+ Reply to Thread
Page 5 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 61 to 75 of 149

Thread: ''Lonely Road' Dziennik Treningowy Mateusz(Michu) Part 2

Ile wazyles na scenie ?

Napisz cos wiecej o samych zawodach i sedziowaniu.Na co sie stawia, jakie sa wymagania, czy rozmiary sa takie istotne...itd.

Sam planuje start, ale nie chce sie skompromitowac.Jak widzisz nie jestes odosobniony w walczeniu z wiatrakami.

Po niektorym stuffie libido potrafi poleciec na pysk, a Ty boisz sie SAA ?

po 6latach palenia ziola zauwazylem u siebie minimalne otluszczenie wokol sutka
    i to niby od ziola? skąd ten wniosek?

Senior Member michu is on a good road michu's Avatar
    Przede wszystki trzeba rozroznic ziolo,od ziola zalezy z jakiego zrodla kto korzysta,w UK mam towar z 1wszej reki I wiem ze nie ma tam dodatkowej chemii co z reszta czuc w smaku I w tym co sie z Toba dzieje.W Polsce jak lece na urlop mam do dyspozycji tanie gowno zakrapiane chemia,albo drozsze gowno rowniez zakrapiane chemia..ale I tak kazdy powie ze to Holender. Pomijam juz fakt amotywacji. Ta forme ze zdj zrobilem tak jak pisalem,nie oszczedzajac sobie w uzywkach..nie ma sie czym chwalic bo gdybym mial na tyle silnej woli zeby odstawic to forma bylaby o niebo lepsza.Efekt packmana(gastro) tez zrobil swoje.Ale czasami trzeba popelnic blad zeby sie czegos nauczyc.

Na scenie wazylem okolo 87kg
    Jezlei chodzi o sedziowanie na PL scenie to w Jury siedza kulturysci wiec nie musze chyba pisac na co sie stawia w ocenie. Nie mam pojecia na ile punktuja po kolezensku bo nie zaglebiam sie w to a nie chce wysuwac pochopnych wnioskow. Pojechalem tam 4 fun,i szczerze mowiac I tak daleko zaszedlem ,bo pokonalem 35 chlopow. Ogladalem zdj I jak zobaczylem swoje pozowanie od strony plecow to zastanawialem sie czemu az tak wysoko bylem..jakas masakra.
    Rozmawialem z p.Wioleta ktora byla w Jury.Teraz patrza przede wszystkim na roznice pomiedzy talia a barkami. Masz byc mega szeroki przy zachowaniu talii, Lydkami sie nie przejmuj. Nastawilbym sie na trenowanie glownie barkow na szerokosc,do tego rozwalic teresy,najszerszy,i klatka. Ja z mojej kategorii bylem chyba najmniejszy rozmiarowo,ale duzo daje pozowanie..niestety tam tez poleglem.Jezeli chcesz startowac na PL scenie to to jest ruletka,ale tak jak pisalem wyzej,glownie szerokosc.Jak chcesz to wrzuc jakies swoje zdj to Ci powiem obiektywnie czy jest sens.. Ja teraz bede startowal w UK bo tutaj to wszystko inaczej wyglada ale I poziom jest wyzszy. Chcialem kiedys startowac w Czechach w federacji dla Naturali ale perspektywa latania do Czech mnie przerazila i sobie dalem spokoj to raz a dwa nie wierze nikomu w to ze jest naturalny..za duzo tych gwiazdorow sie teraz porobilo.Post na szybko bo pisze z pracy jak masz jakies pytania to wal smialo odpisze po pracy
    Last edited by michu; August 5th, 2015 at 17:40.

