+ Reply to Thread
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: [FAQ] Almanach Treningu Kobiecego

Quote Originally Posted by yoyo1978 View Post
    W jaki sposob ma sie redukowac kobieta ktora nie moze wykonywac treningu silowego?
    Czy da sie zamienic trening silowy na trening obwodowy/kompleksy itp z malymi i srednimi obciazeniami, tak by budowac przy tym mase miesniowa i/lub redukowac tkanke tluszczowa?
    Jak dlugo mozna wykonywac taki trening by byl on skuteczny - jak zmieniac cwiczenia i jak manipulowac obciazeniem (tym minimum ktore jest mozliwe), jakie techniki stosowac by taki trening byl jak najbardziej efektywny?
    Czy mozesz podac przyklad jak moglby wygladac taki trening (konkretna rozpiska)?
    Przyjmuje prosa zadade - ja moge wszystko i cwiczacy moze wszystko. Mozna budowac mase i sile na ciezarach duzych, srednich i malych[niespodzianka]. Wszystko rozbija sie o optymalnosc. Niestety - roznica miedzy ciezarami duzymi a juz nawet srednimi jest taka ogromna, ze nikt trzezwo myslacy nie powinien celowo zanizac swoich lotow jesli nie chce bawic sie w "żółwia".

Powiem co szczerze mysle - pytanie przypomina mi klasyczny przypadek gdy ktos ma wade postawy i probuje ominac proces korekty poprzez zmniejszenie ciezarow. To tak nie dziala. Obwody, trening kompleksowy, czy nawet niskie obciazenia - to nadal trening silowy. Nadal ten sam uklad SI i nadal podstawowa fizyka. Biomechanika jest nieublagana - jesli cos robi nam krzywde to nadal ja bedzie robic nawet gdy zredukujesz ciezar. To ze nieczujesz ze dziele sie cos zlego - nie znaczy ze sie to nie dzieje.

Nalegam by zabrac sie porzadnie za proces rehabilitacyjny. Nie ma sensu bic glowa w sciane.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Witam, jak to jest z tymi piersiami, mozna je podniesc, ujedrnic? co mozna z nimi zrobic?

Quote Originally Posted by Mateusz View Post
    Witam, jak to jest z tymi piersiami, mozna je podniesc, ujedrnic? co mozna z nimi zrobic?
    Na dobra sprawe wszystko, ale wymaga to uczciwej pracy.

Korekte biustu zaczynamy od wyleczenia sie z przypadlosci okresu mlodzienczego - czyli garbienia sie i "chowania biustu". Jest to bazowy i podstawowy element. Nawet najjedrniejszy biust bedzie wisial pionowo w dol jesli masz glowe pochylona do przodu, lopatki rozjechane na boki a barki zaokraglone do przodu. To wynika z naszej anatomii. Jesli cialo odbiega od pionu, grawitacja robi swoje.

Krok pierwszy - zaprowadz porzadek z lopatkami i barkami [art na glownej pt. "Co chrupie w barku"]
    Krok drugi - zaprowadz porzadek z glowa i szyje [art na glownej pt. "nie badz zolwiem"]

To baza ktora momentalnie zmieni stan rzeczy, dzieki nabytej umiejetnosci trzymania sylwetki prosto, Twoja klatka bedzie zwrocona stale do gory. Od strony wizualnej oznacza to iz biust optycznie zwiekszy sie i bedzie mial oparcie na zebrach [a nie bedzie wiszacym soplem jak do tej pory].

Kolejny krok to budowa podstawy miesniowej, dzieki ktorej nadamy piersiom porzadany ksztalt. Pamietajmy - piers to nie tylko tluszcz, ale i skora oraz miesnie.

Pracujemy na miesniach:

Piersiowym mniejszym
    Pieriowym wiekszym, ktory sklada sie z

czesci przyobojczykowej
    czesci przymostkowej
    czesci brzusznej

Zacznijmy od piersiowego mniejszego - miesci sie on tuz pod piersiowym wiekszym. Od wizualnej strony - im wiekszy bedzie tym mocniej bedzie nadawal piersiom grubosc oraz tym mocniej bedzie kierowac je do srodka. Analogiczna zasada jak stanik pushup. Dobrze rozwiniety miesien bedzie tak modelowal klatke by piersi nie "uciekaly" pacha ale by zachodzily ladnie na siebie, niwelujac nieraz szpecaca przerwe miedzy nimi.

