• Jak się ustawia testy sponsorowane suplementacji

  autor Redakcja MNBBC.COM  Takie przypadki zna każdy z nas. Wchodzisz na swj zwyczajowy portal czy forum dyskusyjne i na "dzień dobry" wita Ciebie baner że własnie rozpoczyna się nowy test suplementw firmy XYZ. Bajeczna kwota, masa suplementw i nadzieja na wyciągnięcie ręki. Tysiące czytelnikw odprawia modły by padło właśnie na nich. Jest jeden problem. Taki test ma niewiele wsplnego z prawdą, rzetelnością i uczciwością.

  Całośc opiera się na bardzo prostym schemacie. Najpierw ogłaszany jest nabr, a administracja danej witryny wraz z działem marketingowym producenta robi wszystko by zbudować show. Pełna dramaturgia, wysokie napięcie, efekty specjalne wręcz tryskają z reklam. Z majestatem godnym sądu ostatecznego, wybrany zostaje ten jeden szczęścliwiec, ktry przez 6 czy 16 tygodni będzie lokalnym Neo, ktry pokaże światu jakie cuda się dzieją gdy bierzesz suplementy. Przez zadany okres trenować będzie wytrwale by nie przynieśc wstydu, będzie spowiadał się ze wszystkiego, a wszyscy na około będą mu zazdrościli. Na koniec wielkie podsumowanie z pełną pompą. Misja udana, sprzedaż produktw skacze pod sufit, producenci i administracja liczą żywą gotwkę, a kolejne tysiące czytelnikw z jeszcze bardziej zlasowanym mzgiem śnią po nocach o suplementach, bo w końcu bez nich tak nie urosną!

  Wprawne oko każdego kto dzierży sztangę dłużej niż kilka miesięcy odrazu wyłapie miejsca, w ktrych w legalny sposb dokonuje się głębokiej manipulacji. Wytrawny kulturysta, dwu czy trjboista zna swoje rzemiosło i widzi naciąganie faktw. Ale to nie dla niego dedykowany jest ten wątpliwej jakości marketing. Targetem docelowym są miliony nastoletek i nastolatkw. Co roku nowe pokolenie jeleni do upolowania. Nieważne że naśladowcy wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle. Nieważne, że spora grupa z tych osb gdy odniesie porażke weźmie sobie to do serca poczuje się gorsza i ułomna i sięgnie po sterydy by pokazać światu że potrafi. O nie, tu zdrowie się nie liczy tu liczy się kasa. Business is Business jak mawiają Panowie na zachodzie. W końcu każdy ma swj mzg i powinien wiedzieć na czym polega ta zabawa. A że nie widzi? Ignorantia legis non excusat jak mawiali antyczni Rzymianie, co wypomni Tobie każdy prawnik. W sytuacji, w ktrej na niektrych rynkach, takich jak Polska, istnieje multum pseudo witryn i portali gdzie sprzedają Tobie papkę marketingową, poczuwamy się do moralnego obowiązku by przedstawić wam krok po kroku jak wygląda rzeczywistość.


  Typowanie wybrańca - cztery grzechy głwne kulturysty na ktrych żeruje marketing.


  Jest wiele grzechw i pomniejszych grzeszkw jakie na swojej drodze napotka adept sportu. Są to atomowe podstawy, ktre muszą zostać zrealizowane by osiągnąć sukces. I to nie jakiś odległy, ale taki ktry przyniesie plony w ciągu kilku tygodni. By było zabawniej, po wstępnych kłopotach i wyrzeczeniach, całość staje się tak wygodna, oczywista i naturalna, że przestajesz traktować to jako utrudniacz. Ale jeśli tego nie zrealizujesz nie będziesz się rozwijać. O tym wie każdy, ktremu się udało, o tym także świetnie wie dział marketingu firmy XYZ jak i eksperci administracji danego portalu.

  Grzechy głwne kulturysty to:

  Zła dieta
  Zła regeneracja
  Zły trening
  Brak ciągłości treningowej

  Dieta to podstawa. Nie ma zmiłuj. Nie ma diety nie ma masy. Znakomita większośc osb je za mało. To nie podlega żądnej wątpliwości. Bez odpowiedniej podaży składnikw odżywczych conajwyżej można nadać ciału odrobine tonacji, co przez adepta rozumiane jest jako progress. Niestety ten proces zdycha jeśli nie idzie za tym podbicie białka, węgli i tłuszczu. 99,9999% ludzi, ktrzy zaczynają przygodę z siłownią je stanowczo za mało, nieregularnie i bez własciwych proporcji. A to zarżnie [bo innego słowa nie da się użyć] każdą szansę na zmianę sylwetki.