A wszystkie teksty o tym ze ziolo jest nieszkodliwe ,I badania z tym zwiazane mozna schowac miedzy buty.z Tego co zaobserwowalem u siebie:
    Przy paleniu malych dawek ciagiem przez caly dzien:
    -Wzrost cisnienia
    -Przyspieszenie akcji serca
    -Amotywacja
    -Rozluznienie
    -Przesychanie sluzuwek
    -Brak motywacji do trzymania diety
    -spowolnienie reakcji
    -Problemy z koncentracja(rowniez na treningu)
    -klucie serca

Przy paleniu duzych ilosci w krotkim odstepie czasu
    -wzrost cisnienia,a nastepnie jego spadek
    -uczucie zimna
    -euphoria I zjazd gdzie nie bylo mocy na nic nie mowiac o treningu
    -Gastrofaza...I tu potrafilo wpasc po 3-5tys kalorii
    -Klucie serca
    -brak mocy na nastepny dzien
    -dluzsze spaniel
    -gorsza wydolnosc na treningu dnia nastepnego
    tyle co pamietam na chwile obecna

Nie mam pojecia czy libido leci w dol.jezeli chodzi o poped seksualny to mam jeszcze wiekszy jak I mozliwosci nie spadaja.Nie wiem co sie dzieje z hormonami na 2 dzien. Boje sie SAA ,tym bardziej jak teraz bylem na zawodach,pod warstwa bronzera kryja sie plantacje truskawek na skorze,zapach jak od zwierzat I przerosniete szczeki. Nie wszyscy mieli te objawy ale jednak.. Musialbym posiedziec z rok lub dwa poczytac,pogadac z ludzmi zeby sie zdecydowac na cykl ale szczerze ...czuje ze jeszcze moge zrobic progress bez tego.Po za tym oni wcale tak rewelacyjnie nie wygladaja,nie mowiac juz o offie..
    Last edited by michu; August 5th, 2015 at 17:45.

O jakiej chemii mówisz? To że się dodaje różne "obciążacze" to racja, ale skąd wniosek że to akurat z ich powodu czuć gorsze działanie (albo objawy przypominające gino tak jak wspominasz)? Może to poprostu słaby jakościowo materiał. Legenda o "chemikach", dodwawnym WD-40 czy innych domestosach chyba będzie wiecznie żywa. Tak samo z dodawaniem pcp, amfetaminy, no ludzie, przecież MJ to względnie tak tania używka, że dla dila pod względem ekonomicznym nie opłaca się tam pchać innych dragów, tym bardziej że ich działanie jest tak skrajnie odmienne od fazy po MJ że od razu dil straciłby oszukanych klientów.

Bo mam porownanie z czystym tematem tu w uk. Po nim nie kaszle nie mam roznych innych niedogodnosci. Ale po obydwu czuje sie zalany woda i tak ma tez kilku znajomych ktorzy cwicza. Druga sprawa kwestia tegoile tego pchasz do blanta. Dopiero tutaj mi kolega jamajczyk pokazal ze to jest dodatek do tytoniu a nie odwrotnie. Mniejsza o to..nie bede zbaczal z tematu uwazam to za przeszkode w robieniu formy. Jesli chcesz jarac i cwiczyc to Twoja sprawa ja przedstawilem swoj stosunek do tego tematu.

Nie kaszlesz, bo może odmiana jest łagodniejsza w smaku a nie dlatego że nic nie jest dodane? Co do samego palenia - racja że przeszkadza w robieniu formy, i nie tylko zresztą.

No mozliwe ze masz racje Odnosnie Ketozy,Jestem na 3 dni adaptacji co moge powiedziec:
    Dlaczego zdecydowalem sie na ketoze:
    1.Odczuwalem brak ladowania glikogenem przy podazy ww,jedyna rzecz ktora mnie ladowala to kasza gryczana
    2.Zle samopoczucie i wachania nastrojow
    3.zly stan zdrowia i obnizenie od****osci
    4.ciekawosc

Nie chce chwalic dnia przed zachodem slonca ale czuje sie swietnie,nie mam zadnych zjazdow,jedyny minus jest taki ze czuje sie ciagle glodny mimo ze mam 3300kcal i nie cwicze i teraz :
    a) albo mam jeszcze rozciagniety zoladek i organizm ciagle daje sygnal ze jest niewypelniony
    b)Organizm dopiero sie adaptuje i jeszcze w pelni nie korzysta z tluszczy
    c) mam jeszcze rozchulany metabolizm i dopiero spowalnia