Tutaj polecam pompki na poreczach. Zadne inne cwiczenie tak szybko i modelowo nie rozbuduje tego miesnia. Jesli Pani brakuje krzepy - moze uzyc do pomocy gum gumnastycznych nawet o pomocy rownej jej masie ciala. Wazne by wykonywac ruch poreczowy i nadawac miesniu prace do wykonywania. Wszystkie Panie co slysza od kolezanek "czy ty cos cwiczysz bo nadal ci biust wisi" to te panie ktore nie robia tego cwiczenia. Prosze sie nie bac, uzyc wszelakiej mozliwej pomocy i spokojnie poreczowac.

Czesc brzuszna miesnia piersiowego wiekszego jest na samym jego dole i od zewnetrznej strony. Rozbudowa tego miesnia tworzy naturalna półkę na ktorej moze stac biust ktory normalnie by wisiac niczym sopel. Nawet u Pan z biustem A - ten miesien bedzie ukryty pod piersia. Mozna mocna zainwestowac w jego budowe i nikt sie nie zorientuje. Rozwoj tej glowni wzmocni tkanke od brodawek az po pache - korygujac odjedrniona faldke ktora wylewa sie gdy Panie ubieraja sukienki na ramionkach.
    Czyb zbudowac ten obszar? Najlepszym cwiczeniam sa nadal porecze [ktore juz i tak robisz] oraz uzupelnienie w postaci rozpietek typu Y-grek na lawce ujemnej lub krzyzowanie w dol typu Y-grek High-to-low na bramie.

Obszar przymostkowy jest wazny gdyz nadaje grubosc piersiom - tj. optycznie zwieksza miseczke [efekt push prostopadle do zeber]. Znakomita czesc tego rejonu bedzie miescic sie pod biustem, stad jest to kolejna "dyskretna" robota. Co wazne, cwiczac ta glownie, zabudowujemy miesniem obszar pomiedzy piersami. Jesli Pani posiada biust typu mocno rozchodzacego sie - jest to dobra inwestycja, gdyz optycznie uzupelni biust ku srodkowi. Jako iz wykonujesz juz 2 cwiczenie napisane wyzej, dodaj szerszy wycisk mlotkowy sztangielkami na laweczce poziomej. Nic wiecej nie bedzie potrzebne.

Na deser zostal nam obszar przyobojczykowy. Ten zawsze bedzie na wierzchu gdyz eksponowac go bedziesz za kazdym razem gdy bedziesz miala na sobie bluzke z dekoltem. Czemu to miejsce jest bardzo wazne? Z bardzo prostego powodu. Jesli masz maly biust, lub biust zaczynajacy sie bardzo nisko - kazdy gram miesnia jaki tam wybudujesz bedzie sprawial wrazenie ze piers zaczyna sie duzo wyżej i ze jest pelniejsza. Im wyzszy biust - oko czyta - jedrniejszy i wiekszy biust. Znakomitym cwiczeniem, niejako na deser by rozbudowac ten region jest krzyzowanie na bramie typu A w wersji low-to-high.

Reasumujac, nasz trening bedzie wygladal tak:

1. Porecze klatkowe Rampa 8 powtorzen [4-5 serii]
    2. Rozpietki na laweczce ujemnej Rampa 12 powtorzen [3 serie]
    3. Wyciskanie mlotkowe sztangielek Rampa 10 powtorzen [4 serie]
    4. Krzyzowanie typu A Rampa 15 powtorzen [5 serii]

Dla szybkich efektow proponuje wykonywac powyzszy trening 2 razy w tygodniu przez 6 tygodniu, pamietajac o tym by jednoczesnie trenowac reszte ciala.

Technika powyzszych cwiczen, jak i sztuka trenowania miesni piersiowych zawarta jest w naszym artykule na stronie glownej pt. "Specjalizacja Pancerna Klatka" gdzie mozna min. zapoznac sie z prawidlowa technika oraz filmami. Uczulam bo w sieci zwlaszcza polskiej pelno jest niedzialajacych opisow i bzdurnych technik.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Ja mam pytanie odnośnie stosowania antykoncepcji hormonalnej u kobiet. Jak to się odnosi do przyrostu masy mięśniowej i tłuszczowej? To duża ingerencja w układ hormonalny, jak o siebie dbać w takiej sytuacji pod kątem diety? Odstawienie w tym momencie nie jest możliwe.