  Przy typowaniu śmiałka dobiera się w pierwszej kolejności osoby ktre nie miały odpowiedniej diety, były aktywne na forum znane i lubiane, ale ktre nie odnotowywały postępw od pewnego czasu. Dla marketingowca taki ktoś to dar z niebios. Nie ma nic prostrzego niż wyhodować bestie z niejadka i to w trybie ekspresowym gdyż jego organizm aż wyje o więcej jedzenia. Proces superkomensacji jest tak nadymany, że wystarczy by odłożył sztangę i zaczął jeść a stagnacja niedosyć że zniknie, to na dodatek sam odrobi straty masotwrcze bez potrzeby większego wysiłku!

  Sprawę ułatwiają logi do ktrych marketingowcy mają dostęp, a ktrymi to forumowicze się szczycą. To niemal jak iść do wrżki, na wejściu powiedzieć że szukacie partnera/partnerki, a następnie po 5 minutach być zszokowanym tym że wrżka odgadła że szukacie partnera/partnerki. Gdy nie ma logw treningowych sprawe urabia się inaczej. Musisz wypełnić małą aplikacje i wysłać ją do producenta, lub odbyć małą rozmowę z ich przedstawicielem [lub przedstawicielem administratora] na drodze mailowej lub chatowej.

  Uwierzcie każdorazowo do wyboru jest kilkadziesiąt, a przy większych manewrach kwotowych i kilkaset aplikacji ludzi, ktrzy chcą wziąć udział. W każdym rzucie znajdzie sie kilkunastu pewniakw, ktrzy nie zawiodą. Potrzeba im jedzenia to je dostaną w formie proszku. Tu należy zwrcić uwagę na jeden fakt. Każdy wie, że białko czy odżywka typu węglowodanowego to nic innego jak zamiennik jedzenia ktre mamy w lodwce. Ale gdy w grę wchodzi akcja marketingowa to białko z puszki otrzymuje taką nobilitacje, niemal do rangi pokarmu Bogw.

  Delikwent otrzymuje rozpisaną dietę profesjonalnie przez ekspertw danej firmy. Czasem dla zmyłki, pozwala się takiej osobie samemu ułożyć parodię diety, tylko po to by zjawił się z odsieczą jeździec w lśniącej zbroi na białym rumaku w postaci "dobrego" ducha forum/portalu, ktry ma wielką wiedzę ale jest tak zalatany że praktycznie nie ma dla nikogo czasu. I ten wielki, ten wspaniały, pochyla się nad zbłąkaną owieczką i niczym dobry samarytanin rozpisuje dietę. To że rycerz nieoficjalnie jest pracownikiem danego forum, lub jednocześnie pobiera pensyjki i od administracji i od producenta, publicznie udając osobę niezależną, to już tajemnica poliszynela.

  Całość odbywa się albo oficjalnie by wszyscy widzieli jak firma XYZ i portal dba o swoich czytelnikw, lub nieco na uboczu by podnieść ego szarego zjadacza siłownianego chleba, co by pomyślał, że gdy w grę wchodzą suplementy to on także dozna olśnienia. Jaką postać to przyjmie to już kwestia marketingowcw.
  Cokolwiek się nie stanie przekaz płynący z tego jest jeden dieta dietą, ale suplementy muszą być.


  Nie tak wygląda talerz zdrowego kulturysty!  Drugim czynnikiem, ktry podnosi atrakcyjność aplikanta jest regeneracja a właściwie jej brak. To kolejny prezent jaki nasz szcześliwiec może wnieść w test suplementacyjny. Powody są rżne. Adept może być przetrenowany bo jadł za mało, bo trenował za dużo by sforsować plateu ktre powstało z braku jedzenia [najczęstrzy przypadek] lub dlatego że trenował na wariata 6 dni w tygodniu po 2-3 razy dziennie gdy jego praca i styl życia jest bardziej obciążająca niż hutnika pracującego na trzy zmiany. Taką osobe wystarczy odesłać na 1-2 tygodnie wstrzymania, a następnie rozpisać mu nowy trening na utrzymanie [nawet nie na zysk], tylko po to by organizm naprodukował masę zaległą, pod ktra szkielet już wybudował teraz wystarczy tylko dać na wstrzymanie a mega progress życia nastąpi!