-Jezeli chodzi o energie to jest na najwyzszym poziomie,nigdy nie czulem sie taki rześki
    -Duza podaz tluszczy daje super odpowiedz hormonalna
    -Lepsze myslenie i szybsza reakcja
    -Poprawa zdrowia o 180 stopni
    -dieta jest tansza i szybka w przygotowaniu
    Pomimo uczucia glody nie ciagnie mnie do slodyczy,w przeciwienstwie do glodu ktory mialem na redukcji przy uzyciu ww.
    -Waga lekko na plus

Jedyny minus to brak glikogenu przez co optycznie jestem chudszy.
    szkoda ze dopiero po 7 latach waszerowania sie ryzem,wpadlem na pomysl zmiany diety.Ale lepiej pozno niz pozniej.
    Last edited by michu; August 5th, 2015 at 21:51.

Jak wygląda przykładowy dzień z Twojej diety obecnie?

Quote Originally Posted by Piotrek View Post
    Nie kaszlesz, bo może odmiana jest łagodniejsza w smaku a nie dlatego że nic nie jest dodane? Co do samego palenia - racja że przeszkadza w robieniu formy, i nie tylko zresztą.
    Pozwolę wtrącić swe trzy grosze do waszej dyskusji. Na to czy dym gryzie czy nie, ma wpływ kilka spraw :
    - stopień wysuszenia materiału
    - sposób wtrymowania materiału - (trimming - usuwanie liści) nierozłożony chlorofil z liści przyczynia się do gorzkiego smaku podczas palenia i może powodować kaszel
    - długość curringu - curring to [uproszczając] trzymanie suszu w szczelnym opakowaniu (zazwyczaj słoiku) i otwieraniu go raz na jakiś czas. Podczas tego procesu sorcik dojrzewa, zmienia swój zapach i aromat. Ma na to wpływ m.in. dekarboksylacja. Im dłuższy curring, tym przyjemniejsze palenie, dym gładki, a smak intensywniejszy. Niektórzy również są przekonani o wpływie curringu na moc palonego suszu.
    - dodane specyfiki (najczęściej cukier lub brix) - Ktoś kto kiedykolwiek zapali naturalne ziółko bez dodatku żadnego badziewia, będzie następnym razem wiedział, że spotyka się z tzw. maczanką
    - palona odmiana - to co powiedział Piotrek. Niektóre odmiany takie są, że podczas ich palenia dym gryzie i nic się z tym nie zrobi.

Quote Originally Posted by Piotrek View Post
    przecież MJ to względnie tak tania używka, że dla dila pod względem ekonomicznym nie opłaca się tam pchać innych dragów, tym bardziej że ich działanie jest tak skrajnie odmienne od fazy po MJ że od razu dil straciłby oszukanych klientów.
    MJ to tania używka, ale coraz bardziej popularna, więc dil nie jest głupi i wie, że jeśli jest możliwość zarobku, to wykorzysta okazję i doda conieco dla zwiększenia wagi towaru. Co do Twojego argumentu to powiem Ci, że ludzie zwykle kupujący taki towar rzadko palili coś co leżało koło prawdziwej marysi i mają jedno wymaganie - ma "klepać", nieważne jak. Oczywiście są koneserzy, ale to jest parę % palaczy. Smutne ale prawdziwe.

Co do odstawienia ganji to jestem z tym na bieżąco i polecam wszystkim ludziom, którzy palą i zależy im na wysokim testosteronie. Po odstawieniu nastąpiła u mnie mega motywacja i mega libido. Pragnę zaznaczyć również, że nie paliłem dużo, ale niestety regularnie. Palenie ganji i wysoki testosteron nie idą ze sobą w parze, niestety..

Chciałbym dodatkowo pogratulować Ci, michu, zajętego miejsca na zawodach. Za rok celuj w pierwszą ósemkę Będę śledził Twoje wpisy, pozdrawiam.
    Last edited by szczypior93; August 6th, 2015 at 14:59.

Nie wiem jak brix ale cukier czy piasek można łatwo zauważyć. Zalaniec w trakcie palenia strzela, skwierczy itd, robi się mokry popiół, trzeba ciągle podpalać, ponadto widać też osad na materiale).

MJ to tania używka, ale coraz bardziej popularna, więc dil nie jest głupi i wie, że jeśli jest możliwość zarobku, to wykorzysta okazję i doda conieco dla zwiększenia wagi towaru
    Zależy w jaki target celuje. Małolaci będą się cieszyć jak w ogóle coś załatwią.