Quote Originally Posted by nishka View Post
    Ja mam pytanie odnośnie stosowania antykoncepcji hormonalnej u kobiet. Jak to się odnosi do przyrostu masy mięśniowej i tłuszczowej? To duża ingerencja w układ hormonalny, jak o siebie dbać w takiej sytuacji pod kątem diety? Odstawienie w tym momencie nie jest możliwe.
    W pierwszej kolejnosci niezaleznie od okolicznosci musimy zadbac o prawidlowa diete. Niezaleznie czy bierzemy tabletki czy nie. Gdy to opanujemy wtedy dopiero mozemy ocenic jakie sklonnosci ma nasze cialo, co mu sluzy a co nie i jaki jest stan metabolizmu. To pozwoli nam ocenic czy jestesmy tylko na rozchwianym etapie czy tez lazi po nas jakas choroba dziedziczna/srodowiskowa ktora trzeba wyleczyc.

Jesli zaczynamy robote od lykania tabletek a dopiero potem probujemy sie regulowac to robimy cala czynnosc od konca - co bardzo komplikuje sprawe. Czemu? Wynik jak uzyskamy - nie bedzie naszym wynikiem ale wypadkowa naszego ciala/chorob i dzialania konkretnych tabletek hormonalnych. Wolny metabolizm czy brak tolerancji na cukry proste moze wynikach z kompozycji pigulki antyhormonalnej a nie z naszych naturalnych tendencji. Hormony zawsze po, nigdy przed. Niestety doktorzy przepisujacy antykoncepcje jak cukierki w dzisiejszych czasach nie maja o tym w wiekszosci przypadkow absolutnie zielonego pojecie. Pojde dalej - nawet nasi sterydowi niechciani koledzy od dzwigania ciezarow - najpierw cwicza na sucho a potem biora bo inaczej nie ogarna wlasnego ciala w co dopiero postepu. To jeden z paradoksow gdzie zwykly osobnik z IQ 90 wykazuje wieksza inteligencje niz lekarz z dyplomem. Przykre ale prawdziwe.

No dobra, ale mleko sie wylalo i za namowa lekarza wzielas pigulki. Ok - trzeba zaradzic. Wskocz najpierw na klasyczna diete dla poczatkowej kobiety cwiczacej:

Bialko 3 gramy na kgmc
    Wegle 1 gram na kgmc [prop zlozone cukry 1:1]
    Tluszcze 1 gram na kgmc [prop 1:1:1]
    Kilogram zieleniny dziennie no limit

Przez cztery tygodnie obserwuj cialo tj. mierz faldy, wage i rob sobie fotografie + zwykle ocena dotykowa [mamy o tym kilka artow na glownej, dedykowanych paniom].

Jesli celem jest rekompozycja ciala [zwiekszenie masy nietluszczowej i obnizenie tluszczowej] to kieruj sie ponizszymi wytycznymi:

bioderka rosna - redekuj cukry az po zero na korzysc weglowodanow zlozonych
    bioderka nie rosna - bez zmian w weglach

spada libido - dodawaj po 10 gram tluszczu tygodniowo az libido wroci

miesnie nie rosna - dodawaj po 15 gram bialka tygodniowo az zauwazysz powolny wzrost suchej masy

buzia/lydki utyly - metabolizm jest spowolniony, zredukuj diete na 2 tygodnie o 10%, za to dorzuc wiecej zielieniny [znacznie wiecej], po czym wroc do podstawowego poziomu i kontynuuj.

jest problem z regeneracja - jesli spory - dodaj 5% do diety.

potem pozostaje juz tylko kalibracja co 2 tygodnie zgodnie z celem. Prosze sie tego nie obawiac - kalibracja prowadzi nas tam gdzie zyczy sobie cialo. Jesli ogranizm lubi wiecej tluszczu - dajmy mu. Jesli potrzebuje wiecej wegli - dajmy mu, jesli bialka - analogicznie. Jesli zle reaguje na dana grupe - podmienmy proporcje. Jesli nie toleruje jakiegos konkretnego pokarmu - wyrzucmy go z diety.

