• Recent Forum Posts

Mateusz

POMIARY

Data: 19.11.2016/11.12.2016/18.12.2016/24.12.2016/02.01.2017/07.01.2017/15.01.2017/22.01.2017/29,01,2017/05.02.2017/12.02.2017/19.02.2017/26.02.2017/05.03.2017/12.03.2017/19,03,2017/26.03/02.04/10.04/16.04/23.04/30.04/07,05/16.05/21.05/28.05/05.06/10.06/19.06/03,07.2017/11.072/24.07/06.08/14.08

Log: Mateusz

Mateusz August 14th, 2017 16:22 Go to last post
    Mateusz

Trening A
    Przysiad r1 100/105/110/115

Miejsce oceny upadku:
    -powyżej równoległości nie mogłem

Log: Mateusz

Mateusz August 14th, 2017 14:07 Go to last post
    Kasia

Data:01.12/10.12/17.12/24.12/31.12/08.01/16.01/22.01/29.01/05.02/11.02/20.02/27.02/05.03/13.03/20.03/27.03/03.04/16.04/24.04/01.05/15.05/22.05/28.05/05.06/10.06/19.06/03.06.24.07/14.08

*Log: Kasia*

Kasia August 14th, 2017 11:21 Go to last post
    Kasia

Trening I
    a)przysiad r1

Miejsce oceny upadku: ciężko było mi wyjść powyżej 1-3cm z dołka

*Log: Kasia*

Kasia August 13th, 2017 19:39 Go to last post
    ryba266

Progress form.
    Pomiar: 12.01/29.01/05.02/12.02/19.02/26.02/05.03/12.03/19.03/26.03/09.04/16.04/30.04/21.05/18,06/25.06/02.07/15.07/23.07/30.07

Log:ryba266

ryba266 August 13th, 2017 18:20 Go to last post
  • Wielki powrót FAQ Technikalia Ćwiczeń Siłowych

autor Puma

Legendarny „FAQ Technikalia Ćwiczeń Siłowych” zasłużenie awansował i od dziś będzie grał pierwsze skrzypce na stronie głównej portalu. Historia jedynego, pionierskiego i autorskiego na polskim, a z globalnego punktu widzego i śwatowym rynku siłowym- FAQu ma już osiem lat.

Osiem lat porad, zawsze merytorycznych, zawsze opartych na praktyce, sprawdzonych w bojach i skutecznych. Osiem lat opierania się komercjalizacji (tak tak, nie popadłem w odmęty chciwości i nie sprzedaje książek FAQowych jak trenerzy z zachodu), ciemnej stronie mocy ( naturalny trening bez cienia dopingu, bez jeńców i układów) czy szambowej stronie mocy ( wszelakim firmom opychającym bzdurne suplementy -nadal pokazujemy dumnie palec środkowy ręki prawej).

Zaczęło się tak skromnie i niewinne. Lata temu pewna firma produkująca sprzęt siłowniany, chciała ożywić swoje forum dyskusujne. Rozpoczęliśmy współprace. Otrzymałem pełną autonomie bez nadzoru i szablonów. Stworzyłem coś czego u nas nie było, a na zachodzie wiodło prym. FAQ na żywo. Czytelnicy zadawali pytania, a ja odpowiadałem, niezależnie od stopnia zaawansowana problemu. Konkretnie, na temat, bez lania wody i wymijających odpowiedzi. Taka prosta rzecz, a nikt się tego nie podjął, prawdę mówiąc po dziś dzień.
    Po roku działania, stworzyłem ten portal i FAQ przeniósł się tutaj. Nim się zorientowałem, do kilkudziesięciu stron stworzonych wcześniej doszły 141 stron na mnbbc.com. Zobaczcie sami:
    http://www.mnbbc.com/forums/showthre...iczen-Silowych

Duma rozpiera. Każda strona wypełniona po brzegi szczerymi pytaniami niezadawanymi gdzie indziej i fachowym, unikalnym kontentem. To nasze wspólne dzieło.

Duma rozpiera podwójnie gdy się spojrzy na osoby zadające pytania. Tak, tak, spora częśc tych małych szczupakowatych kajtków z początku FAQ to teraz trenerzy, zawodnicy czy poprostu duzi silni chłopcy i dziewczęta. Zawsze jest nader sympatycznie gdy wyjade np. do Krakowa odbyć szkolenie z zawodnikiem, a na siłowni podchodzi do mnie obcy rosły chłop z pytaniem czy to ja to ten, który od lat odpowiada na jego pytania.

Osiem lat temu w polskim internecie jak i na siłowniach, poziom wiedzy wynosił 1 na 100. Ogromny wysiłek własnej pracy, wlasnego doświadczenia i własnego dorobku płynącego z praktyki musiałem włożyć personalnie. A dodatkowo - szmat pracy by przybliżyć rodzimemu „pakerowi” zagadnienia, których jego siłowniani koledzy z zachodu jak i dalszego wschodu uczą się na lekcji WF czy dalej na uniwersytetach sportowych. Jeśli kiedyś zastanawiałeś się czemu w dzisiejszej polskiej prasie treningowej pełno jest zwrotów łacińskich, anglikanizmów, terminologii inżynierskiej – nie dziękuj. To był mój sposób nazewnicta, które często wraz z literówkami, które popełniam często i gęsto weszły do kanonu wiedzy.
    A na świecie? Coż, wszystkie szanujące się tematy FAQ już wymarły. Wymagają za dużej wiedzy i za dużego wysiłku. Trenerzy z najwyższej półki nie wytrzymywali presji. Gdy karmisz ludzi wiedzą, oni chcą więcej. W pewnym momencie dochodzi się do etapu gdy podopieczni zaczynają zadawać pytania eksperckie i apokalipsa... jeden z drugim zwijają manatki. U nas – to po prostu „wtorek” i wchodzimy stopień wyżej.