Co do Twojego argumentu to powiem Ci, że ludzie zwykle kupujący taki towar rzadko palili coś co leżało koło prawdziwej marysi i mają jedno wymaganie - ma "klepać", nieważne jak. Oczywiście są koneserzy, ale to jest parę % palaczy. Smutne ale prawdziwe.
    Z tego co obserwuje to bardzo duża część palaczy jest uzależniona, a jak ich mocno przysmali to zawiną najgorszego upodleńca, żeby się chociaż troszke skuć. Wtedy wychodzi dopiero, jacy to oni koneserzy.

Dla jednego prawdziwa marysia to euforyzująca sativa pobudzająca do działania, dla innego ciężkie odmiany indica, po których ciężko wstać z fotela. Nigdy nie zajmowałem się uprawą, ale tej drugiej na rynku jest więcej, ponoć jest łatwiejsza w uprawie i daje większy plon. Mało kto może sobie pozwolić na takie wybrzydzanie.

Ja po 13 latach swojej przygody z tą rośliną, wielokrotnie próbowałem ją odstawić, ale niestety póki co nie udało mi się to. O dziwo fajki było mi dużo łatwiej rzucić.

Sorry za offa michu, z mojej strony EOT.
    Last edited by Piotrek; August 6th, 2015 at 17:57.

,,Pozniej mysle ze bede probowal Carb-targeting czyli wegle okolotreningowo a w dni nietreningowe wegle zastapie tluszczami.Gdyby ktos mial jakies wskazowki itp to chetnie poslucham gdyz dopiero sie ucze. Cale lata jechalem na ryzu lub innych klimatach z glutenem=efekt,wzdecia,brak naladowania itp."

Ja rowniez dlugo walilem w siebie ryz, co skutkowalo zatluszczeniem i ogolnym zamuleniem. W ciagu 2-4 tygodni zmienilem przyzwyczajenie zywieniowe. Stopniowo w dni nietreningowe jadlem mniej ryzu (objetosciowo) , a za to wiecej bialka+tluszczu (tluszcz glownie z masla i smalcu). Pożniej zmniejszalem stopniowo ilosc posilkow z ryzem kazdego dnia nietreningowego, az w koncu doszedlem do stanu, kiedy ryz/ciezkie wegle (poza okresem okolotreningowy) jadllem co 2-4 dni. Organizm naturalnie domaga sie ciezkich wegli. Nie planuje ich w ogole. Jezeli mam wieksza aktywnosc fizyczna/czestsze treningi to mam chęć na więcej.

Ważne, żebyś robił stopniowe zmiany i sie nie spieszy. W przeciwnym razie bedziesz mial wilcze glody na wegle. Ja podczas zmiany wprowadzilem do diety owoce lesnie rano. Nie wiem jak wyglada Twoja dieta - jesli ich nie masz to warto byloby dolaczyc.

btw Dzieki za obszerne relacje i dzielenie sie przemysleniami. To bardzo cenne.
    Last edited by krm; August 6th, 2015 at 21:04.

A ja bede nudny i powtarzalny.

Pierwszy raz zaliczyles porazke. Powod znany.

Drugi raz zaliczyles porazke. Powod znany.

Trzeci raz zaliczysz tez porazke bo powod jest znany a Ty probujesz przejsc na okolo. Trzy razy ten sam blad to juz legalny obłęd.

Jestes naprawde sympatycznym, sumiennym i uczciwym chlopem. Nastepne dwa tygodnie jakie bedziesz mial wolne to nie "zawody, sopot itd" tylko umowic sie do 10 lekarzy i rozwiazac problem o ktorym wiesz jak w banku od 2 lat. Nie w UK, nie w domu. Jedz do wawy.

Ani mi nie wolno mowic co i jak, ani nie sadze by publik byl miejscem na to. Narazie niepotrzebnie rozwalasz kase probujac obejsc "system". Zdrowia nie obejdziesz.

Dobrze wiesz ze to nie zabawa i olewajac sprawe mozesz sie kiedys nie obudzic. Daruj sobie "optymalizacje potreningowego" tylko wylecz sie.

