Closed Thread
Page 2 of 141 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 2115

Thread: [FAQ] Technikalia Cwiczen Silowych

To ja zadam proste krótkie pytanie: czy w ściąganiu lin/drążka górnego wyciągu [chodzi mi o ćw tricepsów] w momencie kiedy drazek idzie w góre, akcentujemy ten ruch "unosząc" lekko łokcie?[zaczyna pracować głowa długa tricepsów?] czy sztywno trzymamy przy ciele?
    z góry dzięki.

Quote Originally Posted by xero10 View Post
    Puma

staż - ponad rok sumiennego treningu
    cel - masa + siła
    predyspozycje organizmu 1x100kg 4x90 kg

dzięki pozdrawiam ;]
    Dla przykladu rampy 6 powt.

Zacznij od 40% swojego maxa.
    Krok 10 kg.

Prawdopodobnie po 5 serii padniesz, lub aktywacja dobrze ci posluzy i trzasniesz w 6 te 90 na 6.

Dla optymistycznego przykladu - zrobiles 90
    Za tydzien zacznij rampowanie o 2,5 kg wiecej.
    Po 4-5 czy ntym tygodniu kiedy progres przystopuje - zmierz sobie maxa.
    W nastepnej fazie zmien zakres powtorzen [raczej w dol], na bazie nowego maxa zacznij od 40%. I tez, krok 10 kg.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Quote Originally Posted by Cichy View Post
    To ja zadam proste krótkie pytanie: czy w ściąganiu lin/drążka górnego wyciągu [chodzi mi o ćw tricepsów] w momencie kiedy drazek idzie w góre, akcentujemy ten ruch "unosząc" lekko łokcie?[zaczyna pracować głowa długa tricepsów?] czy sztywno trzymamy przy ciele?
    z góry dzięki.
    Za pierwszym razem nie zrozumialem o co chodzi. teraz chyba "lapie".

Chodzi o to czy przy negatywie pozwolic lokciom pojsc do gory?
    W tym cwiczeniu - zdecydowanie nie ma sensu.

1. To cwiczenie w odmianie wyciagowej jest typowym cwiczeniem plastycznym. Pompka + detal.

2. W tym cwiczeniu sila przegra z grawitacja. przy 3/4 twojej masy [lub mniej/wiecej w zaleznosci od bloczkow na wyciagu] liny wyciagu beda cie podnosci do gory. Musialbys zaczepic sie o cos nogami by nie isc do gory - imho mija sie z celem.

Rozumiem idee - jest dobra, atak dwufunkcjonalny na tricpes.
    Mozesz to zrobic lepiej - na lawce ujemnej, z pelym przeniesiem na zaglowe.

Musisz tylko pamietac:

Sa dwie fazy : przeniesienia, a nastepnie wyprostu. Inaczej zrobisz sobie boskie cwiczenie na klatke z tego.
    Oddech: pelny wdech wydech przy pierwszym jak i drugim czlonie.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Sa dwie fazy : przeniesienia, a nastepnie wyprostu. Inaczej zrobisz sobie boskie cwiczenie na klatke z tego.
    Oddech: pelny wdech wydech przy pierwszym jak i drugim czlonie.
    to zonk , już w czasie przenoszenia prostowałem łokcie czyli robiłem źle

a czym różni się skos ujemny z przenoszeniem w powietrzu od wersji w leżeniu na ziemi z odkładaniem sztangi?
    We live as we dream--alone....

Awake, arise, or be for ever fall'n.

Witaj Puma! Moje pytanie dotyczy bicepsów, mianowicie:
    Jeśli mamy do czynienia z tzw. "długim bicepsem", to jest sens w jego treningu stosować chwyt młotkowy? Czy sprawi to że biceps optycznie jeszcze bardziej się wydłuży i "spłaszczy"? Bo z tego co wiem to zdania na ten temat są podzielone.
    W ogóle jaki zestaw ćwiczeń na biceps polecił byś w takiej sytuacji? Czy może jednak jest to bez znaczenia, bo wszystko zależy tylko od genetyki?

