Closed Thread
Page 3 of 141 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 2115

Thread: [FAQ] Technikalia Cwiczen Silowych

Hmmmmm, jesli chcesz robic korekte to podnioslbym priorytet bicepsu wyzej. Mozesz cwiczysz z barkami, ale na zasadzie kolejnosci naprzemiennej cwiczen. Moze sie okazac ze po barkach nie bedziesz mial pary na nic wiekszego.

Co napewno bym zrobil niezaleznie czy naprzemiennosc czy flushowanie - podciaganie zrobilbym w superserii z wyciskiem sztangi stojac. Oba cwiczenia wzajemnie sie wzmacniaja. Podciaganie jako drugie w parze.
    Bez suspinacji.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

pisałeś wiem ale nie mogę znaleźć

w press i push press:
    1)sztanga chodzi góra-dół i żeby pod sztangę schować głowę pchamy głowę do przodu
    czy
    2)głowa cały czas jest w tym samym miejscu w przestrzeni a żeby sztanga znalazła się nad głową ruch sztangi nie jest góra-dół
    We live as we dream--alone....

Awake, arise, or be for ever fall'n.

Może napisze więc troche bardziej szczegółowo:
    Po tygodniowej przerwie mam w planie zacząć 6-cio tygodniowy plan z priorytetem na barki. Były by one trenowane 2x w tygodniu: jednego dnia ciężko, drugiego lekko (same izolacje, większa liczba powtórzeń). Biceps trenował bym w dniu lekkim, więc wydaje mi się że problemu by nie było, i mógł bym normalnie dać biceps po barkach. Inne partie trenowane będą nieco lżej. Więc jak myślisz, mogło by to tak wyglądać? Czy jednak mimo tego radził byś trenować w kolejności naprzemiennej?

Quote Originally Posted by rushcomes View Post
    pisałeś wiem ale nie mogę znaleźć

w press i push press:
    1)sztanga chodzi góra-dół i żeby pod sztangę schować głowę pchamy głowę do przodu
    czy
    2)głowa cały czas jest w tym samym miejscu w przestrzeni a żeby sztanga znalazła się nad głową ruch sztangi nie jest góra-dół
    Zdecydowanie to drugie.

W pozycji poczatkowe sztanga znajduje sie przed Toba. W trakcie ruchu, lokiec oddala sie lekko od tulowia by umozliwic wyprost ramienia, gdy odcinek bark/lokiec jest rownolegle do ziemi - rozpoczyna sie pelny wyprost ramienia co oznacz cofanie sztangi. W efekcie koncowym sztanga najduje sie nad glowa -> oraz nad srodkiem podstawy czyli srodkiem stop.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Quote Originally Posted by pgbw View Post
    Może napisze więc troche bardziej szczegółowo:
    Po tygodniowej przerwie mam w planie zacząć 6-cio tygodniowy plan z priorytetem na barki. Były by one trenowane 2x w tygodniu: jednego dnia ciężko, drugiego lekko (same izolacje, większa liczba powtórzeń). Biceps trenował bym w dniu lekkim, więc wydaje mi się że problemu by nie było, i mógł bym normalnie dać biceps po barkach. Inne partie trenowane będą nieco lżej. Więc jak myślisz, mogło by to tak wyglądać? Czy jednak mimo tego radził byś trenować w kolejności naprzemiennej?
    Problemowa jest sytuacja wykonywania 2 priorytetow jednego dnia. Barki beda solidnie naruszone, a nie zapominaj ze biceps pracuje w niemal kazdym cwiczeniu barkowym. Normalnie nie stanowiloby to to problemu, ale w twoim przypadku chcesz dokonac korekty ksztaltow bicepsow. To wymaga wiekszej pracy, ktora chcesz zafundowac dopiero po wykonaniu takze wiekszej pracy na barki.
    To sie gryzie ze soba.
    To juz lepiej dalbym triceps do barkow, a biceps z przedramieniem w inny dzien. Lub inaczej:

Polaczysz specjalizacje bicepsow i barkow, cwiczyc 2 razy w tygodniu w ten sam dzien i to na zasadzie naprzemiennej.

Administrator of Polish Division RION is on a good road RION's Avatar
    ja mam takie pytanie związane jeszcze z przysiadem

co może być przyczyna "podwijania ogonu" w dolnej fazie przysiadu?
    Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo TUTAJ

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź !

Takie rozwiązanie by mi nawet bardzo pasowało, tylko wtedy jak rozłożyć partie w ciągu tygodnia? Niestety do dyspozycji mam tylko 4 dni treningowe.
    Wcześniej miałem w planie ćwiczyć tak:
    -barki (ciężko) + kaptury + triceps
    -nogi + brzuch
    -wolne
    -plecy + klata (w ss)
    _barki (lekko) + biceps + przedramie.