Chciałam zapytać, które dokładnie mięśnie (lub ich fragmenty) odpowiadają za szerokość bioder?
    Wiem - szerkość bioder, to nie tylko biodra, ale cała sylwetka.

Jednak w pytaniu chodzi mi tylko o fizyczną szerokość bioder:
    - którymi mięśniami możemy je poszerzyć?
    - rozbudowa których mięśni będzie wyglądała głupio przy naturanie wąskich biodrach?
    Kobieta nie jest zmienna.
    To okoliczności się zmieniają!

Quote Originally Posted by Ewciak View Post
    Chciałam zapytać, które dokładnie mięśnie (lub ich fragmenty) odpowiadają za szerokość bioder?
    Wiem - szerkość bioder, to nie tylko biodra, ale cała sylwetka.

Jednak w pytaniu chodzi mi tylko o fizyczną szerokość bioder:
    - którymi mięśniami możemy je poszerzyć?
    - rozbudowa których mięśni będzie wyglądała głupio przy naturanie wąskich biodrach?
    A moze chcialabys wrzucic swoja fotografie sylwetki z przodu? W ten sposob bede mogl pomoc Tobie indywidualnie.
    Bioderka mozna poszerzysz na kilka sposobow - trzeba dobrac na jestetyczniejszy dla siebie samej. Pamietajmy ze kazda sylwetka jest unikatowa.

Fotka standardowa - mozna zrobic ja z ananimowa glowa jesli sie krepujesz.

Quote Originally Posted by Puma View Post
    A moze chcialabys wrzucic swoja fotografie sylwetki z przodu? W ten sposob bede mogl pomoc Tobie indywidualnie.
    Bioderka mozna poszerzysz na kilka sposobow - trzeba dobrac na jestetyczniejszy dla siebie samej. Pamietajmy ze kazda sylwetka jest unikatowa.

Fotka standardowa - mozna zrobic ja z ananimowa glowa jesli sie krepujesz.
    Z moim własnym zdjęciem będzie mały problem
    Ale znalazłam w Internecie zdjęcie zawodniczki, która ma bardzo podobny problem do mojego.

Zbudowała gdzieniegdzie ładną sylwetkę, ale najwyraźniej problemu wąskich bioder nie rozwiązała ani trochę.
    (Przerobiłam to zdjęcie tak, żebyb nie dało się poznać, kto to jest ).

brak bioder retusz.JPG

Czy takie coś może być?
    Kobieta nie jest zmienna.
    To okoliczności się zmieniają!

Dzięki za poradę. Co do diety to wychodzi mi B/T/W podobnie jak polecasz, z tym, że muszę jeszcze podbić nieco białko, staram się z tym uporać i jem do oporu. Co do boczków- były zawsze, nawet przed pigułkami ( złe nawyki żywieniowe w rodzinnym domu). Przez to moja sylwetka wygląda nieproporcjonalnie. Ostatnio ograniczyłam węglowodany proste( sporadycznie jakiś owoc) i już widzę, że powoli niechciany tłuszczyk zanika, więc podejrzewam, że właśnie to był powód jego powstawania.

Quote Originally Posted by Ewciak View Post
    Z moim własnym zdjęciem będzie mały problem
    Ale znalazłam w Internecie zdjęcie zawodniczki, która ma bardzo podobny problem do mojego.

Zbudowała gdzieniegdzie ładną sylwetkę, ale najwyraźniej problemu wąskich bioder nie rozwiązała ani trochę.
    (Przerobiłam to zdjęcie tak, żebyb nie dało się poznać, kto to jest ).

Attachment 4713

Czy takie coś może być?
    Jest to dość typowy problem. W skórcie - u góry za mało, po środku na dużo, na dole za mało.

Innymi słowy:

Musisz zbudować miesień pośladkowy mniejszy i średni. Oba maja potężny potencjał do rozrostu, przy okazji budujac super pupe. Dodatkowo nalezy rozbudowac Tensor fasciae latae - miesien o przeciwnej roli. Znakominie sprawdzaja sie tutaj superserie antagonistyczne.

Musisz wywalic z treningu wszelkie izolowane cwiczenia na miesnie skosne brzucha [przy okazji miesnie proste]. Zadnych crunchy, skretow itd - niewielka strata bo i tak sa szkodliwe dla kregoslupa. Zostawilbym najwyzej jedno cwiczenie izometryczne na miesnie brzucha, ale dla zdrowia - bez szalenstw z objetoscia czy intensywnoscia.