  Sławna instrukcja masz 1-2 tygodnie by się przygotować to własnie to hasło. Zamiast pracować na siłowni nad sylwetką, pogłębiając zapadkę, nasz naiwniak siedzi w excelu i photoshopie by przygotować sobie wypasione tabele i obrazki, wszystko po to by nie zawieść swojej wyroczni i milionw innych czytelnikw naiwniakw. Nawet nie zauważa jakie procesy zachodzą w jego organizmie gdy nie ćwiczy. Że zmiana już następuje! Że teraz wystarczy tylko dotknąć najlżejszą sztangielkę by obwd bicepsu rsł w oczach.

  Oczywiście na koniec testu będzie chwalił pod niebiosa super-wypasione suplementy na regenerację dzięki, ktrym odnisł sukces, nie widząc ze sukces odnisł dzięki przestrzeganiu podstawowej zasady kulturystyki prawidłowej regeneracji.

  Mamy już masę z diety, mamy regenerację z odpoczynku i zmniejszonej intensywności. Pora na pozostałe czynniki.

  Siła. To jest rzecz ciekawa. Bo proces budowania siły nie wynika bezpośrednio z procesu budowania masy. Tak jak mase zbudujesz tylko zapewniając sobie odpowiednią ilość składnikw odżywczych o tyle siłe moża zbudować nawet na pełnym głodzie co zdrowe nie jest, ale wspominamy by być sprawiedliwymi. By być silnym potrzebujesz progresji, ciągłości, kontynuacji i zdrowia na poziomie jestem w stanie ustać pod sztangą. Brutalne ale prawdziwe.

  Siłę jest w stanie zbudować każdy, niezależnie od wieku, stażu czy doświadczenia. IQ większe od małpy nie wymagane jeden wyjątek wyrzuć z głowy medialną papkę.
  To czego potrzbujesz to dobry mezocykl z kilkoma cyklami, ktre faza po fazie kontynuują progress na ciężarach zdobytych w poprzednim cyklu. Nie ma zmiłuj. Zwykła mechaniczna progresja oparta o periodyzacja liniowa czyli tą najbardziej prostą i oczywistą i siła idzie nie może nie iść!

  Za siłę maksymalną w 80% odpowiada centralny układ nerwowy. Jeśli nie masz zaburzonej regeneracji lub kośćca z osteoporozą jak u zrujnowanej głodem 80 letniej babci z kraju ogarniętego 100 letnią wojną domową w 10-16 tygodni zrobisz 20/30/40 kilo na płaskiej w zależności od twoich parametrw indywidualnych. Przy okazji zamiast kupować n-ty suplement na siłe przekaż pieniądze na fundacje wspierająca ofiery wojen. Ty i tak urośniesz, a dzięki twoim pieniądzom ktoś przeżyje.

  Nasz wybraniec do testu suplementacyjnego otrzymuje nowy program treningowy rozpisany na mniej lub bardziej zaawansowany mezocykl. Najcześciej mniej, gdyż takiej wiedzy nie rozdaje sie za darmo w miejscach gdzie żeruje się na czytelniku, ktry ma tylko kupować suplementy.

  Oczywiście jeśli podnosi sie zgiełk i gawiedź zaczyna orientować się że w ramach takich działań robiona jest w konia znw wkracza nasz rycerz w lśniącej zbroi, ktry nigdy nie ma czasu, ale tym razem zrobi wyjątek i pomoże zbłąkanej owieczce. I znw wpadnie mu do kieszeni pare stwek. Mit herosa utrzymany, progress u szczęśliwca leci, wszyscy zadowoleni.

  Mamy mase, mamy siłe, mamy regeneracje. Jeśli to jest dopięte na ostatni guzik teraz trzeba tylko dopilnować naszą sierotkę by się nie wykoleila po drodze. Tu także mamy pełen wachlarz technik wsparcia:

  -Rycerz na białym koniu przyjeżdża regularnie do dziennika szczęśliwca
  -Oficjalnie trenerzy producenta dają rady co i jak robić
  -Nieoficjalnie klakierzy administratora udając przypadkowych gości dziennika piszą łopatologicznie co i jak należy zrobić

  Taki zabieg nie może się nie udać. 100% wsparcie treningowo-dietetyczne musi odnieść sukces. Tu nie ma magii. To nic innego jak rady ktre dałby szczęśliwcowi każdy dobry trener lub znający się na rzeczy kolega z siłowni bez wmuszania w niego kilogramw zbędnych suplementw.