Więc jeśli 2 dni były by na barki + biceps, to jak wtedy rozłożyć reszte partii?
    Czy może lepiej by było najpierw zrobić priorytet tylko na barki, a potem oddzielnie na biceps?

Przepraszam że aż tyle pytań

Member costa is on a good road costa's Avatar
    pytanie odnosnie podciagania na drazku.
    czasami nie trenuje u siebie na silowni i nie mam mozliwosci doczepic dodatkowego ciezaru czy wtedy nie moglbym robic czegos takiego
    1seria 10x
    2s 12x
    3s 14x
    taka rampa ale z dodawaniem powtorzen co seria

Quote Originally Posted by RION View Post
    ja mam takie pytanie związane jeszcze z przysiadem
    co może być przyczyna "podwijania ogonu" w dolnej fazie przysiadu?
    Pytanie jest dobrze, ale potencjalnych przyczyn problemu jest naprawde bardzo wiele. Satd zachecam by przygode z silownia zaczynac od wizyty u specjalisty.

Wymienie najczestrze przypadki:

-Skrocone miesnie dwuglowe uda
    -Za ciasne miesnie dwuglowe uda
    -Rozciagniety caly tylni lanuch funkcjonalny
    -Przykurczone miesnie brzucha
    -Brak pelnej mobilnosci w kolanach
    -Brak pelnej mobilnosci w stawie skokowym
    -przykurcz dowolnego miesnia wsparcia zaczepionego do bioder
    -za silne przednie miesnie wsparcia szarpiace miednice w ostatniej fazie
    -za slabe prostowniki grzbietu
    -nie pilnowanie techniki cwiczenia [to w sumie powinno byc pierwsze]

Kazdy przysiad, niezaleznie czy seria rozgrzewkowa czy bicie maxa musi charakteryzowac sie uczuciem scisku i ciasnoty w ramach miesni rdzenia i grzbietu. Jesli nie ma tego uczucia - rodza sie podejrzenia o zla technike.

Quote Originally Posted by pgbw View Post
    Takie rozwiązanie by mi nawet bardzo pasowało, tylko wtedy jak rozłożyć partie w ciągu tygodnia? Niestety do dyspozycji mam tylko 4 dni treningowe.
    Wcześniej miałem w planie ćwiczyć tak:
    -barki (ciężko) + kaptury + triceps
    -nogi + brzuch
    -wolne
    -plecy + klata (w ss)
    _barki (lekko) + biceps + przedramie.

Więc jeśli 2 dni były by na barki + biceps, to jak wtedy rozłożyć reszte partii?
    Czy może lepiej by było najpierw zrobić priorytet tylko na barki, a potem oddzielnie na biceps?

Przepraszam że aż tyle pytań
    Barki/Biceps
    Nogi
    klatka/grzbiet/triceps
    off
    Barki/biceps
    off
    off

Gdzie triceps cwiczysz izolacyjnie.Wywal ten brzuch. raz ze na masie to najmniejsze zmartwienie - od biedy JEDNO cwiczenie na wzmocnienie rdzenia, a dwa na gdy robisz 2 priorytety brzuch storpeduje ci progress.
    Dzien trzech partii widze jako dwie serie naprzemienne na glowne partie [klatka 2 cw i grzbiet 2 cw + 2 izolacje na triceps].

Quote Originally Posted by costa View Post
    pytanie odnosnie podciagania na drazku.
    czasami nie trenuje u siebie na silowni i nie mam mozliwosci doczepic dodatkowego ciezaru czy wtedy nie moglbym robic czegos takiego
    1seria 10x
    2s 12x
    3s 14x
    taka rampa ale z dodawaniem powtorzen co seria
    Generalnie jesli robiszm mniej jak 20 powtorzen to takie cos raz na jakis czas bedzie ok. Ale jesli ma to wypadac czesciej niz raz na 4 tygodnie - wypadaloby sprawic sobie lancuch. Prakiter za kilkadziesiat zlotych.

Banned Jimmy is on a good road
    Witam

Mam pytanie dotyczące push press-a raczej jego fazy negatywnej.

Czy powinna być kontrolowana? Kiedy opuszczam sztange czuje lekki ból w barku(między czubkiem głowy a brodą) Chyba że faza ta bedzie w 1/3 kontrolowana

Pytanie odnosnie rozwoju masy ramion. Wyjasnij na czym polega ograniczenie rozwoju ramion poprzez przedramiona. Widzialem zastosowanie ataku na bic/tric przez przedramiona w mezocyklach poprzedzajacych specjalizacje tej partii. Jak to dziala?

Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Witam

Mam pytanie dotyczące push press-a raczej jego fazy negatywnej.