Mam nadzieje ze publiczny pręgierz mocniej cie zmotywuje.

Osoba zdrowa urosnie nawet na danonkach. Bedzie przy tym tlusta, brzydka i pewnie z max zrabanym libido ale urosnie. Osoba chora jest organiczana tlenem, krwia, organami i hormonami. Jak w ktorejs z tych rzeczy jest sciana - dojdziesz do jednego etapu i koniec, nie obejdziesz bez wyleczenia

Naprawde masz i gen i podejscie i silna wole a i nalezysz do tych przystojnych. Masz wszystko co potrzeba by zawojowac branze. Jak nie zabierzesz sie za sprawy medyczne to dupa z tego bedzie a i z pratyzanta kopniesz w kalendarz predzej czy pozniej. Szkoda by bylo. Wiesz co masz robic.

Troche nudne tak tlumaczyc to trzeci raz. Zycze wytrwalosci w walce z nasza sluzba zdrowia.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

KRM-to wszystko dla tego że jechalismy przetartym szlakiem gdzie każdy bał się odskoczni od typowego modelu żywienia w tym sporcie. Jak miałbym porównać siebie sprzed roku/pół do tego jak czuje się teraz ,to są 2 inne osoby.
    7lat jestem w sporcie,muai thai,krav maga,aż w końcu sama siłownia.Od 7 lat zmieniłem nawyki zywieniowe,z poczatku mialem manie na jedzenie bez tluszczu,pozniej znowu tluszcze dodalem itp itd,i jakos z czasem ten model zywienia sie ksztaltowal ,ale tez narastaly moje problemy zdrowotne. 2 lata temu zorientowalem sie z Puma ze cos jest nie tak,zaczalem chodzic po lekarzach,..oczywiscie wszyscy zlewka,mieszcze sie w normach.Ale caly czas mialem podwyzszone WBC(White blood Cells) co wskazywlao na stan zapalny. Oraz to ze mimo ogromnych ilosci ryzu waga stala w miejscu i bylem mega suchy. szukalem problemu w tarczycy.Wyszla mi nadczynnosc,badanie powtorzylem 3 razy ale juz wszystko bylo wporzadku.W UK robili mi badania na HIV i rozne inne bajery(oczywiscie sam musialem zasugerowac gdzie ejst problem) Caly czas sie przeziebialem,mialem przewlekly katar,i kaszel rano(inna kwestia niz trawa)zjazdyu energetyczne,brak checi do zycia,odbijanie sie po posilkach,zgaga Po jakims czasie w ktorym eliminowalem rozne produkty,wywalilem ryz i wszedlem na kasze (pęczak,jeczmienna itp) mialem mega wzdecia ale zauwazylem ze organizm zaczyna sie ladowac,ale tez zaczynalem byc jak bąbka,nastepnie sprobowalem batatow,efekt jak przy ryzu,brak ladowania,nieregularny stolec,zgaga(i tu zaczalem podejrzewac helicobacter oraz refluks) zrobilem badanie na helicobacter i wyszlo negatywne. Nastepnie zmienilem z kaszy jeczmiennej na kasze gryczana (nie zawiera glutenu) efekt,Mega dobre ladowanie,brak wzdec,brak zgagi,ale natomiast zaczely pojawiac mi sie czerwone krosty na lokciach i odczuwalem suchosc stawow.(moze fakt iz byla to redukcja i zszedlem z tluszczami) I tak doszedlem do chwili obecnej gdzie w poniedzialek zdecydowalem sie wejsc na ketoze,czuje sie swietnie,nie mam jakis strzalow energetycznych ale za to stabilną energie ktora wystarcza mi w zupelnosci aby funkcjonowac na pelnych obrotach.Nie mam stanow zmeczenia,spie po 6h-8h i czuje sie swietnie.treningi puki co zarzucilem ,jedyne co robie to rehab ktory sam sobie wymyslilem i puki co dziala,sylwetka sie prostuje a bół kręgoslupa powoli znika.

