+ Reply to Thread
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: [Temat Informacyjny Q&A] Absolutna Kontrola Bodyfatu

[Temat Informacyjny Q&A] Absolutna Kontrola Bodyfatu

Witajcie!

W tym temacie osobiście odpowiem na wasze wszelkie pytania odnośnie naszego rocznego systemu treningowego "Absolutna Kontrola Bodyfatu".

Proszę się nie krępować. Nie ma głupich pytań. Na wszystkie odpowiem z przyjemnością i maksymalnie dokładnie.

Zapraszam do zadawania pytań!
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Ile treningów tygodniowo na siłowni zakłada ten plan?

Jak sztywne będą zalecenia dietetyczne? Wszyscy dostają wyjściowy plan, czy można zacząć od tego co preferuję + ewentualne korekty?

Quote Originally Posted by bengacz View Post
    Ile treningów tygodniowo na siłowni zakłada ten plan?
    To jest bardzo dobre pytanie! Bardzo dobre bo wiele wyjaśni.

ABK - to nie jest "program". To nie jest zbiór ćwiczeń, powtórzeń i przerw okraszony w tabelkę. Jest to system treningowy. System który uczy budować programy, diety i dobierać ćwiczenia. Nie ma w nim "założeń" ani "statystyki". Stawia całkowicie na indywidualność. Co każdy etap mezocyklu, ćwiczący otrzymuje od nas "zadanie do wykonania" na ten etap. Konkretne rzecz - cel do osiągnięcia i dostaje od nas rzędzie jakimi będzie to realizował.

To ile kto trenuje na danym etapie - zależy indywidualnie od:

-możliwości czasowych
    -diety aktualnej
    -stanu organizmu
    -predyspozycji fizycznych
    -predyspozycji regeneracyjnych
    -aktualnej potrzeby danej osoby

Dla przykładu - jeden dany etap będzie realizował 3 razy w tygodniu po 60 minut. Drugi - 6 razy w tygodniu po 45 minut. Jeszcze inny będzie trenował cztery razy w tygodniu po dwa razy dziennie. A ostatnia osoba może być na wyjeździe i trenować po 20 minut dziennie w hotelu z użyciem masy ciała i TRX.

Wszyscy zrealizują dany cel, danego etapu tak mocno jak pozwalają im ich możliwości. Każdy wyniesie z niego MAX benefitu na tyle na ile może sobie pozwolić. I nikt nie będzie straty, nie wpadnie w dług regeneracyjny i nie zastopuje globalnego progresu w skali roku.

Cały system ma za zadanie pokaz wam że to co znacie ze szkoleń, prasy czy z siłowni na temat trenowania - NIE JEST PRAWDĄ, jedynie "papką" wyrwaną z kontekstu i że nikt poważny kto osiąga sukcesy tak NIE TRENUJE. Dajemy wam know how.

I to jest własnie jedna z rzeczy, której nie można przekazać w praktyce czytelnikom portalu którzy nie biorą czynnego udziału w wykładach i szkoleniach NP. Pokutnika. Widzą tylko tabelkę i nie wiedzą że to tylko jedna z tysiąca możliwości realizacji danego etapu - dla jednego sukcesywna, ale dla 99 następnych już nie.

Każdy będzie trenował "pod siebie". Po to istota coachingu i poznawanie się ze mną.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Quote Originally Posted by pabloone View Post
    Jak sztywne będą zalecenia dietetyczne? Wszyscy dostają wyjściowy plan, czy można zacząć od tego co preferuję + ewentualne korekty?
    Z praktyki - każdy będzie odżywiał się zupełnie inaczej. Pod swój organizm, pod swoje deficyty, pod swoje predyspozycje, pod swój schemat dnia, pod swoje hormony, pod swoje alergie.

Jestem przeciwnikiem wielkich "resetów". Każdy człowiek czasem na ślepo a czasem z praktyki wie co mu służy a co nie. Dieta żyje z ćwiczącymi i w mniejszym stopniu zmienia się co tydzień praktycznie - każdemu wedle reakcji organizmu.

