Closed Thread
Page 141 of 141 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141
Results 2,101 to 2,115 of 2115

Thread: [FAQ] Technikalia Cwiczen Silowych

[1]Nazwa artu: CAŁA PRAWDA O BICEPSACH
    [2]Link do artu: http://www.sfd.pl/%5BKOMPENDIUM%5D_S...A-t568933.html
    [3]Pytanie:

A - Jeżeli dobrze rozumiem to dobrymi przykładami ćwiczeń atakujących podbicie (część bliżej łokcia) bicepsu będą: Drag Curl, Uginanie Koncentryczne W Oparciu O Kolano, Uginanie W Opadzie Tułowia. Dobrze myślę?
    B - Co się stanie jeśli zmienimy ataki kątowe w następujący sposób:
    1. Zamiast modlitewnika pod kątem 45st odcinek łokieć-bark opieramy o powierzchnię płaską, tak więc prostopadłość przedramienia do źródła przyciągania jest na samym początku ROM, ROM zaś jest skrócony do 90st
    2. Ustawimy się tak (np. w Uginianiu Koncentrycznym) by prostopadłość przedramienia do źródła przyciągania była na samym końcu ROM, znów ROM siłą rzeczy skrócony do 90st

C - Występowanie bólu przy uginaniu dłonie-wężej-niż-łokcie na modlitewniku sztangą prostą, jak rozumiem, jest spowodowane patologiami postawy - jak się za nie zabrać? o co w tym wypadku zapytać lekarza?

D - Tak czytam ten art i się zastanawiam. WG mojego rozumienia przeróżne artykuły proponują uginanie hantli w oparciu plecami o ławkę skośną jako uzupełnienie modlitewnika+klasycznego uginania - Czy jest to kompletna pomyłka? Czy to ćwiczenie ma jakieś inne dobroczynne efekty których nie jestem świadom?

E - Nie związane z ww artem, ale odnośnie tego co pisałeś tutaj: http://www.sfd.pl/%5BFAQ%5D_TECHNIKA...41-s19.html%5D

"Sztanga lamana w cwiczeniach izolowanych na biceps:

- Bardzo problemowa. Powoduje ze cwiczenie izolowane na biceps przestaje byc cwiczeniem na biceps
    - Tworzy chwyt wypadkowy miedzy mlotkami [target brachoradialis] a bicepsem [biceps brachi] z tendencja to ataku na tego pierwszego.
    - Tworzy dodatkowy kat i nowe ustawienie ramienia do tulowia. Ta sama osoba na roznych rozstawach lamanych i roznych sztangach moze bardziej atakowac glowe wewnetrzna lub zewnetrzna. I nikt ci nie powie jaka atakujesz oprocz ciebie samego. Nawet gdyby nad toba stal super trener caly czas. Zloty srodek - rownowaga bodzcow miedzy glowami -> niemal niemozliwa do osiagniecia."

Czy sztangę lekko łamaną należy zatem jedynie używać tylko gdy celem jest atak na brachioradialis? Nie używać w ogóle? Czy jak Ty to widzisz?

PS: Planujesz jeszcze kiedyś wznowić '[KOMPENDIUM] SZYBKA SERIA'? ;]

Co daje 'wypiecie' posladkow podczas uginania nog lezac na maszynie i jaki wplyw na ulozenie stopy - sciagniecie palce i prostopadle

witam
    to mój pierwszy post tu. Przejdę moze od razu do pytania

Pytanie do Pumy,lub innej osoby kianowicie chodzi mi o ćwiczenia/ćwiczenie wiosłowanie sztangą oraz przyciąganie sztangi do klatki w opadzie tułowia. Na wielu forach,stronach jest to traktowane jako to samo ćwiczenie, nazwę stosuje się po prostu wymiennie. Natknąłem się jednak niedawno na opinię że to jednak są dwa inne ćwiczenie.
    Wiosłujemy tylko do okolic brzucha w pochyleniu ok 45 stopni i na dodatek po lekkim łuku a przyciągamy ciężar zawsze w okolice klatki z czego pochylenie tułowia jest znacznie większe(bardziej równoległe do podłoża)dlatego to inne cwiczenia....

