+ Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 46 to 56 of 56

Thread: Czy z lordozy da się wyleczyć?

Hiperlordoza to napewno jest. Tak czy inaczej moze ja powodować wiele czynnikw oraz w ramach kompensacji wywoływać kolejne wady. Musi Cie przebadać fizjo. Z jakiego miasta jestes, to moze Ci kogoś polece?

Dokładnie tak jak napisał radoodar. Nie ma co oszczędzać, bo tu chodzi o Twoje zdrowie, latka lecą i im dalej tym gorzej. Już lepiej nie kupić karnetu na siłownie na miesiąc, wydać te pieniądze na fizjoterapeutę i porozciągać się trochę według zaleceń.

Ja kiedyś zauważyłem u siebie lordozę, poczytałem w internecie - wzmacniać brzuch. Okej, to jedziemy brzuch. Przez 2 miesiące katowałem spięcia i plancki, żeby w końcu pjść do fizjoterapeuty i dowiedzieć się, że ta lordoza to tylko wynik kompensacji kręgosłupa, spowodowany kifozą piersiową i brzuch muszę rozciągać, a nie wzmacniać. A tak naprawdę przyczyn lordozy może być więcej.

Poza tym, jak tak krucho z hajsem, to sprbuj na nfz. Nie wiem nawet, czy istnieje coś takiego

EDIT: A tak patrząc po zdjęciu, to kifozę piersiową też masz (ale nie tak znaczną jak lordozę), przodopochylenie barkw i (chyba) zapadnięta klatkę(z tym nic nie zrobisz już, tylko operacyjnie, ale to robi się tylko w razie konieczności). Więc lepiej zbieraj na fizjoterapeutę.
    Last edited by Siaral; January 6th, 2015 at 19:58.

Wczoraj i dzisiaj się rozciągałem.
    Teraz zdycham, bl po lewej stronie u dołu kręgosłupa.

Jestem z trjmiasta, poszukałem w internecie i znalazłem tego Pana:
    http://www.fizjoterapia.pl/bussinescards_view-257

Gość się wydaje konkretny. Warto sprbować.
    A co do blu po rozciąganiu - to nie wiem, nie powinno boleć. Może za mocno się rozciągasz. Rozciąganie ma to do siebie, że przynosi efekty dopiero po kilku miesiącach sumiennej pracy, a zapał do tego szybko przechodzi i stałe wykonywanie tych samych ćwiczeń staje się nudne. Dlatego wystarczy zrobić zestaw ćwiczeń raz dziennie, a każde ćwiczenie, po 3-4 seryjki, po kilka sekund (na początku ok 6 s, a pźniej po ok 10-15).
    Tak jak mwię, najważniejsza jest sumienność.

Jak będziesz na tej wizycie, to od razu powiedz, że chcesz konkretny zestaw ćwiczeń. Bo to, że Ci powie, żeby rozciągać biodrowo-lędźwiowy nic Ci nie da. I pźniej daj znać, jak było.

Jutro bede dzwonil.
    Orientacyjnie moze ktos powiedziec jaki czas oczekiwania na wizyte i jaki koszt?

Pamietam kilka lat temu bylem w swojej przychodni, dostalem skierowanie do fizjoterapeuty, ten dał mi skierowanie na RTG kręgosłupa, jednak termin był tak odległy, że w końcu bl plecw sam przeszedł i zapomniałem o sprawie.

Przed tym rozciąganiem nie bolały mnie plecy, po prostu wkurza mnie wydęty brzuch, jest brzydki wizualnie.

No jak prywatnie, to umawiasz się praktycznie na wtedy, kiedy Ci pasuje

Ja rozciąganie polecam około 30 sekund.
    Powiedz jak wizyta u tego pana jestem z innego miasta ale moze podjade zobaczyć.
    Chyba że znacie Państwo jakiegoś innego fizjo najlepiej warszawa godny polecenia.
    Last edited by Krystek; January 16th, 2015 at 19:28.

Z tym rozciąganiem, to rżnie. Ja np. jak rozciągam klatkę, albo biodrowo-lędźwiowy, to robię taką progresję czasową w kilku seriach: 5s, 10s, 15s, ewentualnie czasami 20s. W przypadku brzucha jest to zazwyczaj do 10s. Kiedyś Puma pisał, jak to robić prawidłowo, ale mnie osobiście bardzo to nie pasuje. Mianowicie, rozciągasz sekundę, a sekundę przerwa - i tak 20 razy, a na koniec, utrzymujesz rozciągniecie przez 20s.

Jeżeli chodzi o fizjo w Warszawie, to miałem styczność ze SportMed (mają gabinet na bemowie), tylko, że nie w sprawie rozciągania, a w sprawie kolana, ale w sumie mogę polecić.

Fizjo, ktrego podałem w linku nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maile.
    Rozciągam się we własnym zakresie.

Wydaje mi się, że to nie jest jedyny fizjoterapeuta w trjmieście. No, ale nie będę naciskał. Mam nadzieje, że dobrałeś odpowiednie ćwiczenia do rozciągania.

Pki co sprbuje sam, od rozciągania chyba nic mi się nie stanie, może być tylko lepiej.

Mj zestaw ćwiczeń:

rozciągające:
    -podciąganie pięty do pośladek (na stojąco)
    -takie ćwiczenie: https://www.youtube.com/watch?v=m9DhpJgVsoo z tym że bardziej się odchylam na bok żeby mocno poczuć mięśnie brzucha
    -https://yoga.com/article/what-do-yoga-exercises-scoliosis

wzmacniające:
    -napinanie pośladkw (na stojąco)
    -podnoszenie prostych ng

Rozciągam się codziennie, ćwiczenia wzmacniające co 2 - 3 dni

+ Reply to Thread