Nastepnie musisz wprowadzic dobry pakiet cwiczen na miesnie najszersze grzbietu.

Czemu taka trojfazowa kompozycja? Odpowiedz jest bardzo prosta. Mowimy o biodrach wtedy kiedy je widzimy. Wtedy kiedy rzucaja sie w oczy. Mozna miec super szerokie biodra a chowac ich widok duzymi miesniami skosnymi brzucha. Nie ma przyjemnej krzywej linii [zaokraglenia] - to jest prosta linia. Prosta linia - blokowa sylwetka - czyli to co ma pani z obrazka.

To czego ci potrzeba to ladna zalamana krzywa linia - ktora pokaze wciecie w talii z obu stron kontrastujace z poszerzeniami ktore uwydatnia wciecie. Dobre najszersze podkresla wciecie od gory swoim rozmiarem, a dobre posladki i ich antagonista podkresla to od dolu.

Czyli:

budujemy biodrka, posladki [posladkowy duzy nie ma tu nic do gadania, ale rzecz jasna kazda Pani powinna go i tak trenowac z wiadomych powodow], ograniczamy szalenstwa z miesniami brzucha i dodajemy ladny pakiet 3-4 cwiczen strice na najszersze. Po 40 dniach roznica bedzie rzucala sie w oczy duzo szybciej nizli bysmy tylko budowali same biodra.

Dzięki za poradę. Co do diety to wychodzi mi B/T/W podobnie jak polecasz, z tym, że muszę jeszcze podbić nieco białko, staram się z tym uporać i jem do oporu. Co do boczków- były zawsze, nawet przed pigułkami ( złe nawyki żywieniowe w rodzinnym domu). Przez to moja sylwetka wygląda nieproporcjonalnie. Ostatnio ograniczyłam węglowodany proste( sporadycznie jakiś owoc) i już widzę, że powoli niechciany tłuszczyk zanika, więc podejrzewam, że właśnie to był powód jego powstawania.
    Cukrow prostych nietoleruje obecnie wiekszosc spoleczenstwa. Jedni mocno, inni super mocno. Nalezy winic archaiczna piramide zywieniowa ktora u kazdego wybuduje cukrzyce.

Bialeczko podbij koniecznie. Pamietaj ze ta wartosc to pula dzienna - nie obejmuje posilku potreningowego ktory musisz zjesc po treningu [ rownowartosc masy ciala jesli trening naprawde mocny lub 30-35 gram jesli waga ciala jest otluszczona znacznie].

Moze chcialbys wrzucic swoja fotografie sylwetki z przodu, boku i tylu? Zrobilbym Tobie analize sylwetki i wskazal kierunki rozwoju miesniowego i eliminujacego tluszcz. Sadze ze to bardzo by osmielilo pozostale Panie ktore nadal sie krepuja by zadawac pytania.

Jako iż jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie!

Puma chciałabym prosić o propozycję treningu przy użyciu swiss ball. Trening ten miałby być uzupełnieniem do treningów na siłowni wykonywany w dni między dniami siłowni. Głównie chciałabym się w nim skupić na poprawie kobiecych kształtów oraz na dotrenowaniu partii których nie poruszam na siłowni. Fajnie gdy trening był krótki, przyspieszał metabolizm no i posiadał także ćwiczenia rozciągające na koniec.
    Czy jesteś w stanie coś takiego zaproponować? Lub wskazać link to ciekawych artykułów na ten temat?

Na siłowni trenuję obecnie planem zaproponowanym kiedyś przez WODYNA :
    chcesz plan oparty na GVT dla poczatkującej kobiety?

trening A
    Sciaganie drazka wyciagu gornego podchwytem 10x10
    wypychanie nogami 10x10

Trening B
    wyciskanie lezac chwytem na 55cm (kciuk od gładkiego) 10x10
    Przysiady z podwójnym dnem 10x10

rozklad:

Poniedzialek A
    sroda B
    Piatek A

Poniedzialek B
    sroda A
    piatek B

od nowa
    Będę wdzięczna za odpowiedz - pozdrawiam

Quote Originally Posted by Puma View Post
    Cukrow prostych nietoleruje obecnie wiekszosc spoleczenstwa. Jedni mocno, inni super mocno. Nalezy winic archaiczna piramide zywieniowa ktora u kazdego wybuduje cukrzyce.

