+ Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Czy z lordozy da się wyleczyć?

Przy przodopochyleniu miednicy i hiperlordozie lędźwiowej broń boże robić ćwiczenia izolowane na brzuch gr! Brzuch i prostownik najlepiej wzmacniać poprzez ćwiczenia na pośladki. Puma pisał że te ćwiczenia z głwnej mogą robić osoby o nienagannej sylwetce.

Mam dostęp do podręcznikw dla rehabilitantw i głwną przyczyną plecw wklęsłych i okrągło-wklęsłych obarcza się przykurczone mięśnie lędzwiowo-biodrowe ( w przypadku "wklęsłej" części ) i osłabiony rdzeń ( brzuch, prostownik, pośladki )

I tak jak piszą koledzy - najlepiej znaleźć fizjo lub rehab i pracowac z nim.

A czy można miec przodopochylenie miednicy i zniesioną lordoze? Sam już niewiem co mi dolega, jeden fizjo twierdzi, że lordoza jest pogłebiona drugi, ze jest zniesiona a do tego występuje przodopochylenie miednicy.. Czesto siedze na "podwiniętym ogonie", od tego boli mnie kość ogonowa, czasami jak się położe na brzuchu bolą mnie lędźwie, poza tym mam skolioze, rzekomą chorobe sheuermanna (rzekomą, bo na opisach zdjęć RTG radiolog nie opisał żadnych zmian towarzyszących tej chorobie, z kolei lekarz na 1 wizycie mwił że nie ma tej choroby, a na 2 że jest;/) http://www.mnbbc.com/forums/showthre...ci-i-treningw tutaj dogłębnie opisałem swoje problemy i dorzuciłem rentgena

Fanatic: Ok, sprawdze i zdam relacje. A jeśli chodzi o chorobe Sheuremanna to nie wydaje mi się żebym to posiadał, bo robiłem RTG cz. lędźwiowej (pozycja w leżeniu na plecach i na boku), jakieś RTG dynamiczne w projekcji bocznej, byłem u 3 fizjoterapeutw i ortopedy i 2 lata temu u lekarza rehabilitanta i ani na zdjęciach ani oni nie powiedzieli że mogę takie coś mieć.
    Czy warto robić jeszcze jakieś badanie jeśli byłem u tylu specjalistw?

Ćwiczenia na brzuch i pośladki dostałem od fizjoterapeuty, także wydaje mi się że powinienem mu zaufać, zwłaszcza że powoli zaczyna być lepiej. Ale napewno wywale spięcia. Chcę kupić sobie takie kłko do ćwiczeń. Takie ćwiczenie z tym klkiem będzie dobre? Czy tylko same planki wchodzą w gre?

To Plank jest izolacją czy nie?

Ciupel czemu nie można robić ćw. izolowanych i co rozumiesz przez ćw. izolowane na brzuch ?, podaj dwa dla objaśnienia.
    Problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa to zmora naszych czasw, ale przyczyn blu może być bardzo wiele, dyskopatie, przepukliny, przeciążenia, zapalenia czy nawet rozcięgno podeszwowe. Dlatego tak ważna jest diagnoza dobrego fachowca.

MarkSixma: zrb plan podany przez fizjo i nie cuduj na razie z ab wheelami i plankami ktre tylko dodatkowo obciążą Ci kręgosłup na tym etapie to nie jest potrzebne, najpierw rehab. Jeśli nie pomoże wtedy zastanawiaj się co dalej.

Ciupel czemu nie można robić ćw. izolowanych i co rozumiesz przez ćw. izolowane na brzuch ?, podaj dwa dla objaśnienia.
    Problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa to zmora naszych czasw, ale przyczyn blu może być bardzo wiele, dyskopatie, przepukliny, przeciążenia, zapalenia czy nawet rozcięgno podeszwowe. Dlatego tak ważna jest diagnoza dobrego fachowca.

