+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Dirty Dozen - Edycja Polska - 12 prawd o Kulturystyce

Quote Originally Posted by Granathar View Post
    Czy naturalny kulturysta jest w stanie osiągnąć sylwetkę zawodowca? Nie koniecznie mr. Olympia, bo to są upasione świniaki, ale np. federacji IFBB? I jak trenują oraz jedzą mr. Olympia i inni najwięksi i najbardziej podziwiani zawodowcy, co muszą robić aby osiągnąć takie duże rozmiary? Ponadto co z kulturystami starej daty? Jak dochodzili do takich potężnych sylwetek dawno temu, kiedy wiedza na temat tego sportu była jeszcze nikła?

Puma, a tak swoją drogą. Twój tekst o odżywianiu jest tak dobry, że nie mam oczywiście nic do dodania. Ostatnio chciałem właśnie napisać coś podobnego i opublikować szerszej publiczności na serwisie typu "Wykop" aby zwrócić ludziom uwagę na problem odżywiania w nowoczesnym społeczeństwie, chociaż kilku można w ten sposób odratować. Niestety wątpliwe jest aby udało mi się ująć to tak przystępnie i jednocześnie tak kompletnie, dlatego też mam pytanie - udzieliłbyś praw autorskich aby wkleić Twój tekst właśnie na Wykop, czy mam pisać samemu posiłkując się tylko tym co napisałeś? Oczywiście dodałbym do tego jakiś wstęp i chwytliwy nagłówek, zaś w razie ewentualnej zgody od Ciebie zależy, czy mam podawać autora, nazwę strony etc.
    W sprawie pytania drugiego - napisz mi PMke. Generalnie - zawsze mnbbc.com jest przyjaznie otwarte na wspolprace. Tylko droga formalnosci musze poznac dokladne zasady [wymog naszego prawnika], wiec trzeba ustalic zasady - ale nie widze zadnych przeciwskazac jesli do tego uczciwie podejdziemy.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Art o diecie swietny. (dodatkowo co sadzisz o przenoszeniu sie estrogonow przy duzej ilosci spozytego kurczaka na konsumenta, powodujac lipo - teoria lekarza)

Moje pytanie.

Jak obecnie postrzegany jest czlowiek, ktory chce oczywiscie osiagnac awans w pracy przez pryzmat wlasnie cwiczen czy to silowni czy np. sztuk walki. Wiadomo ze obecnie w naszym troche daleko idacym za trendy zachodnimi kraju, mlody czlowiek chcacy cos osiagnac w zyciu, a co za tym idzie stara sie o awans w w pracy, ktory cwiczy czy na silowni czy sztuki walki, podjada na przerwie kuraka z ryzem zamiast kawy i papierosa jest postrzegany przez wiekszosc jako kosmita, a przynajmniej jakis "dziwny typ".

Wiadomo czasem zdarzy sie jakas kontuzja, podbite oko czy podrapana twarz. Czy taki pasjonata sportu ma wogole szanse na awans w dobrej firmie? Czy nie bedzie skreslany z gory wlasnie przez pryzmat jego zainteresowan?
    Last edited by ardorek; February 24th, 2011 at 15:14.

Banned Jimmy is on a good road
    Będziesz Puma jeszcze odpowiadał na te pytania?

Temat zyje - z racji czasu - pon -pią - zbieram pytania - w weekendy odpowiadam na Dirty Dozen.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

To ja mam prawdziwą bombę, kolejna prawda o kulturystyce!

właśnie skończyłem oglądać film: Bigger, stronger, faster i szczerze powiedziawszy dał mi sporo do myślenia...