  A co jednak jeśli zabieg się nie uda? Producent dzwoni do administratora portalu, zaczyna się szukanie winnego. Czas leci, publika patrzy musi odbyć się egzekucja kozła ofiarnego. Nieważne, że delikwent przez połowe czasu brania suplementw miał ciągłą biegunkę. Nieważne ze od za wysokich dawek kofeiny jego serce pracowało nonstop pod granice ataku serca! Nie, to nieważne. Ważne jest że zawidł "on" przemysł handlowo-producencki. I kare musi ponieść no jak śmiał drań igrać z mitem suplementacji, czyż nie?

  W takiej sytuacji nasz szczęśliwiec staję się pechowcem. Nie pozostaje mu nic innego jak dokonać samobiczowania się w dzienniku treningowym. Pokazywania jak to rodzina go zawiodła, profesorowie na uczelni za bardzo cisnęli, dziewczyna rzuciła, pies pogryzł, szef za dużo wymagał wszystko by oczernić swoje otoczenie, pokazać jak bardzo sie starał ale nie mgł i by odciągnąć uwagę od suplementacji. Co jeśli bratek się stawia? Cż armia klakierw administratora będzie mu lżyć, dokuczać, potępiać. Eksperci od siedmiu boleści się zlecą i będa kopać niewinnego. Atmosfera taka, że każdy podwinąłby ogon i uciekł. Ale nie tak prędko! Oficjalnie administracja i producent ślą pismo poprzez wydział prawny że jak się nie ukorzy i nie weźmie winy na siebie to będzie trzeba za suplementy zapłacić [zapewne drań nie brał tylko sprzedał, dlatego cud,mid i orzeszki go ominęły!!!] a i stosowną kare zapłacić.

  Jako, że do testw nie zgłaszają się ludzie, ktrzy cierpią na nadmiar gotwki tylko wręcz przeciwnie to jest argument ostateczny. Krlik doświadczalny bierze całą winę na siebie. Jeśli ukorzy się maksymalnie, a godność odłoży na bok za miesiąc czy dwa znw dostanie szanse na rehabilitacje. Tutaj eksperci mocniej przysiąda, rozpracują czemu poprzedni trening i dieta na niego nie zadziałała, zmienią suplementy lekko i znw zaatakują z całą akcją. Teraz nie ma wyjścia mają tyle danych o adepcie że musi się udać i udaje się. Nasz pechowiec staje się znw szczęśliwcem opiewa swj sukces, ktry osiągnął dzięki firmie XYZ na portalu ZYX.

  I interes kręci sie dalej moi mili. Na Polskim rynku już dobrych kilkanaście lat.


  Historia problemu testw

  Prowadzenie testw suplementacyjnych on-line to stara marketingowa sztuczka. Tak stara jak dostęp publiczny do internetu. Kraje zachodu przeżywały plagę takowych testw w latach 90tych, czyli wtedy gdy kraje wschodu wychodziły dopiero z jarzma żelaznej kurtyny.

  Na zachodzie takie coś już nie przejdzie. Jest to za oczywiste i za czytelne dla odbiorcy, ktry jest już wyczulony na takie numery. Tam ewolucja poszła dalej. Metody promowania produktw są uczciwsze, czytelniejsze i bardziej przyjazne odbiorcy. W krajach wschodnich, czytelnicy dopiero wykształcają w sobie mechanizmy obronne przeciw marketingowej papce.

  Ideą tego artykułu nie jest skazywanie suplementw na banicję. Naszym celem jest wyraźne pokazanie, że robienie klienta w konia przy użyciu legalnych, niedopowiedzianych metod jest w bardzo złym tonie. Że odbiorca już się zorientował i nie tak powinna postępować firma w XXI wieku. Wstyd moi Państwo wstyd.

  Drogi czytelniku zrozum rzeczy podstawowe. To czy rośniesz, zależy tylko i wyłącznie od twojej diety i twojego zdrowia. Jeśli jesz za mało lub źle nie urośniesz. Jeśli jesteś chory idź do lekarza, choroba przejdzie to ciało zacznie pracować prawidłowo. Jeśli źle trenujesz poczytasz, choćby i u nas albo w setkach innych fachowych publikacji czy książkach napisanych przez ekspertw o tym jak trenować i się regenerować by być silnym i zdrowym.