Dumna historia FAQ ma i swoje ciemniejsze strony. Niestety, ale od samego początku padał ofiarą ekspertów „ctrl-c + ctrl-v”. Zawsze wygodniej było mi prowadzić FAQ niż wrzucać nowe artykuły. Kopiujący dranie wykorzystywali to. Bywały okresy, że dzień po mojej wypowiedzi, kopiowali ją, uzupełniali laniem wody i wrzucali na strony swoich komercyjnych portali czy nawet do prasy branżowej. Z początku nawet całkiem sprawnie nasi czytelnicy wyłapywali i punktowali złodziejaszków. Skruszeni kasowali moja autorską prace, honorowi wstawiali u siebie link do naszego portalu. Z czasem stało się to tak nagminne... że odpuściłem. Jak mawiał Piłsudzki, „Naród piekny tylko ludzie.... „. Podsumuje tylko szczytem arogancji. Pare dni po założeniu FAQu powstał semi portalik, gdzie cwany lisek, który był królem pytań do mnie (cyklicznie zmieniając nicka dla niepoznaki, zupełnie jakby „adresy ip” miały się go nie imać ) obwieścił się specjalistą. Pan był piętnowany od samego początku, ale zapalczywie robił swoje. Pokornie czy mniej pokornie, skróte klawiszowe do kopiowania miał wygniecione bardziej niż pozostałe na klawiaturze. Jakież było moje zdziwienie, gdy na pewien czas zminimalizowałem swoją aktywność na portalu, a koleżka wykupił u mnie trening personalny... oczywiście podając nieprawdziwe dane osobowe. Prawdopodobnie z ekscytacji, że znowu będzie miał kontent na swoim portalu, jako adres kontaktowy podaj swój firmowy mail z nazwą swojego portalu . Z przyzwoitości nie podam nazwy tego „portalu”, który wszyscy świetnie znacie.

To tylko pokazuje jak świetną robote tutaj razem robimy. Jak nisko jest w stanie upaść pseudo konkurencja, tylko po to by zarabić na czymś co tutaj jest za darmo. W sumie są skuteczni. Nasz portal jako portal do dziś dzień nie zarobił ani złotówki, reklam brak, promocji brak, a konkurencja finansowo ma eldorado. Zaprawde bycie idealistą w tym kraju jest iście intratnym biznesem.

Pierwszym grzechem kardynalnym naszego FAQu był brak reklamy i umiejscowienie go na forum. Niby wymaga to tylko:

1. Wpisania mnbbc.com
    2. Kliknięcie -> forum
    3. Kliknięcia -> dział trening
    4. Kliknięcia -> FAQ technikalia siłowe

Ale w XXI wieku jest to zaprowa nie do przeskoczenia dla większości. Trzeba iść z duchem czasu. Nie wierzycie? Prześledźcie ostatnie pytania naszego nowego narybku na forum. Co to rampa, to to ekstensja, jak wykonać to a to ćwiczenia, podczas gdy to wszystko jest drobiazgowo i wielokrotnie pod każdym kątem opisane w FAQu.

Dziś naprawiamy ten błąd. Z dniem dzisiejszym FAQ przenosi się na strone główną. Zmieniamy formułę, esencja pozostaje.

Jak to będzie działać?

Pod tym linkiem znajduje się temat gdzie będziecie umieszczać swoje pytania:
    http://www.mnbbc.com/forums/showthre...5%82%C3%B3wnej

Z zadanych pytań wybieram odpowiednią kompozycje tematyczną i tworze atykuł. W tym momencie dobra dusza forum, bez której portal by nie istniał (nie wrzucam i nie publikuje artów osobiście) formatuje tekst, poprawia literówki (koniec świata, FAQ bez literówek), formatuje obrazki i publikuje go dla Was w przystępny sposób na stronie głównej, tak by żaden czytelnik go nie ominał wchodząc na mnbbc.com.

To wy decydujecie o tematyce. Wy inicjujecie fachowy content, który ja publikuje. Będzie tak jak do tej pory – to mnbbc.com jest na czele i popycha poziom wiedzy na polskich siłowniach do przodu. Tylko teraz czytelniej, sprawniej i bardziej przejrzyście.

Mamy głęboką nadzieję, że taka forma odpowiadania sprawi, że chętniej będziecie udostępniać linki do nas, like’eować i udostępniać nas na FB, ćwierkać o nas na Twitterze, przedstawiać na blogach i całej rzeszy innych opcjach społecznościowych.

Bo my tego nie zrobimy. My zajmujemy się wiedzą. Kontentem - prawdziwym, autentycznym, unikalnym. Niepodlegającemu modzie, trendom i spirali hype-hate.

Lata lecą, nowe pokolenie łapie za sztangę. A po złapaniu sztangi – łapcie za klawiaturę i wysyłajcie pytania do nas. Po co czytać marny plagiat u innych, jak można czerpać wiedzę u źródła.

Pozdrawiam!

Foto: Kamil Kisiela