+ Reply to Thread
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 15 of 152

Thread: [FAQ] Trening kulturystyczny

[FAQ] Trening kulturystyczny

Name:  ja.jpg
Views: 788
Size:  2.9 KB

Witam Wszystkich.

Zapraszam do zadawania krótkich pytań na temat szeroko pojętego Treningu Kulturystycznego.

Odpowiedzi będę udzielał osobiście - możliwie szybko i zwięźle.

Zasady jest prosta:

Zadajesz krotkie i zwiezle pytanie, ktore musi zmiescic sie w jednym akapicie. Musi tyczyc sie konkretnego problemu.

Wszelkie dluzsze pytania - prosze zadawac na forum jako osobny temat.

------------------------------

Na forum jestem (najczęściej):
    - Poniedziałek - piątek rano 9-14 i wieczorem po 23-ej
    - Soboty - średnio co druga (szkoła) od ok.18 do późna wieczór
    - Niedziele - jak soboty
    Last edited by Michail; October 5th, 2010 at 12:08.

To moze zaczne ja zaczne by mile rozpoczac Twoj Faq

Jakie sa Twoje ulubione cwiczenia na triceps w ataku glowa "po" glowie. Po jednym izolacyjnym na glowe. Bez wielostawowych.
    Pytam z czystej ciekawosci bo rozmiar masz zacny, a jest to jedna z tych partii miesniowych gdzie kazdy ma swoje ulubione odmiany.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Może zabrzmi to mało profesjonalnie, ale szczerze mówiąc nie trenuję od lat tricepsów pod kątem osobnych głów.

Podchodzę do treningu całościowo.

Obecnie mój zestaw wygląda tak:

1A. Francuskie wyciskanie sztanga łamana leżąć na ławce poziomej
    1B. Uginanie ramion ze sztangą prostą podchwytem stojąc

2A. Prostowanie ramion z drążkiem górnego wyciągu stojąc (drążek prosty, łożyskowany)
    2B. Uginanie ramion ze sztangą prostą wąski podchwyt na odwróconym "modlitewniku" (czyli kość ramienna prostopadle do podłlogi)

Te dwie superserie stosuję od roku zmieniając pozostałe parametry treningowe: ilość powtórzeń, dobór obciążeń, progresję, itd itd.

Stosuję też manipulacje w postaci metod uderzeniowych, ale...to temat chyba na osobny artykuł :-)

Czyli dobra indywidualna mieszanka pod swoje potrzeby. O to mi chodzilo. Dzieki
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Dokładnie.

Lata praktyki +
    Znajomość własnego ciała +
    Dostępny sprzęt

= taki zestaw.

Niebawem będę wprowadzał zmiany.

Pewnie coś o tym napiszę ;-)

Member costa is on a good road costa's Avatar
    witaj Michail
    ja mam pytanie odnosnie relacji miedzy ulozeniem stop, szerokoscia rozkroku a angazowaniem poszczegolnych glow miesnia 4glowego uda(przy przysiadach,
    wyprostach czy wyciskaniu na suwnicy skosnej)

Quote Originally Posted by costa View Post
    witaj Michail
    ja mam pytanie odnosnie relacji miedzy ulozeniem stop, szerokoscia rozkroku a angazowaniem poszczegolnych glow miesnia 4glowego uda(przy przysiadach,
    wyprostach czy wyciskaniu na suwnicy skosnej)
    To w zasadzie temat na osobny artykuł.

Może łatwiej będzie, gdy powiesz na które rejony chciałbyś położyć większy nacisk.

Senior Member engine is on a good road engine's Avatar
    Witam, zastanawiam się nad zastosowaniem trochę dziwnego "manewru", kiedy ustanie progres w wyciskaniu sztangi na ławce (w moim przypadku skos 30 st., ale pytanie jest ogólne - także do innych ćwiczeń). Chciałbym się wówczas przerzucić na jeden mikrocykl (3-4 tygodnie) na maszynę Smitha. Z założenia wiadomo: większa izolacja = mniejsza masa, ale za to wzrośnie siła głównych "trzonów" mięśni. Od następnego mikrocyklu wróciłbym do zwykłej sztangi - gdzie spodziewałbym się zastać większą siłę, ale gorsze prowadzenie sztangi. Wówczas, nadrabiając zaległości - zyskiwałbym masę...
    Teraz 2 pytania:
    - czy taki plan ma szanse zadziałać?
    - jeśli tak, to czy można go uznać za w miarę efektywny sposób przełamania stagnacji (czy nalezy założyć, że inne sposoby powinny być bardziej optymalne - jak np. zabawa liczbą powtórzeń typu wave progres itp.)?
    Pozdrawiam.
    engine
    Nie rezygnuj nigdy z marzeń, które wymagają czasu...
    Czas i tak upłynie.

zastymulowany postem engine też zadam pytanie, widziałem kulturystę które wyciskał na klatę na smith, a przecież w wyciskaniu takim ruch sztangi nie jest linią prostą więc zastanawiam się o co tutaj chodzi, spora część ludzi na mojej siłowni - amatorzy oczywiście - wyciska na klatę, poziomo lub płasko albo na barki siedząc na smith, czy robią to poprawnie? a co ze stawami?

aha , jeśli to jest poprawne, to jest po prostu lekką odmianą czy różnice w oddziaływaniu na mięśnie są istotne?
    We live as we dream--alone....

