+ Reply to Thread
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 31 to 45 of 152

Thread: [FAQ] Trening kulturystyczny

4A PROSTOWANIE RAMION Z DRĄŻKIEM GÓRNEGO WYCIĄGU STOJĄC NACHWYTEM 3 (5>5>5),(5>5>5),(5>5>5) SERIE “SCHODZĄCE” 120
    4B UGINANIE RAMION Z HANTLAMI CHWYT „MŁOTKOWY” STOJĄC 3 (5>5>5),(5>5>5),(5>5>5) STAŁY

mógłby Pan wyjaśnić jak powinien wyglądać dobór obciążenia w tych dwóch cwiczeniach (tak przykładowo seria po seri )

Dziękuje pozdrawiam ;]

OK, WIĘC NP

4A -

SERIA = 5 X 40KG + 5 X 35KG + 5 X 30KG

WE WSZYSTKICH TRZECH POLECAM PRÓBOWAĆ STARTOWAĆ OD TEGO SAMEGO CIĘZARU

ĆWICZENIE 4B - ANALOGICZNIE

CZY TO MOŻLIWIE ZROZUMIAŁE, CZY JESZCZE COŚ WYJAŚNIĆ?

Senior Member xero10 is on a good road xero10's Avatar
    Mówiąc szczerzę to wiedziałem miej więcej oco chodzi ale wolałem sie upewnić żeby być pewnym ;]
    Dziękuje pozdrawiam

Banned dante is on a good road
    Moje pytanie nie jest bezpośrednio związane z treningiem kulturystycznym, ale myślę że to sprawa warta wyjaśnienia. Słyszałem że przyprawy wbrew pozorom mają duży wpływ na nas (np. podkrecają metabolizam). Co o tym myślisz szczególnie interesują mnie pieprz i cynamon... Jak się na to zapatrujesz?

Cynamon stosowano od dość dawna w leczeniu cukrzycy.

Pamiętam, bo moja babcia chorowała na nią.

Co do ostrych przypraw to istnieje wiele teorii mówiących o tym, że przyspieszają metabolizm.

Pytanie tylko, czy na tyle że warto ryzykować efekty uboczne, jak podrażnienie żołądka, przewodu żółciowego, wątroby itd...

Senior Member engine is on a good road engine's Avatar
    Witam, chciałem zadać pytanie o łączenie w jednym treningu współpracujących ze sobą grup mięśniowych większej i mniejszej.
    Przykład: często spotykany trening klatka + triceps.
    Chodzi mi o wpływ takiego układu na sam triceps. Załóżmy (dla uproszczenia), że trening i tak będzie na tyle krótki, że nie "usmażę" CUN i nie wyczerpię glikogenu (nie spalę mięśni). Jednak triceps wstępnie zmęczył się przy ćwiczeniach na klatkę. Teraz (bezpośrednio po treningu klatki) wycisnę już mniesze ciężary np. w pomkpach tricepsowych na poręczach. Czy należy się tym martwić, czy raczej ucieszyć, że triceps już się zmęczył teraz wystarczy go tylko delikatnie "domęczyć"?
    Innymi słowy - czy korzystniej dla tricepsu byłoby przenieść jego trening na inny dzień, czy z powodzeniem można wykorzystać jego wstępne zmęczenie na tym samym treningu, co klatka.
    Jak powyższa odpowiedź zmieania się w przypadku treningu na siłę, na masę agresywną, masę jakościową i na wytrzymałość?
    Pozdrawiam
    Nie rezygnuj nigdy z marzeń, które wymagają czasu...
    Czas i tak upłynie.

Jednak triceps wstępnie zmęczył się przy ćwiczeniach na klatkę.

DOKŁADNIE TO OSIĄGNĄŁEŚ

Teraz (bezpośrednio po treningu klatki) wycisnę już mniesze ciężary np. w pomkpach tricepsowych na poręczach. Czy należy się tym martwić, czy raczej ucieszyć, że triceps już się zmęczył teraz wystarczy go tylko delikatnie "domęczyć"?

NIE NALEŻY SIĘ MARTWIĆ, GDYŻ METODA WSTĘPNEGO ZMĘCZENIA NIE PRZESZKADZA W BUDOWANIU MASY MIĘSNIOWEJ.

WYJĄTEK - JEŚLI TRENING NA KLATKĘ BYŁ OPARTY NA NIEWIELKICH CIĘŻARACH, ALE DUŻEJ LICZBIE RUCHÓW = WYPALANIU GLIKOGENU W TYM I Z TRICEPSÓW

Innymi słowy - czy korzystniej dla tricepsu byłoby przenieść jego trening na inny dzień, czy z powodzeniem można wykorzystać jego wstępne zmęczenie na tym samym treningu, co klatka.