Czyli jednak to samo czy zupełnie inne ćwiczenia?
    Jeśli jednak inne to czy z powodzeniem jedno ćwiczenie moze być zamiennikiem drugiego? No i skoro inne to czemu ćwiczenia typu inverted rows mają w nazwie wiosłowanie skoro większość filmików ukazuje przyciąganie w okolicę klatki piersiowej?

@The Kane
    Puma już odpowiadał na takie pytanie, tą odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.sfd.pl/%5BFAQ%5D_TECHNIKA...22241-s7.html]
    3 post od góry

Cable Incline Pushdown - potrzebowalbym techniki wykonania tego cwiczenia

Quote Originally Posted by Szaunima View Post
    Cable Incline Pushdown - potrzebowalbym techniki wykonania tego cwiczenia
    http://www.exrx.net/WeightExercises/...ePushdown.html może to pomoże

Senior Member michu is on a good road michu's Avatar
    zalezy do czego konkretnie chcesz uzyc tego cwiczenia.Ktory miesien chcesz atakowac docelowo?

chodzi mi o wersję na prostych, jaka pozycja techniczna i czym sie rozni od klasycznego sciagania na prostych

Dziękuję Krzaku za odpowiedz

Przy okazji mam drugie pytanie
    Chodz o tzw złote ćwiczenia. Wyczytalem tu ze sa najlepsze, bo przenoszą cialo w przestrzeni a nie ciezar. Tylko jaka jest tego przewaga?

Poza tym w jednym z artykułów Pumy, o najlepszych cwiczeniach, wycisk nad glowe ktory chocby w formie military pressa nie jest cwiczeniem złotym, jest wyzej sklasyfikowany od podciagania czy dipow ktore zlotymi cwiczeniami są...

Ktoś pomoże. ?

tylko Puma może odpowiadać w tym temacie. Jest inny FAQ, gdzie odpowiadają wszyscy.

Jak już śmiecę, to pozwolę sobie odpowiedzieć - robienie pompek na rękach, głową w dół jest niepraktyczne.

Myślę, że M. Press jest bardziej podstawowy, dlatego został wyżej sklasyfikowany. Ale poczekaj na Pumę.
    Last edited by Pinoczet; September 28th, 2014 at 10:13.

Napewno się doczeka

Witam mam do Ciebie Puma pytanie czy warto jest rozciągac się po treningu? Czy te ćwiczenia rozciągające są dobre, nie pogłębia wady o której nie wiem?http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

1. Pisałeś, że nachwyt w podciaganiu na drazku sprzyja budowaniu szerokosci m. najszerszych, mlotek i podchwyt - dlugosci. Mozesz bardziej scharakteryzowac pojecie dlugosci, bo tego nie wyjasniałes. Jak więc będzie działał szeroki podchwyt na drazku?

2. Czy tibialis anterior reaguje na trening u wiekszosci osob jak łydki?

UWAGA

FAQ Technikalia Cwiczen Silowych z dniem dzisiejszym zostaje zamkniety na zawsze...

.
    .
    .
    .
    5
    4
    3
    2
    1
    .

...Tylko po to by narodzić się na nowo na stronie głównej.
    Informacja wkrótce.

Dokonuje uroczystego zamknięcia.
    NAJLEPSZY KONTAKT ZE MNĄ poprzez FB:Konto MNBBC.COM na FB, proszę nie wysyłać forumowych wiadomości PM ani Maili bo dostaje ich ponad 100 dziennie.

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź Do wyboru także "mały VIP" oraz konsultacje jednorazowe.

Nie masz konta? Załóż je dziś, to nic nie kosztuje. Powiększ rodzinę Naturalnych Kulturystów i bądź zawsze na bieżąco! Zarejestruj się!

Administrator of Polish Division RION is on a good road RION's Avatar
    Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo TUTAJ

Nowa oferta MNBBC.COM Consulting VIP: Sprawdź !

Closed Thread

Tags for this Thread