+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: Kulturystyka przy kontuzji kolana

Kulturystyka przy kontuzji kolana

Trenuję od grudnia i jestem po pierwszym mezocyklu dla początkujących. Dwa tygodnie temu ruszyłem z planem War Room Strategies to Maximize Fat Loss od CT. Nie będę wchodził w szczegóły, ale do tej pory wszystko szło nieźle i byłem zadowolony z wyników. Niestety, poniedziałkowe sprinty przypomniały o sobie we wtorek rano mocną opuchlizną na lewym kolanie. Sześć lat temu miałem wycinany fragment łąkotki przyśrodkowej. Dziś na USG u ortopedy usłyszałem, że usunęli jakieś 2/3 i mówił, że nie widzi uszkodzeń, ale nie wszystko widać. Ortopeda ten jest przeciwnikiem aktywności fizycznej innej niż rower i basen i mówił, że siłownia nie jest zdrowa z ortopedycznego punktu widzenia, oprócz pojedynczych osób, które mają predyspozycje. Porównał siłownie do delikatnego pukania o szybę, gdzie od razu nic się z palcem nie dzieje ale po miesiącu palec byłby obdarty i uszkodzony. Ani klinika ani lekarz nie zrobili na mnie pozytywnego wrażenia, ale i tak mam nad czym rozmyślać. Zalecił 7 dni odpoczynku dla nóg + nimesil + delikatne ćwiczenia po 7 dniach i jeśli nadal będzie problem to powrót do ortopedy. Przerwałem bieżący plan treningowy, zamierzam jeść w miarę zdrowo i w miarę dużo, ale bez liczenia i przeznaczyć najbliższy czas na poprawę podciągania na drążku bo tutaj jest u mnie najgorzej + góra ciała 2-3 razy w tygodniu + może uda mi się poważniej popracować nad wadami postawy.

Powyższy akapit jest o mojej bieżącej sytuacji i jeśli ktoś coś podpowie to będę wdzięczny, ale zależy mi na tym aby udało się w tym wątku odpowiedzieć jak układać trening aby zminimalizować pracę kolan. Na razie jeszcze nie mam pewności czy było to przeciążenie czy nastąpiło jakieś uszkodzenie, ale dociera do mnie, że nie powinienem biegać, skakać, robić przysiadów, martwego ciągu i jakichkolwiek ćwiczeń siłowych na nogi(?). Generalnie, wydaje się, że odpada naprawdę dużo, cała kulturystyczna baza. Domyślam się się, że nie powinienem pomijać nóg w treningu ze względu na potencjalną dysproporcję. W tym momencie dysproporcja jest u mnie na korzyść nóg w stosunku do góry, ale domyślam się, że te 5 cm w udzie, które mi przybyło może szybko ze mnie zejść. Co zatem proponujecie? Może rzeczywiście zacząć bawić się w basen, tylko układać zróżnicowane treningi z obciążeniami + siłownia na górę ciała w ramach proporcji + mniej restrykcyjna dieta + skupienie się głównie na niskim bf + mniejsze oczekiwania?

Zawsze mozesz wykonywac cwiczenia posladkowe, np.
    unosisz noge z ciezarem zawieszonym na zgieciu kolana.

Przy cwiczeniach uginajacych kolana tez boli?

Odswieze troche twoj temat to moze Puma zobaczy i odpowie

Moderator Adam is on a good road Adam's Avatar
    Z takich danych to nawet Puma nic nie wywróży. Żeby cokolwiek podpowiadać minimum trzeba wypisu pooperacyjnego ostatniego. USG nie jest najdokładniejszą metodą oceny stawu. Jeśli jest na to szansa próbuj zapisać się na rezonans przynajmniej.

1. Dobry ortopeda ktory zna sie na wysilku fizycznym + rezonans kregoslupa,ledzwi,kolana
    2. Lekarz rehabilitant i badanie powiezi miesniowych na usg
    3. Fizjoterapeuta do bilansu miesniowego, wymaca cie paluchami

I dopiero wtedy wiesz co jest grane. Lekotka moze nie miec nic wspolnego albo byc tylko skutkiem innej wady. Trzeba to ocenic.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

+ Reply to Thread