Dla przykładu - jeden będzie jadł wedle surowych 5 zrównoważonych posiłków dziennie, drugi pól dnia będzie wykonywał pulsacje białkowo tłuszczową zakończoną węglowodanowymi posiłkami. Dwa skrajne przypadki chłopaków którzy przechodzą z Pokutnika a są na tym samym etapie - jeden spożywa 300 gramów węgli i mało tłuszczy, drugi je dużo tłuszczy i tone zieleniny bez innego źródła węglowodanów. Obaj rosną, obaj się redukują, obaj kipią energią - ale mają zupełnie inne organizmy, balans hormonalny i sposób na życie.

Jakie mogą być orientacyjne koszty badań morfologicznych?
    Będzie na wstępie wymagane badanie DEXA?

Zależy mi na wysokim poziomie energii - piję kawę i stosuje przed treningiem adaptogeny, mam pracę fizycznie i umysłowo obciążającą, nie ukrywam że najbardziej zależy mi na ogólnym samopoczuciu i poziomie energii.

Quote Originally Posted by Sayeru View Post
    Jakie mogą być orientacyjne koszty badań morfologicznych?
    Będzie na wstępie wymagane badanie DEXA?

Zależy mi na wysokim poziomie energii - piję kawę i stosuje przed treningiem adaptogeny, mam pracę fizycznie i umysłowo obciążającą, nie ukrywam że najbardziej zależy mi na ogólnym samopoczuciu i poziomie energii.
    Koszty badań zależą od możliwości uczestnika.

Standardowy pakiet - to praktycznie ten realizowany z NFZ, na pełną refundację + parę złotych na badania których nie da się zrobić w Polsce za darmo.
    Na podstawie uzyskanych wyników, jeśli zajdzie potrzeba - wysyłam do stosownych lekarzy którzy rozwiązują Twój problem na podstawie moich wskazówek i ich doświadczenia - to też w ramach NFZ. Oczywiście zawsze można iść na skróty i pójść prywatnie. Wszystko zależy od ćwiczącego.

Tak, DEXA będzie wymagana, wbrew powszechneh opinii niemal w każdym mieście pełną DEXE da się wykonać za około 50 zł.

Problemy energetyczny niemal zawsze wynikają ze źle dobranej diety na nie do końca prawidłowo funkcjonującym ukladzie hormonalno-narządowym, najczęściej pośród stresującego trybu życia. Tym się zajmujemy - rozwiązaniem takich problemów i przebudowaniem całości jako lifestylu skrojonego na Ciebie ,Twoje życie codzienne i cele.

1. Czy jest możliwość zeby dolaczyc do eksperymentu w trakcie jego trwania? Np od nowego roku?

2. Nie wiem czy pamietasz mnei z Pokutnika, ale mialem problemy z nabieraniem masy, natomiast tluszcz to byl najmniejszy problem, czy ten eksperyment w ogole sie dla mnie nada?

3. I kolejne pytanie, oprócz siłowni, trenuje teraz jeszcze 2-3 razy w tygodniu kickboxing, plus gra w piłkę nożną. Czy w takim wypadku ten eksperyment ma u mnie w ogole szanse powodzenia, szczegolnie biorac pod uwage pytanie wyzej?
    Nie chciałbym rezygnowac ani z silowni ani z pilki ani z kickboxingu.

Quote Originally Posted by tomek278 View Post
    1. Czy jest możliwość zeby dolaczyc do eksperymentu w trakcie jego trwania? Np od nowego roku?

2. Nie wiem czy pamietasz mnei z Pokutnika, ale mialem problemy z nabieraniem masy, natomiast tluszcz to byl najmniejszy problem, czy ten eksperyment w ogole sie dla mnie nada?