ZAPEWNE PLUSEM OSOBNEGO DNIA JEST PEŁNA GOTOWOŚĆ UKŁADU NERWOWEGO JAK I ZAPASÓW GLIKOGENU.
    WIELE METOD WEIDERA UDA SIĘ REALIZOWAĆ WYŁĄCZNIE W TEN SPOSÓB

Jak powyższa odpowiedź zmieania się w przypadku treningu na siłę

TO JESZCZE ZALEŻY, CZY CHODZI NAM O SIŁĘ SPECJALISTYCZNĄ CZY OGÓLNĄ

, na masę agresywną,

ROZUMIEM, ŻE CHODZI O MASĘ Z ELEMENTAMI SIŁY?

masę jakościową

JAKOŚĆ = SPECJALIZACJA

i na wytrzymałość

PODOBNIE, JAK PRZY SILE - ZALEŻY O JAKĄ CHODZI GLOBALNĄ CZY LOKALNĄ

?

Senior Member engine is on a good road engine's Avatar
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

- Jeśli chodzi o siłę, to mam na myśli siłę łańcuchów funkcjonalnych w podstawowych, wielostawowych ćwiczeniach, jak np. wyciskanie sztangi pod różnymi kątami oraz pompki na poręczach "tricepsowe" lub docisk (jako końcowa faza wyciskania). Nie za bardzo wiem, czy nazwać to siłą ogólną, czy specjalistyczną (bo nie znam tych pojęć) Chętnie zapytałbym więc o przykład celu treningowego dla siły ogólnej i dla specjalistycznej.
    - Podobnie rozumiem wytrzymałość - dla podstawowych ćwiczeń wielostawowych.
    - Jeśli chodzi o masę agresywną - to tak - z elementami siły.
    - Jeśli chodzi o masę jakościową - może być (jako trudny przykład) specjalizacja na łańcuch funkcjonalny klatka + triceps?

Ogólnie - w tym rozróżnieniu: siła, masa a., masa j., wytrzymałość - chodziło mi o problem, który spróbuję sprecyzować bardziej jasno: czy istnieją cele treningowe, które wykluczają trening tricepsu bezpośrednio po treningu klatki?
    Nie chodzi mi o metody treningowe (bo tutaj otrzymałem jasną odpowiedź), ale o cele, jak np. masa agresywna.

Przepraszam, że tak gmatwam ten temat, ale mam nadzieję, że teraz będzie już jaśniej
    Nie rezygnuj nigdy z marzeń, które wymagają czasu...
    Czas i tak upłynie.

Michaił dodał własnie dwa artykuły swojego autorstwa na stronę główną. W jednym coś o sobie, w drugim konkretny mięsny art o sile -> wraz z przykładowymi treningami. Zapraszamy do czytania!
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Michaił, nie wiem czy to właściwy temat, ale czy mógł byś podać jakieś MDSy na nogi?

Quote Originally Posted by pgbw View Post
    Michaił, nie wiem czy to właściwy temat, ale czy mógł byś podać jakieś MDSy na nogi?
    MDSy co to takiego?

Widziałem coś na SFD, ale nie ma mnie tam od ok.1,5 toku więc nie wiem o co komon

Senior Member debee is on a good road debee's Avatar
    Mechanical Drop Sets - 3 podobne ćwiczenia (na jedną partię) robione pod rząd bez przerw czasowych np. przy klatce MDS: wycisk sztangielek na skosie 35st, później od razu na 15st i na końcu na płaskiej
    lub np plecy: Podciaganie sztangi do klatki w opadzie, wiosło nachwyt, wioslo podchwyt

Quote Originally Posted by engine View Post
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

- Jeśli chodzi o siłę, to mam na myśli siłę łańcuchów funkcjonalnych w podstawowych, wielostawowych ćwiczeniach, jak np. wyciskanie sztangi pod różnymi kątami oraz pompki na poręczach "tricepsowe" lub docisk (jako końcowa faza wyciskania). Nie za bardzo wiem, czy nazwać to siłą ogólną, czy specjalistyczną (bo nie znam tych pojęć) Chętnie zapytałbym więc o przykład celu treningowego dla siły ogólnej i dla specjalistycznej.
    - Jeśli chodzi o masę jakościową - może być (jako trudny przykład) specjalizacja na łańcuch funkcjonalny klatka + triceps?