  Suplement jak nazwa wskazuje ma uzupełnić nieznaczny brak twojej diety jeśli taki się pojawi. Zapewnić Tobie przetrwanie nim nie ogarniesz chaosu. Suplement to nie element stały diety. To deska ratunku bardzo silne i potężne narzędzie, ktre użyte prawidłowo pomoże ci podtrzymać dobrą passę w gorszej godzinie. Gdy powiększy ci się rodzina będziesz myślał o dziecku a nie o gotowaniu posiłkw to białeczko z puszki pomoże nie zgubić 10 kg na wadze nim nie ogarniesz diety. Preparat magnezowy pomoże z regeneracją nim nie przebudujesz diety o bardziej wartościowe produkty. Ale nie rb z siebie ĆPUNA. Sport to zdrowie, nie uzależnienie. Suplementy to narzędzie na wypadek W, nie stały element diety.

  Suplementacja to nie nowy sport ekstremalny, to nie religia!

  Pamiętaj w świecie cywilizowanym jeśli interesują cie prawdziwie informacje to oglądasz wiadomości telewizyjne na kanałach niezależnych prywatnych stacji nie na tubach partyjnych. W każdym demokratycznym państwie prasa jest niezależna od polityki. Nie oczekujesz prawdy ostatecznej czytając miesięcznik partii XYZ, prawda?

  Tak samo jest w życiu codziennym. Nie oczekuj, że wszystko co przeczytasz na portalu, ktry utrzymuje się ze sprzedawania Tobie suplementw jest prawda. Oni żyją z tego byś kupował u nich suplementy. Zrobią wszystko by mit o konieczności stosowania jak największej liczby suplementw żył i miał się dobrze! Oni mają z tego potężne pieniądze! Co widać na załączonym obrazku zwanym rynkiem lokalnym.

  Nam się to nie podoba, wam się to nie podoba. Okażcie to molochy padną. Firmy suplementacyjne będą bardziej przyjazne klientom. Marketing przybierze bardziej ludzką postać, a ty otrzymasz to czego potrzebujesz a nie wszystko naraz w promocyjnej cenie razy dwa. Pośredni pazerny pośrednik zostanie wyeliminowany, a i ty mj drogi będziesz wiedział więcej. Na zachodzie ewolucja już miała miejsce. Pora dokonać tego na naszym podwrku.

  Wiem, że zabrzmi to brutalnie co teraz napisze. Proszę, przyjmij to jak radę babci ktra mwi jedz wnuczku bo nie urośniesz, lub radę taty gdy mwi nie garb się bo kobiety krzywych nie lubią. Prawda jest taka przestań być FRAJEREM na własne życzenie. Nie ma magicznych proszkw. Jest solidna praca, solidny trening, solidna dieta i super solidny wynik jaki dzięki temu uzyskasz. Bez chemii, bez sterydw. Każdy może urosnąć, każdy może być wielki, silny i zdrowy. Ten potencjał jest w każdym z was. Także rżowe okulary ściagać z nosw dośc frajerzenia i pora do roboty! Boska sylwetka czeka na was!

  Jeśli zaciekawił was powyższy artykuł dajcie nam o tym znać. Temat jest bardzo wdzięczny. W tej krtkiej formule nie zawarliśmy ciekawych kruczkw ktre mają miejsce gdy producenci walczą ze sobą, nie omwiliśmy stackowania suplementw na kreatyne, potknięć przy redukcji i paru innych bardzo ciekawych acz niecnych mechanizmw, ktre odbywają się zgodnie z literą prawa. Wszystko jest tylko grą pozorw. Sztuką jest odnalezienie prawdy, ktra w tym przypadku wogle nie jest ukryta, a znana od wiekw.


  Nazywajmy po imieniu - narkomania, nie sport.
  Fotografie:

  Image: Carlos Porto / FreeDigitalPhotos.net


  Image: Paul / FreeDigitalPhotos.net


  Image: zmkstudio / FreeDigitalPhotos.net

  Comments 6 Comments
  1. pnobody's Avatar
   Ostro. Nawet bardzo stanowczo. Moje doświadczenia w kulturystuce jest sladowe, natomiast we wciskaniu kitu trochę lepsze. I jeśli chodzi o zasadę działania, to tak to właśnie działa. Będę miał na uwadze w dalszej przygodzie z ciężarami. MICHA RZĄDZi.
  1. sargas's Avatar
   bardzo dobry art
  1. Miszczu2011's Avatar
   świetny artykuł
  1. kwachor's Avatar
   konkretnie napisany art.
   Do podobnych wnioskw i ja doszedłem, w głwnej mierze jednak dzięki Experymentowi i Twojej wcześniejszej pomocy Puma, dzięki!
  1. rodman's Avatar
   chyba kazdy z nas zanim to zrozumial utoplil w suple sporo kasy
  1. Areek's Avatar
   Ostatni akapit - prosimy o rozwinięcie!