+ Reply to Thread
Page 2 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 16 to 30 of 152

Thread: [FAQ] Trening kulturystyczny

Quote Originally Posted by costa View Post
    to moze inaczej podaj przyklad treningu(4 cwiczenia) na 4glowe w ktorym kazda glowa bedzie odpowiednio przecwiczona
    Przykładowy wszechstronny trening m.ud dla średnio i zaawansowanych (ilość serii, powtórzeń, skok progresji, długość przerw itd - zależnie od celu treningu):

1. Prostowanie nóg na maszynie w siadzie - 2 serie po 15-20 powtórzeń (jako wstęp do przysiadów)
    2. Przysiady ze sztangą na karku - rozstaw stóp nieco szerzej, niż barki, palce nieco na zewnątrz.
    3. Wypychanie ciężaru obunóż na suwnicy (rozstaw stóp na szerokość barków, palce minimalnie na zewnątrz)
    4. Wyprosty nóg na maszynie w siadzie
    5. Uginanie nóg na maszynie w leżeniu/siadzie/staniu

Member nazriel is on a good road nazriel's Avatar
    Witam.

Czy to ćwiczenie:
    http://www.exrx.net/WeightExercises/...arDeltRow.html

nadaję się, do rozbudowywania górnych rejonów pleców?

Aktualne ćwiczenie, które wykonuje http://www.exrx.net/WeightExercises/...mCrossRow.html nie daje mi satysfkacji. Czy tamto wiosłowanie będzie dobrą alternatywą?

Oba te ćwiczenia podobnie angażują mięśnie.

Pracują tu głównie

m.obłe
    tylne aktony m.naramiennych
    zewnętrzne rejony m.czworobocznego (kaptur)

Które rejony pleców konkretnie Cię interesują?

Name:  3fc0f56ad4.jpeg
Views: 283
Size:  1.6 KB

Zaznacz proszę na swoich plecach i wklej.

Member nazriel is on a good road nazriel's Avatar
    Witam, dzięki za tak szybką odpowiedź!

Generalnie zależy mi na ogólnym rozwoju górnych rejonów.
    Stosuje specjalizację, autorstwa Pumy, Upper Body.

adbxcfx

a. Szerokość pleców/Dół klatki.
    I tutaj na plecy: podciąganie szerokim nachwytem na drązku, wiosłowanie podchwytem, ściąganie drażką do klatki piersiowej drążkiem "netrualnym"
    b. Góra pleców
    Aktualnie jest: Face Pull, Power wymach w bok na wyciagu, power wymach w opadzie 90o sztangielkami
    c. Grubość pleców
    I tutaj na plecy: Rack Pull, wiosłowanie hantlą, MDS szrugsów

I sęk w tym, że w treningu góry (b), nie czuję ćwiczenia: Power Wymach w bok na wyciągu i chciałem je czymś odpowiednim na wolnym ciężarze zastapić.

Senior Member xero10 is on a good road xero10's Avatar
    Cześć
    Mógłbyś wytłumaczyć jak poprawnie odczytywać tak zapisaną progresję 1=2<3<4=5=6

Quote Originally Posted by xero10 View Post
    Cześć
    Mógłbyś wytłumaczyć jak poprawnie odczytywać tak zapisaną progresję 1=2<3<4=5=6
    serie 1 i 2 tym samym ciężarem
    seria 3 dodajesz
    seria 4 dodajesz
    seria 5 i 6 tym samym ciężarem, co 4

Banned dante is on a good road
    Witam,
    Jaki alkohol będzie "najlepszy" dla organizmu? Ten najczystszy np Spirytus, czy piwo?

Quote Originally Posted by dante View Post
    Witam,
    Jaki alkohol będzie "najlepszy" dla organizmu? Ten najczystszy np Spirytus, czy piwo?
    To żart?...

Nie dlaczego ? Chciałem zapytać jaki alkohol najmniej ingeruje w organizm człowieka, kiedyś czytałem że właśnie im mniej przetworzony tym lepiej zostaje wypłukany z organizmu. Jeśli pytanie niezgodne z regulaminem to przepraszam i proszę o usunięcie.

Zapewne mniej stężony alk mniej szkód wywoła, ale nie wolno zapominać z zasadniczym elemencie tej układanki - ILOŚCI wypitego alku w przeliczeniu na czysty spiryt.

Ten spirytus podałem jako skrajnie czysty alkohol... chyba nikt normalny nie będzie go pił... bo odniosłem wrażenie jakbyś pomyślał że pije conajmiej butelke dziennie :P. Czyli reasumując od czasu do czasu pijąc alkohol polecasz jednak wybrać np piwo czy wódke (oczywiście pod względem ingerencji w regeneracje, organizm)?

Piwo.

Ale nie "polecam", tylko moim skromny zdaniem (nie koniecznie zgodnym z prawdą naukową) - to wybór mniejszego zła.

Piwo.

Ale nie "polecam", tylko moim skromny zdaniem (nie koniecznie zgodnym z prawdą naukową) - to wybór mniejszego zła.

Senior Member xero10 is on a good road xero10's Avatar
    4A PROSTOWANIE RAMION Z DRĄŻKIEM GÓRNEGO WYCIĄGU STOJĄC NACHWYTEM 3 (5>5>5),(5>5>5),(5>5>5) SERIE “SCHODZĄCE” 120
    4B UGINANIE RAMION Z HANTLAMI CHWYT „MŁOTKOWY” STOJĄC 3 (5>5>5),(5>5>5),(5>5>5) STAŁY

mógłby Pan wyjaśnić jak powinien wyglądać dobór obciążenia w tych dwóch cwiczeniach (tak przykładowo seria po seri )

Dziękuje pozdrawiam ;]

+ Reply to Thread