Ogólnie - w tym rozróżnieniu: siła, masa a., masa j., wytrzymałość - chodziło mi o problem, który spróbuję sprecyzować bardziej jasno: czy istnieją cele treningowe, które wykluczają trening tricepsu bezpośrednio po treningu klatki?
    Nie chodzi mi o metody treningowe (bo tutaj otrzymałem jasną odpowiedź), ale o cele, jak np. masa agresywna.

Przepraszam, że tak gmatwam ten temat, ale mam nadzieję, że teraz będzie już jaśniej
    Spoko - nie gmatwasz.

- Jeśli chodzi o siłę, to mam na myśli siłę łańcuchów funkcjonalnych w podstawowych, wielostawowych ćwiczeniach, jak np. wyciskanie sztangi pod różnymi kątami oraz pompki na poręczach "tricepsowe" lub docisk (jako końcowa faza wyciskania). Nie za bardzo wiem, czy nazwać to siłą ogólną, czy specjalistyczną (bo nie znam tych pojęć)

Raczej specjalistyczna, choć to szczególny przypadek, gdy ćwiczenia siłowe są zarówno celem, jak i środkiem :-)
    Już tłumaczę dlaczego cel i środek:

Ćwiczenia/specjalizacje przygotowuje się pod kątem imitacji ruchów(w sensie pracy powiązanej kilku grup mięśniowych) danej dyscypliny/techniki w danej dyscyplinie.
    W tym przypadku nic nie imitujemy, gdyż ćwiczenia/specjalizacja są jednocześnie naszą "dyscypliną" (ruchami danej dyscypliny/techniki)
    Chętnie zapytałbym więc o przykład celu treningowego dla siły ogólnej i dla specjalistycznej.

A tego nie do końca rozumiem.
    Cel dla siły?

Chyba siła prawda?

Ale Tobie zapewne chodzi o coś konkretnego, tylko sprecyzuj proszę pytanie - odpowiem

Rozumiem, ale nadal nie ma określenia CELU w jakim te ćwiczenia wielostawowe się wykonuje.
    Przy wytrzymałości siłowej należy określić CEL - czyli

a - przy lokalnej wytrzymałości siłowej są to konkretne specjalizacje - na ogół imitujące ruchy danej dyscypliny (uderzenia, kopnięcia, chwyty, trzymania, itp)

b - przy wytrzymałości siłowej globalnej - to zbiór różnych specjalizacji = ogólna wytrzymałość siłowa

W OBU przypadkach wykorzustywane są ćwiczenia wielostawowe.

Stąd kolejna prośba o podanie CELU

Tutaj nie widzę przeciwskazań do treningu tricepsów w dzień klatki - szczególnie, że im ciężej trenujemy klatkę - tym siłą rzeczy większe jest obciążenie dla tricepsów.

Tutaj musielibyśmy rozpatrzyć predyspozycje/cele indywidualne zawodnika.
    Jeśli uśredniamy i zakładamy równomierny jego rozwój, to zależnie od możliwości czasowych ale polecałbym rozdzielić klatkę i triceps na osobne sesje treningowe.

Podobnie z pozostałymi grupami współpracującymi (analigoczny przykład plecy i bicepsy)

Quote Originally Posted by debee View Post
    Mechanical Drop Sets - 3 podobne ćwiczenia (na jedną partię) robione pod rząd bez przerw czasowych np. przy klatce MDS: wycisk sztangielek na skosie 35st, później od razu na 15st i na końcu na płaskiej
    lub np plecy: Podciaganie sztangi do klatki w opadzie, wiosło nachwyt, wioslo podchwyt
    A może mi ktoś wyjaśnić w takim razie skąd się wzięła liczba 3 ćwiczeń?

http://www.t-nation.com/free_online_...ical_drop_sets

Senior Member debee is on a good road debee's Avatar
    Ummm nie zastanawiałem się nigdy nad tym %)
    O MDSach dowiedziałem się od Pumy, czytając jego wypociny jeszcze z poprzedniego forum i w przykładach zawsze były 3 ćwiczenia. To pewnie nie reguła, ale jakoś utrwaliła mi się ta liczba ...

moja siła na drążku to zero podciągnięć

chciałbym podciągać się w pełnym zakresie dotykając drążka klatką ale wydaje się to być nierealne

ile robić negatywów na jednym treningu łącznie. w jakich seriach?

ćwiczę plecy 2 razy w tygodniu, trening coś jak push and pull
    We live as we dream--alone....

Awake, arise, or be for ever fall'n.

+ Reply to Thread