Banned Jimmy is on a good road
    Puma mozesz dokladnie opisac technike snatch'a ?
    jest to cw. potentacujne/aktywacyjne ?

Są jakieś ćwiczenia aktywacyjne na nogi? Nie wiem-przysiady w rolkach?

Senior Member xero10 is on a good road xero10's Avatar
    Wracajac do rampowania ;p
    Puma mam następujące pytania, gdy wyczerpię progres dla rampy 6 powt.
    przejść na rampe 3 powt ? czy może 4 ? I jak w tym przypadku powinno wygladac rampowanie , konkretnie chodzi mi oto od jakiego ciężaru zaczynać
    2 pytanie jak długie przerwy powinno stosowac sie miedzy podejściami , 90-120 sek byłyby odpowiednie ;>?

Quote Originally Posted by rushcomes View Post
    to zonk , już w czasie przenoszenia prostowałem łokcie czyli robiłem źle

a czym różni się skos ujemny z przenoszeniem w powietrzu od wersji w leżeniu na ziemi z odkładaniem sztangi?
    Nie rob naraz, bo wystepuja kilka problemow:

-nadajesz sztandze ped i tworzysz cwiczenie wielostawowe - dosc ciezkie
    -wlaczasz nadmiernie klatke
    -nie do konca dajesz szanse glowie dlugiej na pelna prace. To standardowy problem glow biartykularnych [2 funkcjonalnych w ramach 2 stawow], gdzie fleksja w jednej funkcji, blokuje druga - co czesto i gesto calkowicie niweczy jej pelen udzial

A roznica jest znaczna:

-odkladanie to deadstart - inny stan miesnia na poczatku cwiczenia. Zaczynasz z rozluznionego i od zera musisz go spiac
    -bez odkladania - dluzszy TuT i praca na zasadzie - rozciaganiecie/sciagniecie
    Last edited by Puma; October 6th, 2010 at 17:48.

Quote Originally Posted by pgbw View Post
    Witaj Puma! Moje pytanie dotyczy bicepsów, mianowicie:
    Jeśli mamy do czynienia z tzw. "długim bicepsem", to jest sens w jego treningu stosować chwyt młotkowy? Czy sprawi to że biceps optycznie jeszcze bardziej się wydłuży i "spłaszczy"? Bo z tego co wiem to zdania na ten temat są podzielone.
    W ogóle jaki zestaw ćwiczeń na biceps polecił byś w takiej sytuacji? Czy może jednak jest to bez znaczenia, bo wszystko zależy tylko od genetyki?
    Genetyka jest najrzadszym, spopularyzowanym przez prase straszakiem na mniej doswiadczonym, bardzo czesto blokujacycm chec pracy nad swoimi wadami.
    Co do dlugiego bicepsu, to co zrobilbym ja:

-obejrzal ramie 10 razy czy napewno mowimy o dlugim bicepsie a nie innym problemie
    -przyjrzalbym sie dokladnie jak wykonujesz cwiczenia typu push i pull [push dla dlugiej, pull dla krotkiej]
    -sprawdzilbym wady postawy
    -sprawdzilbym technike cwiczen uginajacych
    -sprawdzilbym jak konstruujesz swoje plany

Po tych 5 punktach tak naprawde moglbym powiedziec czy aby napewno masz problem dlugiego bicepsu.
    Wtedy zaczalbym prace nad szczytem i kulistoscia -> ktora jak najbardziej jest do zrobienia, niezaleznie od "demonicznej" genetyki.

Chwyt mlotkowy zawsze warto stosowac. To najsilniejsze cwiczenie uginajace, ktorego glownym celem jest budowa brachioradialisa - a czyni to zacnie, przy okazji budujac i sam biceps. Bez mocnego, silnego i duzego przedramienia - NIE MA BICEPSOW. To dar losu jak komus urosnie do 40 cm bez wiekszej pracy nad przedramieniem. I tu spodziewalbym sie rozwiazania - obwod bicepsu w gora 20% zalezy od samych glow bicepsow - nie zgadzam sie z tym ze to 33%. Czesto osoby z dlugim bicepsem - tak naprawde dobrze cwicza przedramie a sam biceps trenuja za malo [rzadko], zle technicznie [czesto], zlymi cwiczeniami [niemal zawsze].