Portal otwarty, bez Tabu i prowadzowy przez Pumę, przez wielu uważany za wielkiego profesjonalistę i człowieka ogromnej wiedzy, wprowadzającego czasem rewolucję w naszych głowach i dlatego tutaj kieruję to pytanie. A właściwie nie chciałbym konkretnie formułować pytania bo liczę na podobną odpowiedź co do odżywiania [prawie artykuł, jak z 1 strony]

Kto oglądał film napewno już wie, że chodzi o doping. Ciekaw jestem co Puma napiszesz nt jego wpływu na ludzki organizm [tym bardziej ,np patrząc na to jak opisujesz negatywne działanie słodziku to co w przypadku TAKIEGO oręża].
    Hormony w dzisiejszych czasach są powszechnie stosowane w medycynie i skoro tak jest to może rzeczywiście przy odpowiedniej profilaktyce nie są tak destrukcyjne dla naszego ciała.
    [mieszkałem ponad 4 lata w akademiku i miałem za sąsiada niepełnosprawnego chłopaka, który ponad 10 lat bierze sterydy bo cierpi na zanik mięśni i mówił, że będzie je brał do końca życia, więcej szczegółów nie znam bo trudno o czymś takim z osobą niepełnosprawną rozmawiać]

Nasuwa mi się masa pytań, ale liczę na ciekawą lekturę

O, ciekawe pytanie.

To ja też zadam pytanie, czy jest ktoś wśród nas kto raz na wczas nie trafi na taką sytuację, że na imprezę/grilla/wesele/cokolwiek innego po prostu nie wypada nie pójść bo brat/szwagier/najlepszy przyjaciel itd itp? Sądzę, że każdy znalazł się w takiej sytuacji - wiadomo, od razu nasuwa się tylko jedna odpowiedź 'ale idź nie ma problemu, wszystko jest dla ludzie raz na wczas na pewno nie zaszkodzi'. Tylko teraz pojawia się kolejny problem, mimo, że większość naszych znajomych na pewno wie o tym, że ćwiczymy i nie pijemy to zaczyna się gadanie:
    - no napij się
    - no ze mną się nie napijesz?
    - to chociaż zapal sobie
    itd.

Ja szczerze mówiąc już trochę wydoroślałem, także nie bawi mnie upijanie się w trupa, ale niestety dla większości osób jest to świetna rozrywka. Chciałbym Puma, abyś wyjaśnij jak używki wpływają na nasze ciało od strony kulturystycznej.
    a) alkohol - czy straszny w każdych ilościach, ile faktycznie i jak często możemy wypić (mówię np. o przysłowiowym 'piwku' w upały), jakie spustoszenie sieje porządne picie i co zrobić jeżeli faktycznie znajdujemy się w takiej sytuacji, że nie wypada odmówić i po prostu trzeba się napić - w jaki sposób się zabezpieczyć.
    b) papierosy - od zdrowotnej strony wszyscy wiemy, pytanie o stronę kulturystyczną. Na pewno kondycyjnie/wytrzymałościowo konkretnie nas osłabiają. Ale czy mają jakiś bezpośredni wpływ na masę mięśniową/tkankę tłuszczową lub któreś hormony?
    c) tzw. trawka (marihuana) - nie raz i nie dwa słyszałem jako argument, że jest lepsza od alkoholu, bo przez alkohol umarło już XXX ludzi a przez trawę nie odnotowano śmiertelnego przypadku. Ile w tym prawdy nie wiem, nie interesuje mnie to - znowu chciałbym dowiedzieć się jaki wpływ ma na kulturystyczną stronę, w co ingeruje, co miesza, co przestawia.
    d) podstawowe chyba wymieniłem, jeżeli komuś przyszłoby jeszcze coś do głowy (o twardych narkotykach nie wspominajmy bo to już jest zupełnie inna sprawa) to niechaj zabierze głos

pozdrawiam
    Last edited by Hardrigar; May 24th, 2011 at 11:04.
    "Whether you think you can or you can't, either way you are right" - Henry Ford