Bialeczko podbij koniecznie. Pamietaj ze ta wartosc to pula dzienna - nie obejmuje posilku potreningowego ktory musisz zjesc po treningu [ rownowartosc masy ciala jesli trening naprawde mocny lub 30-35 gram jesli waga ciala jest otluszczona znacznie].

Moze chcialbys wrzucic swoja fotografie sylwetki z przodu, boku i tylu? Zrobilbym Tobie analize sylwetki i wskazal kierunki rozwoju miesniowego i eliminujacego tluszcz. Sadze ze to bardzo by osmielilo pozostale Panie ktore nadal sie krepuja by zadawac pytania.
    Jasne! Bardzo chętnie skorzystam z porady! Postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcia, jeżeli Internet mi na to pozwoli

Quote Originally Posted by Anna View Post
    Jako iż jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie!

Puma chciałabym prosić o propozycję treningu przy użyciu swiss ball. Trening ten miałby być uzupełnieniem do treningów na siłowni wykonywany w dni między dniami siłowni. Głównie chciałabym się w nim skupić na poprawie kobiecych kształtów oraz na dotrenowaniu partii których nie poruszam na siłowni. Fajnie gdy trening był krótki, przyspieszał metabolizm no i posiadał także ćwiczenia rozciągające na koniec.
    Czy jesteś w stanie coś takiego zaproponować? Lub wskazać link to ciekawych artykułów na ten temat?

Na siłowni trenuję obecnie planem zaproponowanym kiedyś przez WODYNA :

Będę wdzięczna za odpowiedz - pozdrawiam
    Czy otrzymalas ten program na podstawie analizy sylwetki, wad postawy i glebszego rekonesansu czy tylko jako luzna propozycja? Na papierze wyglada extra, w rzeczywistosci jest bardzo ale to bardzo nie na miejscu.

Jestem fanem 10x10, o czym wie kazdy czytelnik. Ale jestem faname prawdziwego 10x10 a nie jego komercyjnych czy uproszczonych wersji gdyz sa one poprostu blade w porownaniu do oryginaly, do tego stopnia ze sa gorsze jakosciowo od duzo mniej skomplikowanych treningow. I pisze to calkowicie powaznie jako osoba ktora na kwadratowych treningach [X * X] praktycznie sie wychowala.

Sciaganie drazka podchwytem sprzyja marginalizacji miesni grzbietu przy sciaganiu. Wypychanie robione technicznie daje tylko polowe ROM cwiczenia a nietechnicznie - caly ROM + niszczenie kregoslupa. Wiec albo dajemy za maly bodziec albo pracujemy nad kontuzja.

Wyciskanie lezac jest ok, ale czy to bedzie 55 cm moge powiedziec dopiero gdy podasz mi swoja odleglosc biakromiczna [bark do barku, mierzona od srodka jednego do drugiego].
    Przysiad z podwojnym dnem jest genialny o ile masz idealna technike, zero wad postawy. Latwo to ocenic - jesli masz wielkie, genialne umiesnione posladki ktorych zazdrosci ci kazda kolezanka - ok. Jesli nie - podwojne dno robi Tobie krzywde gdyz niszczy dolny odcinek grzbietu ktory wtraca sie do pracy skurczowo-rozkurczowej zamiast posladkow ktore tym powinny sie zajmowac.

Mam propozycje - moge ulozyc Tobie trening, ale od zera. Nie widze sensu w dokladaniu czegos do wersji powyzszej, bo poprostu niepodoba mi sie powyzszy trening.

Jak kolezanka - wrzuc do dzialu trening pelna ankiete + swoja mozliwosci czasowe i sprzetowe [co w domu, co na silowni], cel + inne rzeczy ktore uznasz za stosowne - uloze Tobie cos sensownego.

Jasne! Bardzo chętnie skorzystam z porady! Postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcia, jeżeli Internet mi na to pozwoli
    Zrobione:
    http://www.mnbbc.com/forums/showthre...0850#post50850
    Last edited by Puma; February 20th, 2012 at 20:19.

+ Reply to Thread