+ Reply to Thread
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 91 to 105 of 149

Thread: ''Lonely Road' Dziennik Treningowy Mateusz(Michu) Part 2

Najlepiej to jeść 1-1,5kg warzyw dziennie, ilość węgli będzie akurat ok dla ketozy, tak podejrzewam na oko oczywiście więcej sałaty, brokułów i cebuli a mniej marchewki i buraków w tej ilości.
    Owoce leśne są super, ale czemu akurat na śniadanie? Najgorsza pora na spożywanie węgli

zjeść koło 1,5 kg warzyw dziennie i codziennie mh…(bez wcześniejszego wchodzenia na taka ilość mh… ) jadłeś kiedyś tyle ?
    zresztą pisząc warzywa wydaje mi się że krm miał na myśli tylko i wyłącznie zielone warzywa (z przewagą szpinaku i brokuł)
    I podobnie jak krm z zielonych warzyw też bym węgli nie liczył bo ich tam po prostu nie ma
    Szybka ucieczka z węgli też mi nie służy a na dietach typu LC kończę każdą redukcję imo im wolniejsze ruchy w diecie tym lepiej

Praktycznie codziennie przez 4 miesiące, chociaż liściaste warzywa to raczej na szklanki/talerze mierzyłem niż na miski. Bardzo trudny reżim ale wykonalny. Teraz jak są świeże ogórki i pomidory to łatwiej opchać się warzyw. Oczywiście nie da się tego zrobić przy 200-300g białka i 400g węglowodanów, bo to trzeba mieć wannę nie żołądek.

Senior Member michu is on a good road michu's Avatar
    Fakt szybko odszedlem od wegli ale tez odrzucilem wysilek jakim jest silownia...dlaczego nie stracilem masy miesniowej I dla czego samopoczucie sie poprawilo? Napisze o tym wieczorem,wpadlem na trop ktory byc moze bedzie rozwiazaniem moich problemow... moich jak I zapewne polowy ludzi na tym forum.

też od razu przeszedłem na niskie wegle i wysoki tluszcz. Najbardziej jestem zadowolony po paru miesiącach z tego, że znów mam "normalny" kręgosłup. Wcześniej co jakiś czas zdarzały się tzw. postrzały, o jakimkolwiek mocniejszym zginaniu, czy skręcaniu nie było mowy. Normalnie czuje jakbym nigdy z nim nie miał problemow.
    pozdro dla braci w ketozie

Pinoczet ja jak bylem przed zawodami na niskim facie to czulem kazda kontuzje z przeszlosci..wszystko mi strzelalo.Wysoki fat=dobre smarowanie
    wysoki fat z Omega3:Omega6 w proporcji 2;1=smarowanie lewel ekspert

Zastanawial was kiedys temat flory jelitowej,grzyba Candida I wszystkich efektow uboznych nierownowagi w florze jelitowej? Przeczytalem Ksiazke o diecie GAPS I w 90% sie z nia zgadzam. Dodatkowo bylem na weekend w Londynie I spalem na poduszce Memory Foam fakt kosztuje 90-120funtow ale o bólu w odcinku szyjnym nie ma mowy.Materac do koszt 500-900funtow wiec tutaj sie wstrzymam ale powiem wam ze roznica jest kosmiczna,.

od jakichs chyba dwoch lat sypiam bez poduszki, jak Puma zalecał kiedyś. Ale cały czas mam problem z zasypianiem na plecach - lekko przestawiam się raz na prawego najszerszego grzbietu, raz lewego, żeby nie było monotonii, ale koniec końców kończę na brzuchu. O spaniu na boku nie wspomnę, bo to się równa bólowi barku na nast. dzień. Nie wiem czy zmuszanie się i zasypianie 2-3 godziny byle leżeć na plecach poskutkuje. Macie jakieś rady?
    Dodam, że jak śpię na plecach to mam najlepsze i najczęstsze sny

