+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Czy z lordozy da się wyleczyć?

spisz ćw. z artu o brzuchu na mnbbc, zaprezentuj i spytaj ktre możesz robić. Fizjo ma racje co do brzuszkw, ale jej też nie ma . A chodzi o to że dla niego brzuszek to brzuszek wykonany poprawnie, a dla 95 % ćwiczących szarpanie, nogi proste na ziemii, ciągnięcie rękami za głowę i inne takie. Jeśli pomagają Ci wytyczne Twego fizjo to nie rezygnuj z niego.

Dostałem już wczoraj kare na siłownie dopki nie ogarnę bocznego skrzywienia.
    I na dodatek mj reh wyjeżdża więc dostanę drugą fizjo

A pytałes o planki i inne ćw na m. brzucha?

Ups ;D
    Zapytam przy kolejnej wizycie.
    Wstawiam zdjęcia do podglądu jak to mniej więcej wygląda. Gdy stoję normalnie i gdy się poprawię.
    Last edited by Krysti; September 12th, 2012 at 18:38.

Mi fizjo (autorka artykułu z głwnej we własnej osobie) powiedziała, żeby najpierw wszyzystko porządnie porozciągac (przede wszystkim czworogłowe ktre wysuwają mi miednicę do przodu)a dopiero potem myslec o wzmacnianiu brzucha, bo robiąc cwiczenia na brzuch posiadając przykurcze innych mięśni można uzyskac odwrotny efekt (brzuch i tak nie będzie pracował, a zato inne - już silne - mięśnie będą się wzmacniac

Czyli dostałeś narazie program rżnego rodzaju rozciągań mięsni przykurczonych, mgłbyś napisać coś więcej na ten temat? tj ile razy dziennie, na jaki okres czasu czy w tym czasie będziesz miał jakies zabiegi rehabilitacyjne (masaże, prądy, laser itd).

Quote Originally Posted by Angry_Beaver View Post
    Mi fizjo (autorka artykułu z głwnej we własnej osobie) powiedziała, żeby najpierw wszyzystko porządnie porozciągac (przede wszystkim czworogłowe ktre wysuwają mi miednicę do przodu)a dopiero potem myslec o wzmacnianiu brzucha, bo robiąc cwiczenia na brzuch posiadając przykurcze innych mięśni można uzyskac odwrotny efekt (brzuch i tak nie będzie pracował, a zato inne - już silne - mięśnie będą się wzmacniac
    i u mnie taką samą zasade wyznają.
    u mnie czwrki dalej ciągną lędzwie a ile się rozciągałem i masowałem rolką.

Quote Originally Posted by Piotrek View Post
    Czyli dostałeś narazie program rżnego rodzaju rozciągań mięsni przykurczonych, mgłbyś napisać coś więcej na ten temat? tj ile razy dziennie, na jaki okres czasu czy w tym czasie będziesz miał jakies zabiegi rehabilitacyjne (masaże, prądy, laser itd).
    Raz dziennie wystarczy co do masaży to kładę się na łżko i fizjo mi masuje przykruczone mięśnie, do fizjo chodzę co 2 tygodnie lub co miesiąc, żadne prądy i lasery nie są mi potrzebne. Nawet zapytałem fizjo czy na jogę mogę się zapisać to powiedział że nie trzeba.
    Last edited by Krysti; July 30th, 2012 at 08:42.

Quote Originally Posted by Piotrek View Post

Jeśli to do mnie pytanie to odpowiadam. Powiedziała mi, że rozciąganie mogę robic raz dziennie a jak chcę to i 5 razy dziennie. Ważne żeby regularnie i koniecznie też wykonywac je po każdej aktywności fizycznej! Naciąg ma trwac ok 1,5minuty i nie ma prawa wystąpic bl. Ważne żeby się wyluzowac, łatwo jest spiąc niepożądane mięśnie gdy się rozciąga na siłę. Serię kończymy robiąc wydech i luzując ciało, wszystkie ruchy powolne. Problem jest u mnie dośc złożony bo posiadam przykurcze w kilku miejscach, lordoza jest tylko częścią tego U mnie najwazniejsze jest cwiczenie rozciągające prostowniki (podciąganie przepony jak najwyżej na wydechu; z zaleceniem wykonywania jak najczęściej) i czworogłowe (zwyczajne przyciąganie łydki do uda stojąc z tym że trzeba kontrolowac miednicę w tym cwiczeniu bo się automatycznie wypycha). Poza tym odbędę jeszcze rehabilitację w gabinecie, bo wiele cwiczen nie da się wykonac samemu.

