+ Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: choroba refluksowa

Senior Member michu is on a good road michu's Avatar

choroba refluksowa

Mysle ze w temacie diety bedzie to odpowiednie..
    Zmaga sie ktos z was z choroba refluksowa??

Probowales eliminowac gluten z diety? Tu przykladowy link z googla na ten temat http://glutenintoleranceschool.com/h...s-acid-reflux/

Dzieki wielkie..zaraz przeczytam innym mysle tez sie przyds. Nigdy nie zwracalem uwagi na glutem.

Spoko, zaznaczam ze nie uwazam ze to musi byc przyczyna, ale może, sam ekspertem nie jestem żadnym. Za to czytalem duzo o glutenie i czesto pojawialo sie pojecie refluxu wiec mysle ze nie zaszkodzi sprobowac

Ja też uważam, że warto spróbować. W sumie nie ma jakiegoś dużego ryzyka.

Zgaga itp ustalo po zamianie ryzu.kaszy.ziemniakow itp wylacznie na kasze gryczana. Odkrylem ze jest to chyba jedyne zrodlo eegli ktore mnie laduje. Pojawily sie natomiast krotki na rekach. Odstawiam kasze=znikaja. Druga sprawa to zszedlem z tluszczami do 0.6g. Wiec moze tutaj rowniez byl klucz

Pojawiły Ci się krostki na rękach w sensie z tyłu ramion, na tricepsie?

Z tylu na tricepsach ..troszke na barkach i lydkach to mialem od zawsze.podobno to atopowe zapalenie skory i nic z tym nie zrobie ..ja lekarzy rzadko slucham i zauwazylem ze to sie nasila w zaleznosci od tego co jem ale nie potrafie tego wyeliminowac. A te krosty to na lokciach. Czerwone wypukle. Odstawilem kasze..3dni i zniknely

Te krostki to prawdopodobnie przymieszkowe zapalenie skóry (albo jakoś tak), mi MS z tlustezycie.pl mówiła, że to z niedoboru tłuszczów. Ale czy chodziło o niedobór witaminy A czy niedobór kwasów tłuszczowych (jakichś) to już nie pamiętam. Ale po wątróbce na maśle przechodzi na drugi dzień praktycznie. Tylko długo się męczyłem najpierw, żeby woreczek żółciowy się odblokował i trawienie poszło dobrze a nie wszystko w kibel

A takie krosty też kiedyś miałem, teraz sobie przypominam. Ale już od dawna żadnych kasz raczej nie jem więc nie wiem czy to od tego, możliwe.

Nie zaobserwowalem zadnej zaleznosci jezeli chodzi o tluszcze,byly na 1,5g ,byly na 2g ,byly na 0,5g,wiec to nie to.

+ Reply to Thread