Ja jak mialem problem z zasypianiem to zawsze staralem sie myslec o roznych rzeczachnie dluzej niz pol sekundy tak jak bys o czyms pomyslal i odrazuprzeskakujeszna cos innego przykladowo hiszpania->jablko->obraz itp byle to nie bylo nic wywolujacego emocje lub podniecenie.. moze to glupie ale po 2 lub5min zasypialem. Zauwazylem ze jezeli tez w okresie do okolo 5h przed snem nie wrzuce wegli to mam twardszy i spokojniejszy sen. Nie budze sie tez wtedy w srodku nocy zeby sie odlac.
    Ps:male zWyciestwo nie pale juz prawie 2tyg. Tym bardziej ze bylem w Londynie..jest to dla mnie sukces

Dzis robie kiszona kapuste
    zamowilem juz dobrej firmy Blender,Multicoocker,i bakterie probiotyczne
    tak ze od poniedzialku zaczynam detox organizmu #
    -Soki warzywno-owocowe
    -jogurt z zywymi kulturami bakterii
    -kiszonki
    -wywary z miesa,chrzastek,kosci itp
    wszystko wlasnej roboty
    +dieta wprowadzajaca gdzie bede po kolei wprowadzal poszczegolne produkty
    mysle ze za miesiac zaczne treningi lekkiego streetworkout.

Quote Originally Posted by michu View Post
    Fakt szybko odszedlem od wegli ale tez odrzucilem wysilek jakim jest silownia...dlaczego nie stracilem masy miesniowej I dla czego samopoczucie sie poprawilo? Napisze o tym wieczorem,wpadlem na trop ktory byc moze bedzie rozwiazaniem moich problemow... moich jak I zapewne polowy ludzi na tym forum.
    Będziesz coś o tym pisał czy to chodzi o florę jelitową i candidę?

Mnie w nocy więcej się śni w momencie kiedy jest bardziej wypoczęty – a sen na plecach to lepsza wentylacja organizmu i szybciej przez to wypoczywam (rada pumy)
    Michu przerabiałem kiszonki włącz sobie do tego zioła mieta, melisa, rozmaryn itp. – super sprawa a dobre trawienie to podstawa

Raczej warto poszukać cwiczeń na nerw błędny (jeżeli ktoś ma problem ze stresem) albo prebiotyki dla flory jelitowej. Mięta obniża testosteron, melisą leczono (dawniej) nadczynność tarczycy - zioła to nie cukierki, jak się wie co robi to jak najbardziej ale jak samemu to ostrożnie i lepiej nie stosować regularnie.

co zauwazylem do tej pory:
    Powod braku ladowania weglami I zyskiwania wagi mimo duzej ilosci wegli:
    -Uposledzenie entercytow przez co jest problem z przyswajalnoscia jedzenia,bialka,wegle makroskladniki,witaminy itp...przez co znowu organism jest niedozywiony I przemeczony.
    -Nieszczelne jelito:ubytki w sciankach blony wyscielajacej jelito przez co jedzenie przenika do krwiobiegu(a nie powinno) powodujac liczne alergie I nietolerancje(organism traktuje I rozpoznaje je jako wroga)
    -Niedobor sokow zoladkowych ktore nie daja trzustce wystarczajacego sygnalu do produkcji enzymow trzustkowych przez co rozklad bialek na peptydy jest zaburzony.
    -Candida grzyb ktory jest weglowodanozerny,wiec ladujac skrobie,cukry itp karmisz go,wyjatkiem sa monosacharydy(owoce)
    Candida moze osiadac na miesniu odpowiadajacym za zamykanie przelyku uposledzajac jego prace I powodujac refluks(dlatego mialem zgage przy duzych weglach I przetworzonym jedzeniu)

Wszystko sie potwierdza puki co ..szukam dalej,teraz cel odbudowa flory jelitowej kiszonkami probiotykami .brak przetworzonego jedzenia,brak produktow z glutenem ,brak produktow mlecznych do odwolania,brak produktow bogatych w skrobie.
    Wegle bede dawal tylko z warzyw I owocow.
    Stopniowo bede wrzucal poszczegolne produkty do diety.

Odnosnie zbyt malej produkcji kwasu zoladkowego..znajoma polecila ocet jablkowy 15minut przed posilkiem.Sprobujemy zobaczymy

Sprawdź @ szefie :-)

+ Reply to Thread