+ Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6

Thread: Hip thrust, czyli wznosy bioder a lędźwie?

Hip thrust, czyli wznosy bioder a lędźwie?

Cześć.
    Uczęszczam na siłownię już od jakiegoś czasu i mimo, że zawsze staram się wykonywać każde ćwiczenie poprawnie technicznie to i tak mam zastrzeżenia.
    Mianowicie martw mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, zwłaszcza przy ćwiczeniu hip thrust. Bierze się na nie raczej konkretne ciężary, ale co na to kręgosłup? W końcu jest dosyć mocno obciążony przy wznosach bioder, mimo, że mozna tego nie odczuć.
    Nie odczuwam żadnego blu, ale mimo wszystko martwi mnie to, bo chciałabym być pewna, że ćwiczenie ktre wykonuję jest bezpieczne. Zwłaszcza, że nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnego info, a większość ludzi raczej podchodzi pobłażliwie do kwestii zdrowotnych na siłowni.

I jeszcze jedno szybkie pytanie - wykonuję martwy na prostych nogach, jednak czasem, zaraz po skończeniu ćwiczenia odczuwam lekki bl lędźwi. Potem mija. Co robię źle?

Pozdrawiam.

HIpthrust niestety jest cwiczeniem nieod****ym na wady postawy. Osoba zdrowa nie poczuje niczego zlego, z drugiej strony osoba zdrowa NIE MA problemu z rozwojem posladkow.
    Jezeli nie ma problemow - mozesz smialo robic.

Lekki bol ledzwi, tak jak i kazdy inny bol niemiesniowy po dowolnym cwiczeniu - oznacze ze wykonujesz je niepoprawnie / niedopasowanie do swojej anatomii. Robisz sobie krzwyde.

Za niedlug rozpoczynamy nowy rodzaj eksperymentow online, pierwszym 6 miesiecznym programem bedzie rozwoj posladkow / kobieca sylwetka. Obserwuj forum.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystw i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

He's alive

To nie to żebym miała problem, po prostu lubię to ćwiczenie i chętnie włączam do treningu, więc wychodzi na to, że chyba nie ma o co się martwić.

A z tym martwym to też dziwna sprawa, bo czesto pytałam kogoś żeby patrzył czy robię źle, kiedyś nawet trenera na siłowni i za każdym razem twierdzili, że ok. A bl mimo wszystko się potrafił pojawić.

Kiedyś na waszym forum widziałam, że miało coś podobnego ruszyć, albo miał byc artkuł? Szczerze nie pamiętam, i z tego co widzę, to chyba jednak tego nie było, chyba że się mylę. A fajnie by było gdyby tym razem się udało

Quote Originally Posted by Casy View Post
    To nie to żebym miała problem, po prostu lubię to ćwiczenie i chętnie włączam do treningu, więc wychodzi na to, że chyba nie ma o co się martwić.

A z tym martwym to też dziwna sprawa, bo czesto pytałam kogoś żeby patrzył czy robię źle, kiedyś nawet trenera na siłowni i za każdym razem twierdzili, że ok. A bl mimo wszystko się potrafił pojawić.

Kiedyś na waszym forum widziałam, że miało coś podobnego ruszyć, albo miał byc artkuł? Szczerze nie pamiętam, i z tego co widzę, to chyba jednak tego nie było, chyba że się mylę. A fajnie by było gdyby tym razem się udało
    To nie jest dziwna sprawa. Albo masz wade postawy ktora nalezy naprawic, albo cwiczenie wykonujesz technika niedopasowana do swojego szkieletu i tkanek miekkich. Zly rozstaw, zly tor prowadzenia, popuszczajace prostowniki lub np. przodopochylenie miednicy. To trzeba sprawdzic. Nie ma "ale", prawidlowo wykonane cwiczenia nie ma prawa bolec.

W Polsce nie ma trenerow. Nie ma mozliwosci zrobienia tytulu trenera z kulturystyki lub silowni rekreacyjnej, ani nawet fitness. Mozna byc tylko instruktorem czyli "recznikowym" lub "recznikowym plus" czyli instruktorem z nieprawdziwym tytulem "trener osobisty", ktory nie ma nic wspolnego z funckja trenera. Poziom "instruktorow" w Polsce jest na poziome rynsztoku. Jezeli ktos sie tak tytuluje - robi Ciebie jawnie w bambuko.

Stad min. istnieje to forum by poczyc sie technik i pisania sobie wlasnych programow.

Wieszkosc moich podopiecznych to ludzie ktorych naprawiam wlasnie po ich wczesniej wspolpracy z "trenerami" lub o zgrozo "trenerami trenerow" (ciekawy oksymoron sie wyklul jak mnie nie bylo przez troche czasu).

Kieruj sie zasada - cos boli - to jest zle i nikt inny nie ma prawa Tobie wmowic inaczej.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystw i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Za niedlug rozpoczynamy nowy rodzaj eksperymentow online, pierwszym 6 miesiecznym programem bedzie rozwoj posladkow / kobieca sylwetka. Obserwuj forum.
    Za niedługo to Bret Contreras będzie pisał arty na mnbbc.com 5 lat temu.

+ Reply to Thread