PUMA-Masz racje,zgadzam sie z Tobą w 100%.Przed wejsciem na Ketoze powinienem zrobic krzywą cukrową i szereg innych badań ale zagralem va bank..i puki co nie zaluje. Nie sądzilem ze dieta moze meic wplyw na stan emocjonalny i depresje ale jednak moze..Puki co caly czas siedze,czytam ,dowiaduje sie ,chce sie wyleczyc w 100% i wtedy dopiero zaczne wojowac na scenie.jest to o tyle ciezkie ze mieszkam w Uk a tutaj podejscie lekarzy do pacjenta jest porownywalne do Polski z tym ze jeszcze mamy bariere językową.plus jest taki ze jezeli zasugeruje lekarzowi co mi dolega i jaki moze byc powod to zrobi mi kompleks badan ,w Polsce poppatrza na Ciebie jak na debila i Zlodzieja..No chyba ze zaplacisz.
    Co podejrzewam na chwile obecna:
    -Zespół nieszczelnego jelita(skladniki z pokarmu przedostaja sie do krwiobiegu poprzez ubytki w blonie sluzowej jelita,nastepuje wtedy reakcja obronna organizmu,stac moze brac sie wieksza ilosc bialych krwinek) z drugiej strony wit D mam w normie ,zelazo rownierz,cynk ponad norme wiec lekko to sie wyklucza.
    -Nietoleracje i Alergie
    Na chwile obecna nie choruje wszystko idzie ku lepszemu.

Jezeli Chodzi o moją diete to jem 3200kcal dziennie w 6 posilkach
    posilki rozkladam rownomiernie i wyglada to tak
    1.150g piersi z indyka+35g tluszczu+10gWW
    2.200g burger wolowy(20%fat)+10gww
    3.150g piersi z indyka +35g tluszczu+10g WW
    4.10gWW+35g tluszczu
    5.200g Łososia+15g tluszczu

Daje to mi makro na poziomie:
    B:200g 2,3g/kg
    ww:40g 0,46/kg
    T: 230g 2,67/kg

Węglowodany daje tylko z warzyw:
    -Cukinia
    -Bakłażan
    -Brokuł
    -Kalafior
    -Rzodkiewka
    -Pomidor
    -Ogórek
    -Sałata lodowa

Tłuszcze:
    -Avocado
    -Olej z wątroby dorsza
    -Oliwa z Oliwek virgin
    -Oliwki pikowane migdałami
    -Olej kokosowy nierafinowany virgin
    -Smalec
    -Zólty ser
    -pestki dyni
    -orzechy wloskie
    -tluste miesa

Zamierzam kupić

-Olej Lniany(bede robil samodzielnie maslo orzechowe)
    -Olej z pestek Konopii(Bardzo duzo kwasow Wielonienasyconych)
    -Olej z Orzechów Wloskich
    -Olej z pestek dynii

Puki co nie kontroluje jeszcze proporcji Omega 3 do Omega 6,oraz proporcji wielo do jedno i nasycownych ale od poniedzialku zaczne to wdrążać.Chce utrzymac Omega 3 do Omega 6 2;1 aby troszke dzialac przeciwzapalnie. Wrzuce suplementacja wit E bo bede dawal wiecej Omega 3 z oleji rybich.

Co do mojej diety przed zawodami to opierala sie ona na wysokich weglach(okolo 350g)
    wysokich bialkach(350g)
    oraz niskich tluszcach (50g) i powiem szczerze ze docinało niesamowicie.

Ponad to zaczalem bawic sie w samodzielne robienie roznych produktow.
    Puki co wczoraj zrobilem Mleko kokosowe,wiorki kokosowe teraz bede robil maslo orzechowe.Jak mi sie uda to wstawie przepis czy cos.

Co do mojej diety przed zawodami to wygladala ona inczaej

Puma dzieki za dobre slowa i niestety musze Ci przyznac racje,zdrowie to podstawa i na tym sie teraz skupiam...ale niestety czas biegnie do przodu i caly czas masz na plecach presje.Ale jezeli ureguluje zdrowie to nadgonie zaleglosci szybciej niz mi sie wydaje.

SPrawdzcie sobie wszyscy ten Olej z pestek Konopii(nie nie zawiera THC bez obaw haha)

+ Reply to Thread