Moje pytanie będzie dotyczyło stawów i kręgosłupa: jak dużo realnie możemy zmienic w kwestii wrodzonej wady lub nabytej kontuzji? Na moim przykładzie: nigdy mnie nie bolały stawy (zresztą młody jestem, więc byłoby to dziwne), 3 lata temu poszedłem pierwszy raz na siłownię, ładowałem 5razy w tygodniu do upadku tak jak trener nakazał aż w końcu po wyciśniętym z mega wygiętymi nadgarstkami 62kg na klatę kolejnego dnia obudziłem się z mega bólem w nadgarstkach - ledwo moglem nimi w ogóle ruszac... Zacząłem stosowac opaskę usztywniającą na nadgarstek, ale problem nie znikał mimo że minął ok. 1rok. Z czasem też zaczęły mnie pobolewac łokcie: przy mocniejszych wyciskaniach i przy wyciskaniach francuskich (w ogole nie mogłem ich robic tak mnie bolało). Potem zacząłem cwiczyc wreszcie jak człowiek, z mniejszą intensywnoscią stopniowo progresując. Stosowałem przerwy tygodniowe, tygodnie z niższymi cięzarami zeby dac odpoczac stawom itepe i było stopniowo lepiej, aż w końcu przestało się poprawiac i stanąłem w miejscu. Teraz po 3 latach niby nic mnie nie boli, nie czuję łokci i nadgarstków w większosci cwiczceń. Jednak ciągle nie mogę robic francuzów bo od razu nawet na niskich cięzarach pojawia się ból! tak samo nie moge zrobic wielu pompek bo od ok 15powtorzenia nadgarstki pobolewaja. Długa rozgrzewka nic nie pomaga w tej kwestii. Chciałem się zapisac bardzo na break dance, ale w ogóle nie wchodzi w grę z moimi stawami. Czy istnieje jakas szansa żeby wyleczyc moje stawy w pełni[U]?

Ponadto mam jedną nogę krótszą o 1cm, w efekcie teraz (21lat) moje ciało jest asymetryczne - obręcz barkowa z jednej strony szyi jest dłuższa niż z drugiej. Podczas wyciskania na ławce kładę się krzywo. Lepiej układac się tak jak podyktuje ciało czy próbowac na siłę leżec prosto? (jest to możliwe ale ciężar wtedy mniejszy) Czy te zmiany w budowie są nieodwracalne czy da się je jakos stopniowo zmienic?

REASUMUJĄC: Co możemy realnie zrobic z naszym układem kostnym by pozbyc się bólu i patologii sylwetki a czego nie możemy?

Senior Member dissault is on a good road dissault's Avatar
    ^ to pytanie mogłeś zadać w technikaliach imo
    Świat jest mały, ale należy do wielkich..

tez mi sie tak wydaje, to jest temat o prawdach ogolnych kulturystyki, nie pojedynczych przypadkow
    ale Puma zdecyduje

A mi się wydaje, że wręcz przeciwnie - to rozległy temat, o którym tak naprawdę mało wiadomo i warto go poruszyc. Swój przykład opisałem, żeby lepiej zobrazowac co mam na mysli..

dla mnie tez technikalia,na pewno nie ten temat. a przynajmniej nie przy tak sformulowanym "zagadnieniu".

Czy można tu jeszcze zadawać pytania,bo temat bardzo ciekawy.

Moderator Morgool is on a good road Morgool's Avatar
    Ładuj śmiało, Puma w wolnej chwili tu zajrzy zapewne

Quote Originally Posted by Morgool View Post
    Ładuj śmiało, Puma w wolnej chwili tu zajrzy zapewne
    May 31st, 2011 19:12

Oj, chyba już nie zagląda, a szkoda...
    Do pytania o nadgary obolałe może dam swoje 3 grosze, bo też to przechodziłem: wzmocnij przedramiona, znacznie. Zakładam, że je zlewałeś (przez analogię z moim przypadkiem). Ogólnie przetestowany przeze mnie sposób na kilku bolących stawach (zawsze działał, jednak nie od razu, czasem potrzeba nawet kilka miesięcy): zacznij od małego ciężaru, im bardziej boli, tym mniejszy ciężar, a więcej powtórzeń; miałem kiedyś ostrą jazdę z kolanami, trening wyglądał tak, że 3 razy w tygodniu robiłem kilka serii po 500 (tak, pięćset - dobre ukrwienie - dobre odżywienie stawu, szybka regeneracja zmian chorobowych itp) powtórzeń prostowania nóg z ciężarem 2-5 kg, więcej nie mogłem właśnie przez ból. Po kilku miechach mogłem już robić siady bez obciążenia, a po roku w zasadzie zero problemów. Długie serie robię obecnie na koniec każdego treningu.

+ Reply to Thread