MarkSixma: zrb plan podany przez fizjo i nie cuduj na razie z ab wheelami i plankami ktre tylko dodatkowo obciążą Ci kręgosłup na tym etapie to nie jest potrzebne, najpierw rehab. Jeśli nie pomoże wtedy zastanawiaj się co dalej.

Fanatic: wyjaśnij, jakim cudem planki i ab wheel obciążają kregosłup, raz że nie ma fleksji kregosłupa, a dwa że obydwa ćwiczenia wykonuje się w pozycji poziomej względem podłogi

Fanatic - napisałem "izolowane" jako ćwiczenia ktre nie do końca są zgodne z naturalnymi funkcjami kręgosłupa. ( fleksja jest bonusem, nie podstawową funkcją ) W artykule Pumy na ktry sie powołujesz jest. Mwie zarwno o nie prawidłowych "brzuszkach" jak i prawidłowych "spięciach". A żadnej formy nie można robić przy problemach z kręgosłupem.W artykule Pumy na ktry sie powołujesz jest.

Piotrek a no takim cudem, że robiąc planka przy problemach z kręgosłupem (nie wiemy dokładnie jaki problem ma nasz forumowicz, może przeciążenie, może przepuklina, może ucisk na nerw, czy to ograniczenie powięziowe) może tylko pogłębić dolegliwości blowe, a nie sobie pomc. Dostawł ćw. od fizjo i tego proponuje mu się trzymać.

Ciupel: na pewno nie polecałbym robić wszystkich ćw. z artu, myślę że rżnica w semantyce nas tutaj porżniła.

Tymczasem do fizjo panowie i to dobrego, prywatnie, nie zalowac na zdrowie kasy.

Jeśli dostał od fizjo ćw na brzuch, niewidze powodu żeby obawiać się plankw czy rolloversw, są to najbezpieczniejsze ćwiczenia jakie można robić

Ja jeszcze nie dostałem wzmacniających ćwiczeń.
    Fizjo mj mwi że najpierw porozciągamy się te przykurczone mięśnie potem będzie wzmacniał. Mwi że ze mną tragedi nie ma.

I dobrze fizjo mwi, słuchaj go. Zawsze trzeba rozluźnić napięcie po to by skrcić(wzmocnić) antagonistw. Nawet stanie obciąża kręgosłup, więc planki czy inne dodatkowe ruchy obciążają go ncie, więc... Zdrowia tam.

Rozluźnienie przykurczonych mięśni pozwoli antagonistom na prace w pełnym zakresie ich funkcjonalności przez co pośrednio może je wzmocnić, ok. Jesli kolega ma słabe, przeciągnięte mięśnie brzucha i zacznie je wzmacniać jednocześnie pamiętając o rozciąganiu antagonistw nie będzie konfliktu interesw więc może na tym tylko zyskać. Planki to typowa izometryczna izolacja na brzuch reszta mieśni w tym ćwiczeniu praktycznie nie bierze udziału, więc nie ma ryzyka że wzmacniając brzuch wzmacniamy też inne przykurczone mięśnie. Krysti: najlepiej podpytaj fizjoterapeute o te ćwiczenia.

Piotrek w takim razie palpacyjnie zbadaj u kogoś robiącego planki te inne mięśnie o ktrych mwisz że nie biorą udziału i sprawdź jak się "nie napinają". Nie można komuś kto ma dolegliwości blowe bez odpowiedniej diagnozy zagwarantować że dane ćwiczenie będzie "zdrowe". Dlatego zawsze najpierw jest lekarz.

Ja mu powiedziałem że podejrzewam że to od robienia brzuszkw mi się kręgosłup rozwalił bo jak trenowałem muay thai to w zależności od humoru trenera 50-100 brzuszkw co trening (a w wieku 14 lat młody głupi byle na chama ;p)
    ale fizjo mwi że brzuszki są ok. pod warunkiem dobrego wykonania że lędzwie dotykają ziemi a robimy mały ruch klatą spinając mięśnie brzucha.
    Dzisiaj o 13 mam wizytę to zapytam w sprawie Planka czy obciąża kręgosłup czy nie.

+ Reply to Thread