Co bym polecil ?
    A co robisz do tej pory ?
    Poprosze lista cwiczec i wynikow silowo-powtorzeniowych.
    Foto ramienia tez bedzie milym dodatkiem.
    Last edited by Puma; October 6th, 2010 at 17:27.

Quote Originally Posted by Jimmy View Post
    Puma mozesz dokladnie opisac technike snatch'a ?
    jest to cw. potentacujne/aktywacyjne ?

Są jakieś ćwiczenia aktywacyjne na nogi? Nie wiem-przysiady w rolkach?
    Panowie - umowmy sie - lifty olimpijskie to najbardziej zlozone lifty jakie tylko sa. To "krolowie" silowniani. To ze kulturysta moze wykorzystac je jako motor napedowy do dalszego treningu - nie oznacza ze ich funkcja sprowadza sie tylko do nakrecania CNS Nie ma miesnie ktory by nie pracowal w trakcie SNATCHA.

Aktywacyjne - jump squat.

Quote Originally Posted by xero10 View Post
    Wracajac do rampowania ;p
    Puma mam następujące pytania, gdy wyczerpię progres dla rampy 6 powt.
    przejść na rampe 3 powt ? czy może 4 ? I jak w tym przypadku powinno wygladac rampowanie , konkretnie chodzi mi oto od jakiego ciężaru zaczynać
    2 pytanie jak długie przerwy powinno stosowac sie miedzy podejściami , 90-120 sek byłyby odpowiednie ;>?
    Pytanie brzmi - co robiles wczesniej i jaki efekt chcesz uzyskac.

Jesli zalezy ci na sile/masie - przejdz ze 2 strefy wyzej - np wroc do 8 lub 10 powtorzen.
    Jesli zalezy ci na zwiekszeniu sily maksymalnej - spadnij do 4 powtorzen.

Tak jak napisalem wczesniej. Policz na koniec rajdu 6 - ile wynosi twoj 1 RM [na bazie wzoru 6 RM = 85% 1 RM] lub zmierz go podczas deloadingu. Zaczynasz rampowanie w noym zakresie od 40% tego wyniku.
    Przerwy adaptacyjne - tyle ile potrzeba. U kulturystysty jesli nie jest to bicie 1 RM, nie robilbym wiekszych niz 3 minuty jesli nie ma waznego powodu. W poczatkowych seriach czasem tylko wstajesz, nakladasz dodatkowe talerze i cwiczysz odrazu dalej. Chodzi o to bys sie zregenerowal faktycznie do potrzeb.
    Last edited by Puma; October 6th, 2010 at 17:50.

Senior Member xero10 is on a good road xero10's Avatar
    i juz wszystko jasne ,dzięki pozdrawiam ;]

Ok, więc od 5 tygodni biceps trenuję z tricepsem w superseriach:
    -podciąganie wąskim podchwytem / dipsy
    -uginanie sztangą prostą podchwytem / francuz głową w dół
    -młotki leżąc na ławce 60st / prostowanie drążka wyciągu górnego nachwytem

Wcześniej przez 8 tygodni robiłem każdą partie 2x/tydzień z podziałem na dni lżejsze i cięższe.
    W dni lżejszym robiłem młotki stojąc i uginanie na wyciągu (tak jak na bramie, tylko że jednorącz), a w dniu cięższym uginanie sztangą prostą stojąc i uginanie sztangą łamaną na modlitewniku.

Co do wyników siłowych (oczywiście mowa o bardzo dobrej technice, bez zarzucania tułowiem):
    uginanie sztangą prostą 42kgx6
    młotki (6 tygodni temu) 25kg(jedna hantla)x10

Zdjęcie mam tylko z przed 4 miesięcy w pozycji klatka bokiem, gdzie tego problemu aż tak nie widać, lecz przy bicepsach przodem wygląda już to bardzo źle ;/ jeśli przyda się takie to wstawie.