Czy powinna być kontrolowana? Kiedy opuszczam sztange czuje lekki ból w barku(między czubkiem głowy a brodą) Chyba że faza ta bedzie w 1/3 kontrolowana
    Ten bol oznacza zlamanie pozycji technicznej. Prawdopodobnie, a nawet napewno odpuszczasz retrakcji i spuszczasz sztange przy lekko wypchnietych barkach do przodu i rozjechanych lopatkach.
    W pp musisz kontrolowasz sztanga, wiadomo, nie to co placka, ale te 2-3 sekundy musza byc.

Inna mozliwosc to to ze masz jakas wade postawy.

Quote Originally Posted by TYBER View Post
    Pytanie odnosnie rozwoju masy ramion. Wyjasnij na czym polega ograniczenie rozwoju ramion poprzez przedramiona. Widzialem zastosowanie ataku na bic/tric przez przedramiona w mezocyklach poprzedzajacych specjalizacje tej partii. Jak to dziala?
    Na obwod ramienia sklada sie:

Dwie glowy bicepsu
    Corocobrachialis [maly, ale zawsze 1-2 cm extra]
    Trzy glowy tricepsu
    Brachialis
    Brachioradialis

Jak widzisz - w sklad samego obwodu wchodza dwa miesnie ktore zajmuja sie przedramieniem [brachialis i brachioradialis]
    dwie glowy z ktorych jedna zajmuje sie manipulacja przedramienia [biceps]

Wybitnie warstwowe ulozenie miesnia ramienia powoduje ze cwiczenie kazdej warstwy zgodnie z potrzebami -> wzajemnie poteguje obwod calosci. Czesc obrazkow anatomicznych zle to obrazuje, stad niejasnosci. Polecam te ktore pokazuja jak wyglada miesien ktory chcesz zobaczyc w postaci nie zaslonietej przez miesien ktory go czesciowo przykrywa.

To byl watek masowy.

Na dodatek i biceps i triceps NIE PODNIESIE WIECEJ niz wytrzyma przedramie. To jest bardzo prosta regula optymalizacji. Im dalej [liczac stawami] oddalamy sie od srodka ciala, tym wiecej powtorzen na dana partie nalezy robic.

Prosty przyklad:

Wioslo - da sie nim wychodowac na upartego grzbiet nie robiac wiecej jak 6 powtorzen. Ale pocwicz tak z 6 tygodni i przerzuc sie nagle na 15 powtorzen. Szybciej padnie biceps i przedramie niz grzbiet. Powoduje to ograniczenie ciezaru w wyzszym przedziale. Dobrze zatem uzupelnic wioslo uginaniem na wiecej powtorzen.
    Uginanie sztangi - robisz na 10 powtorzen 6 tygodni. Nagle przerzucasz sie na 20, zmniejszasz ciezar i nagle okazuje sie ze nie biceps a przedramie plonie. Wtedy dobrze uzupelnic trening cwiczeniem na przedramie by nie bylo najslabszym ogniwem.

Itd itp.

To byl watek wytrzymalosciowy.

Teraz watek silowy
    Kazde uginanie opiera sie na sumie sily jaka sa w stanie wytworzyc brachialis, brachoradialis i biceps oraz pracy izometrycznej przedramienia. Problemem rodzacym niescislosci jest prosta definicja:

Biceps jest nasilniejszym zginaczem przy podchwycie
    Brachoradialis jest najsilnieszym zginaczem przy chwycie neutralnym
    Brachialis jest najsilniejszym zginaczem przy manipulacji katami

Wiele osob popelnia blad i czyta ta definicje bez slowa "najsilenijszym". A slowo to oznacza, ze faktycznie - jego potencjal jest wykorzystywany najlepiej w tej pozycji, ale LICZY SIE TAKZE sila pozostalych zginaczy. Ona maja chwilowe uposledzenie w innej pozycji, ale nadal biora udzial w uginaniu.

To samo tyczy sie tricepsow. Fakt - tric jest duzo silniejszy, ma trzy glowy ktore zabezpieczaja jego pracy w kazdej pozycji - ale nadal - jesli przedramie nie wytrzyma, bedzie lamac sie w nadgarstku - wprowadzasz dodatkowa dzwignie ktora utrudnia cwiczenie. Pamietajmy - przedramie to nie tylko zginacze przedramienia ale i prostowniki i rotatory w oba kierunku [a zeby tylko!].

Zaryzykuje proste twierdzenie. Jesli nie jestes emerytem/czlowiekiem chorym/na diecie aneorektycznej:

zapomnij co naczytales sie w prasie kulturystycznej
    otworz atlas anatomii
    zaprojektuj sensowny trening ramienia [calego, lacznie z przedramieniem].

Jesli wykonasz to nalezycie - bedziesz miec najwiekszy biceps w okolicy.

Closed Thread

Tags for this Thread