Co do masażw to mogę Ci powiedziec że warto zapisac się prywatnie na ok 10 godzinnych masażw do dobrego masażysty (najlepiej mężczyzny jeśli trzeba też włożyc w to trochę siły np. przykurcze dużych mięśni), mi udało się znaleśc w pakiecie za 600zł. Z NFZu dostałem tylko 5h i to mało dało. U mnie te 10 masaży dało bardzo dużo, znacznie rozluźnily mi się pospinane mięśnie. Do tego stopnia zmieniło mi się ciało, że się nabawiłem łatwo kontuzji grając w piłkę (i paradoksalnie ta kontuzja jest obecnie jedynym objawem blowym jakie mam bo pozostałe już zlikwidowałem). Natomiast teraz zapisałem się na kolejne masaże i już nie ma dalszych efektw, a czasami cofam się do tyłu. Moje obawy potwierdziła fizjoterapeutka stwierdzając że wg niej masaże są dla zdrowych, tzn. nie usunę nimi całkowicie blw/przykurczy - zrobi to regularne rozciąganie i dbanie o postawę w ciągu dnia

Pytasz jeszcze na jaki okres czasu - rozciąganie trzeba na stałe włączyc do aktywnosci fizycznej bo przykurczone mięśnie nie wyleczą się całkowicie lecz zawsze będą miały tendencję do spinania się, zaniedbując je na dłuższy czas powracamy do dawnych wad.

Krysti jeśli te masaże są raz na dwa tyg (tak zrozumiałem) to weź znajdź jakiegoś dobrego masażystę i zafunduj sobie co najmniej serię 10 zabiegw bo przy takim interwale o ktrym piszesz to skuteczność masażu można włożyć między bajki.
    Masażem można rozluźnić przykurczone mięśnie, ale jak angry napisał to jest jeden element terapii, rozciąganie musi być dołączone.

Quote Originally Posted by Fanatic View Post
    Krysti jeśli te masaże są raz na dwa tyg (tak zrozumiałem) to weź znajdź jakiegoś dobrego masażystę i zafunduj sobie co najmniej serię 10 zabiegw bo przy takim interwale o ktrym piszesz to skuteczność masażu można włożyć między bajki.
    Masażem można rozluźnić przykurczone mięśnie, ale jak angry napisał to jest jeden element terapii, rozciąganie musi być dołączone.
    Co 2 tygodnie lub co miesiąc chodzę na rehabilitację. Na wizytę. Dodatkowych masaży nie mam.

Po wizycie już, więc teraz głwnie zajmujemy się piersiowym ale na lędzwiowy dostałem 3 ćwiczenia na rozciągnięcie mięśni ng i jedno na wzmocnienie brzucha. Bo ta moja lordoza może być od tego że nogi mi ciągną do przodu.
    Zaraz wam te ćwiczenia na narysuje
    Attached Images

Mgłby ktoś powiedzieć co to za wada postawy pod nazwą "Sway Back"?
    http://images45.fotosik.pl/495/1ff8b94eda64cc84.jpg

post do usuniecia
    Last edited by pawel92; January 25th, 2016 at 16:27.

Tak zrobiłeś zdjęcie, że nie widać dokładnie. Ale to i tak nie nam oceniać. Znajdź jakiegoś fizjoterapeutę, zadzwoń, pjdź, prywatnie zapłacisz 50 zł, a dostaniesz fachową ocenę, a przy okazji zestaw ćwiczeń rozciągających.

post do usuniecia
    Last edited by pawel92; January 25th, 2016 at 16:28.

+ Reply to Thread