Awake, arise, or be for ever fall'n.

Quote Originally Posted by engine View Post
    Witam, zastanawiam się nad zastosowaniem trochę dziwnego "manewru", kiedy ustanie progres w wyciskaniu sztangi na ławce (w moim przypadku skos 30 st., ale pytanie jest ogólne - także do innych ćwiczeń). Chciałbym się wówczas przerzucić na jeden mikrocykl (3-4 tygodnie) na maszynę Smitha. Z założenia wiadomo: większa izolacja = mniejsza masa, ale za to wzrośnie siła głównych "trzonów" mięśni. Od następnego mikrocyklu wróciłbym do zwykłej sztangi - gdzie spodziewałbym się zastać większą siłę, ale gorsze prowadzenie sztangi. Wówczas, nadrabiając zaległości - zyskiwałbym masę...
    Teraz 2 pytania:
    - czy taki plan ma szanse zadziałać?
    - jeśli tak, to czy można go uznać za w miarę efektywny sposób przełamania stagnacji (czy nalezy założyć, że inne sposoby powinny być bardziej optymalne - jak np. zabawa liczbą powtórzeń typu wave progres itp.)?
    Pozdrawiam.
    engine
    "Wówczas, nadrabiając zaległości - zyskiwałbym masę..." - dość dziwny manewr. Obawiam się, że ciężko będzie rozdzielić rozwój mięśni współpracujących od rozwoju mięsnia piersiowego.

Dobrze, że kombinujesz, ale sądzę, że zaczynasz od złego końca.

Jest co najmniej kilkadziesiąt sposobów na przełamanie stagnacji w wyciskaniu o niebo mniej skomplikowanych, niż planowane przez Ciebie przejście na Smitha.

Z doświadczenia własnego i podopiecznych wiem, że Smith nie sprawdza się w tym temacie.

Oczywiście na Ciebie może zadziałać, ale sporo stracisz przy tym.

Reasumując proponuję założenie osobnego posta o swoim problemie/planie.

Tam możemy się pozastanawiać wnikliwiej.

Quote Originally Posted by rushcomes View Post
    zastymulowany postem engine też zadam pytanie, widziałem kulturystę które wyciskał na klatę na smith, a przecież w wyciskaniu takim ruch sztangi nie jest linią prostą więc zastanawiam się o co tutaj chodzi, spora część ludzi na mojej siłowni - amatorzy oczywiście - wyciska na klatę, poziomo lub płasko albo na barki siedząc na smith, czy robią to poprawnie? a co ze stawami?

aha , jeśli to jest poprawne, to jest po prostu lekką odmianą czy różnice w oddziaływaniu na mięśnie są istotne?

Dobra uwaga !

Smith niestety w wielu przypadkach (szczególnie, gdy wyrobione nawyki treningowe znacząco odbiegają od sztywnego toru ruchu, jaki narzuca Smith) możńa sobie zrobić spore kuku. Z wywichnięciami stawów barkowych (wyciskanie w siadzie) włącznie :-(

Osobiście Smitha polecam, jako pompujący dodatek.
    Nie optuję za stosowaniem go w ćwiczeniach bazowych na dużych ciężarach.

Senior Member engine is on a good road engine's Avatar
    Dziękuję za odpowiedź odnośnie do manewru ze Smithem - liczyłem się z tym, że może właśnie tak wyglądać

Reasumując proponuję założenie osobnego posta o swoim problemie/planie.
    Tam możemy się pozastanawiać wnikliwiej.

Póki co - standardowe metody ze zwykłą sztangą działają, więc nie mam jeszcze tego problemu.
    Zastanawiałem się nad tym jedynie jako nad ciekawostką, ponieważ taki manewr zrobiłem w pierwszych miesiącach ćwiczeń na siłowni - już wiem, że nie potrzebnie, ale wówczas zrobiłem go z braku wiedzy. Mimo wszystko - zadziałał na mnie bardzo dobrze. Zastanawiałem się, czy należy to zrzucić na konto początkującego, na którego każdy bodziec (który nie zrobi mu krzywdy) zadziała dość dobrze.
    Po Twojej odpowiedzi uznaję, że to zadziałało jedynie z tego właśnie powodu

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękujęza odpowiedź.
    engine
    Nie rezygnuj nigdy z marzeń, które wymagają czasu...
    Czas i tak upłynie.

Member costa is on a good road costa's Avatar
    Quote Originally Posted by Michail View Post
    To w zasadzie temat na osobny artykuł.

Może łatwiej będzie, gdy powiesz na które rejony chciałbyś położyć większy nacisk.
    to moze inaczej podaj przyklad treningu(4 cwiczenia) na 4glowe w ktorym kazda glowa bedzie odpowiednio przecwiczona

Michal wroci do odpowiada jak tylko wyzdrowieje.

Wiecie co Panowie - tak miedzy nami to wydaje mi sie ze Michail nie preferuje metody "glowa po glowie". Wydaje mi sie ze preferuje nieco inna odmiane na podstawie polaczenia symultatywnego kilku cwiczen. Moze lepiej zapytac sie w przyszlosci o to co on lubi stosowac na dany problem. Zawsze lepiej poznac kilka punktow widzenia.

+ Reply to Thread