3. I kolejne pytanie, oprócz siłowni, trenuje teraz jeszcze 2-3 razy w tygodniu kickboxing, plus gra w piłkę nożną. Czy w takim wypadku ten eksperyment ma u mnie w ogole szanse powodzenia, szczegolnie biorac pod uwage pytanie wyzej?
    Nie chciałbym rezygnowac ani z silowni ani z pilki ani z kickboxingu.
    1. W Teorii tak. W praktyce - sam widziałeś co działo się w Pokutniku. Osoby które dochodziły nie potrafiły przebrnąć przez ogrom wiedzy i nowości jakie dla was były normą i łatwizną bo wpajałem je wam godzinami, co tydzień przez miesiące. Szczerze? lepiej się jakoś dogadać byś cały czas miał wgląd do materiałów i przyswajał to na bieżąco, niż potem czuć się jak na "maturze po przewagarowanych latach liceum" zamiast cieszyć się progresem i fajnymi treningami.

2. Świetnie Ciebie Tomku pamiętam - genialną przemianę zrobiłeś - trudno zapomnieć takiej zaciętości i rzemiosła. i Tu ważna, super ważna rzecz bo pyta mnie o to wiele osób na FB i mailu, ale i wielu moich klientów nawet:

UWAGA To nie jest redukcja. To nie jest masa. To nie jest "rekompozycja jaką znacie". Pracujemy naraz nad całym Tobą. W uproszczeniu - jeśli by to zawęzić tylko do 2 parametrów tj. tkanka tłuszczowa i masa mięśniowa - to dążymy do minimalizacji jednego i maksymalizacji drugiego cały czas! CAŁY CZAS. Każdy z uczestników dojdzie do momentu w którym nie będzie chciał już zejść niżej z poziomem BF bo osiągnie 3,5 czy 7% które go zatysfakcjonuje i nie chce niżej. Wtedy nieprzerywany ale trenujemy dalej i skupiamy się na masie i proporcjach przy utrzymaniu Twojego poziomu BF w ryzach.

W skrócie - jeśli masz super niski BF teraz lub potem w jakimś momencie - to wtedy większy wysiłek wkładasz w budowanie masy a opcja redukcyjna nie istnieje dla Ciebie - jest tylko kontrola by się nie pogubić.

3.Tak. Przedstawiamy ci receptę na TWÓJ lifestyle. Jeśli uprawiasz sporty którę lubisz, ustawiamy Tobie taką dietę, regenerację i treningi siłowe/energetyczne byś mógł robić to wszystko co lubisz. Zero reżimów. Tu nie ma "albo my albo oni". Chcemy Ciebie nauczyć jak wszystko pogodzić, czerpać zyski i mieć w Tym "siebie" a nie "zatracać siebie".

UWAGA. Nie byłoby żadnej inicjatywy sportowej u nas gdyby nie działania pseudo-konkurencji. Jak co roku, niejaki Wojciech z Wrocławia, nagabuje Panie i Panów Lajkujacych nasz post rekrutacyjny.

Uprzejmie informujemy iż portal nie ma z tym osobnikiem nic wspólnego. Nie jesteśmy znajomymi, przyjaciółmi ani w żaden sposób powiązani.

Minuta ciszy dla "Janusza Biznesu", który co rok wpada na tym samym... :-)

Uwaga, jeśli macie problem z rejestracja na portalu (czasem się tak zdarza) - piszcie proszę tutaj klikając w "wiadomość" :

https://www.facebook.com/mnbbc/

Prosiłbym Panów, którzy ze mną wczoraj rozmawiali o dopisanie się do rekrutacji.

A ja tymczasem czekam na wasze dalsze pytania

Quote Originally Posted by Puma View Post
    Szczerze? lepiej się jakoś dogadać byś cały czas miał wgląd do materiałów i przyswajał to na bieżąco, niż potem czuć się jak na "maturze po przewagarowanych latach liceum" zamiast cieszyć się progresem i fajnymi treningami.
    Jak dokładnie mogło by to wyglądać?

Quote Originally Posted by tomek278 View Post
    Jak dokładnie mogło by to wyglądać?
    Hmmm...zadzwon do mnie, wymyslimy cos.

Proszę się nie krępować, zadawajcie pytania.
    Znakomita większość czytelników zna moje metody i nie ma zagadek i pisze się w "ciemno", natomiast nowi mają pełne prawo pytać o wszystko, z przyjemnością odpowiem.

+ Reply to Thread