Quote Originally Posted by pgbw View Post
    Ok, więc od 5 tygodni biceps trenuję z tricepsem w superseriach:
    -podciąganie wąskim podchwytem / dipsy
    -uginanie sztangą prostą podchwytem / francuz głową w dół
    -młotki leżąc na ławce 60st / prostowanie drążka wyciągu górnego nachwytem

Wcześniej przez 8 tygodni robiłem każdą partie 2x/tydzień z podziałem na dni lżejsze i cięższe.
    W dni lżejszym robiłem młotki stojąc i uginanie na wyciągu (tak jak na bramie, tylko że jednorącz), a w dniu cięższym uginanie sztangą prostą stojąc i uginanie sztangą łamaną na modlitewniku.

Co do wyników siłowych (oczywiście mowa o bardzo dobrej technice, bez zarzucania tułowiem):
    uginanie sztangą prostą 42kgx6
    młotki (6 tygodni temu) 25kg(jedna hantla)x10

Zdjęcie mam tylko z przed 4 miesięcy w pozycji klatka bokiem, gdzie tego problemu aż tak nie widać, lecz przy bicepsach przodem wygląda już to bardzo źle ;/ jeśli przyda się takie to wstawie.
    Program zdecydowanie moze przesilac w dlugosc. Co jest dobre, pod warunkiem ze przynajmniej 1-2 cwiczonka wrzucisz dla rownowagi.

Podciaganie na drazku - tu moga dziac sie rozne rzeczy, ale jesli cwiczysz dobrze technicznie - kuli z tego nie bedzie [co jest plusem].
    Uginanie - tu rozowj calkowicie definiuje czystosci techniki i predyspozycje organizmu
    Uginanie na lawie 60 st - no to to juz napewno nie na biceps. Jako uzupelniacz bicepsowy - ok. Ale bardziej jako cwiczenie na przedramie.

Co zmienic ?

Zacznij od drazka - mocno, silowo.
    Uginanie sztangi w opadzie tulowia. Opad pelen - moze byc rownoleglosc do podlogi jesli sie uda, moze byc troche mniej. Normalne uginanie, nie daj sie skolowac - zwis rak, i ze zwisu pelne ugiecie. Zacznij od bardzo lekkich ciezarow.
    SS Uginanie sztangielek w oparciu klatka o lawke 60 stopni na powiedzmy 10 powt
    SS 2 Uginanie sztangielek w oparciu plecami o ta sama lawke - na max rep [circa 4-6 powt powinno wyjsc] 30 sek pomiedzy
    Uginanie sztangi na koniec - tu daj najwiecej powtorzen. Zalozmy ze 15. 3 seria dla sportu, nie wiecej. Nie masz robic silowo. Totalne mind muscle + technika specjalna. Uginajac wyobraz sobie ze masz sztangielke i chcesz zrobic rotacja. Robisz to oburacz - wiadomo ze sztangi nie wygniesz, ale chodzi o sama tendencje ruchu. Spusc ciezar na poczatek o 3/4 w stosunku do tego co bys robil normalnie.

Mlotki daj do treningu przedramienia. Ktory na dobra sprawe moze odbyc sie zaraz po treningu biceps/triceps.

Mlotki + uginanie nadgarstkow podchwytem.

Więc myśle że pociagne aktualny trening do końca 6 tygodnia, potem tydzień przerwy i rusze z nowym planem. Biceps będzie wtedy trenowany po barkach, i na koniec przedramie. Może więc być taki plan?:

1. podciąganie wąski podchwyt rampa 6
    2. uginanie sztangi w opadzie tułowia rampa 8
    3a. Uginanie sztangielek w oparciu klatka o lawke 60 stopni 3x10
    3b. Uginanie sztangielek w oparciu plecami o ta sama lawke max
    4. uginanie sztangi 3x15

4. młotki 3x15 + uginanie nadgarstków podchwyt 3x20

Uginanie hantlami podchwyt, czy z supinacją?

Closed Thread

Tags for this Thread