą schować głowę w piasek i udawać że jest ok? Z drugiej strony skoro jest oczywiste, to dlaczego nigdzie nie przeczytam-zawodnik taki i taki oraz jego mega cykl! Czemu nikt się nie przyzna, czemu wciąż wałkują tematy odpowiedniej diety, supli, dobory ćwiczeń a nikt nie ma odwagi powiedzieć wprost jak doszedł do takich efektów. Co jest grane u licha-świat oszalał czy ja? Oglądam sobie jakiś reportaż z czołowym polskim pro i wszystko fajnie-opowiada jak żyje,jaki ma dom, czym się zajmuje, co ma w lodówce, jakie akurat zajada suple, jedzie z kamera na siłke i robi trening. A gdzie do cholery szafka pełna towaru pytam sie??!! Żeby chociaż jakakolwiek przesłanka, żeby oko puścił albo się uśmiechnął do kamery jednoznacznie. NIC. Nie ma tematu. Trening, suple, dieta i sylwetka gotowa. Mydlą nam oczy aż miło czy co? Jak wiadomo kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą i sam łapię się na tym-kurde a może oni rzeczywiście są czyści? Może są w stanie dojść do takich wyników na tych piersiach z kury, bcaa i stackach przedtreningowych a to ja jestem cienki bolek i stoje w miejscu? Puma, może ja się rzeczywiście myle i nikt nie bierze, świat jest piękny a wszyscy są szczerzy aż do bólu? Przepraszam za tak lakoniczny sposób wypowiedzi i brak konkretnego pytania ale mógłbym tak jeszcze pisać i wylewać te frustracje ale myśle, że jakoś nakreśliłem w czym rzecz. Byłoby mi niezmiernie miło, gdybyś ustosunkował się do tej sprawy. Z góry dziekuję i pozdrawiam!
    Wszyscy, bez wyjatku biora od góry do dolu. Biora zawodnicy, ich trenerzy a nawet ludzie ktorzy podaja im reczniki. Bierze pan ktory sprzedaje suple w sklepie i pan ktory te suple produkuje. W federacjach ktore nie maja naturalnosci jako sztandar bierze kazdy bez wyjatku. Tak bylo, jest i bedzie.

W federacjach naturalnych nie ma wielkich korporacji, nie ma ogromnych nagrod - stad biora w nich udzial pasjonaci i nikt nie czituje. A jak ktos czituje to trafia na sciane "nieslawy" np tu: http://www.naturalbodybuilding.com/p...l_of_shame.php

Ponadto - zaden zawodowy zawodnik klasycznych federacji ktorego poznalem blizej lub dalej w ciagu 20 lat nigdy w zyciu poza plakatem czy reklama w tv - NIE JE SUPLI. Firmy suplementacyjne to 95% ich zarobku, nagrod, prestizu i zycia. Jesli otwarcie by powiedzial ze g**** nie jada - to nie dostalby ani zlotowki/dolara. Mozna powiedziec -a co z pensjami trenerskimi? Owszem - 1300 -1900 brutto. Ustaw za to diete dla byka 110 kg, oplac rachunki, czynsz, komorke, sprzet, przyjemnosci - powodzenia!

Przeslanki? Kazdy portal sympatyzujacy z federacjami koksujacymi posiada prezny dzial doping. Oficialnie by ratowac niekumatych. A jak wejdziesz - jeden art na krzyz pisany jezykiem i wiedza "debila" czemu koksy szkodza, a potem kilkadziesiat tysiecy tematow jak brac koks by najlepiej "porobilo". Na kazdej silowni znajdziesz multum gosci ktorzy w latwy i szybki sposob opchna Tobie koks lepszej lub gorszej jakosci - a zazwyczaj zadnego ktory ulozy Tobie dobry trening czy diete.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Senior Member Wojtashc is on a good road Wojtashc's Avatar
    Może rekatywacja tematu?

Myślę, że odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta: "dlaczego kadra instruktorów, trenerów itd ma tak niskie kwalifikacje i poziom ich wiedzy jest poniżej poziomu mułu - czy to tylko z głupoty wynika, że serwują normalnym ludziom plany treningowe, na których urosnąć ma sie prawo jedynie będąc ma dużej ilości towaru. Czemu jeszcze nikt nie zrobił z tym porządku u nas? W USA jednak kadra siłowni jest o niebo lepiej przygotowana do wykonywania zawodu".

dlaczego większość porównań Polaków dot. różnych aspektów życia tyczy się zachodniej Europy i USA, zawsze śmieszy mnie takie porównanie
    odpowiedź jest bardzo prosta - tam są inne pieniądze - gospodarka, inna historia, inna mentalność...
    jeżeli już porównujesz to porównuj do "swoich" a jeśli takich szukać to w Europie środkowo - wschodniej
    gospodarka USA i Polska gospodarka - Dawid i Goliat, realnie patrząc gospodarkę rynkową mamy od 1991 roku a USA....

co do samego tematu to imo już umarł, jak wiele ciekawych aspektów poruszanych na tym forum
    niestety za mało tu ludzi pokroju Pumy a za dużo moderatorów, no offence

Kulturystyka, czy kulturystyka naturalna, to pewna dziedzina wiedzy, jest raczej uniwersalna bo dotyczy kazdego, ma za zadanie poprawy sylwetki, zdrowia jakosci zycia itd. To czemu ta dzedzina nie jest rozpowszechniana? czemu lekarze sa przeciwni, lub nie douczeni, nie rozumiana. Albo zle kojarzona, kojarzy sie jako idiotow ktorzy robia sobie krzywde by podnies jak najwiecej.
    Czy kulturystyka jest tylko dla wybrancow, co stac na diete i maja wiedze jak to robic, czy kazdy moze to rabic na swoim poziomie by polepszyc zdrowie , sylwetke, nawet jak kogos nie stac na dobre jedzenie, nie kazdego stac na diete, ale bedzie wybieral cos lepszego niz smieciowego. czy jest sens? Dla kogo to jest? kiedy ma sens a kiedy nie ma sensu? Kazdy powinien korzystac z silowni, czy mozna miec dobra sylwetke bez silowni? Albo ujmujac, ze kazdy powinien przeniesc cialo w przestrzeni, wiec kazdy powinien robic drazek i dipsy?

Dobre pytania.

Dobrze by było gdyby ten temat został reaktywowany zostało nam 10 pytań czyż nie?

Od razu zadam pytanie :

Jak wygląda Puma twoja dieta, ile posiłów, jak rotujesz produkty , jak przygotowywujesz jedzenie (czy gotujesz z góry np na 3 dni, czy codziennie gotujesz)
    Last edited by Eraos; March 29th, 2015 at 15:14.

Czy miałeś Puma ze swoich podopiecznych jakiegoś zawodnika kulturystę/tkę? Jeśli nie to chcę być pierwsza zabrok 40 na kark mi wpadnie, chcę w końcu zrobić coś dla siebie.

+ Reply to Thread