PDA

View Full Version : Temat Konsultacyjny

Pages : [1] 2 3

administrator
October 11th, 2015, 16:23
Ten temat to temat konsultacyjny.

To jedyne miejsce gdzie wolno zadawać pytania prowadzącemu.
Możecie pytać o wszystko związane z Pokutnikiem.
Nie zadawaj pytania w swoim logu ani w innym miejscu. Zadaj pytanie tutaj i załącz link do logu z problemem/filmem.

Jedyne dialogi to dialogi "pytający-prowadzący". Proszę dla czystości zawsze używać cytowania.

Zakaz spamowania.

administrator
October 13th, 2015, 12:53
Panowie - I ważna uwaga.

Padło wczoraj słuszne pytanie "czy mam celowo zaniżać ciężar bo w 12 treningu na pewno progress się zastopuje". Odpowiedź - NIE.

1. Mamy treningi odpuszczenia. Co czwarty trening odpuszczasz wedle zasad.

2. Nalezy pilnowac TEMPA. Bez trzymania tempa trening skonczy sie porazka szybko i masy tez nie bedzie, jedynie sila.

Tlumaczylem wczoraj wam zasade: centralność (uklad nerwowy i jego regeneracja) vs peryferialnosc (lokalne miesnie robocze i ich stany zapalne).

Nie przestrzegajac tempa - mocno drenujesz CNS. Przestrzegajac tempa - nie pozwalasz CNS sie spalic - budujesz za to wieksze lokalne stany zapalne - rownomiernie dystrybuowane po ciele.

Napisze wyraźnie - bez tempa - BEDZIE PORAZKA a nie masa.

To pisałem Ja, Jar.... Puma ;)

Puma
October 13th, 2015, 14:09
W myśl zasady - im bardziej was znam tym bardziej wam pomogę - czekam na logi i filmy.

le_roi
October 13th, 2015, 18:16
Puma, jestem przed wyjściem na pierwszy trening. Próbowałem sobie zrobić zarzut z trzonkiem od mopa. Jednak mam problem z tym, żeby doprowadzić łokcie to pozycji powyżej sztangi (mopa :)) Bez trzonka jestem w stanie wygiąć tak ręce...
Fimik poglądowy tutaj: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73446&viewfull=1#post73446

Puma
October 13th, 2015, 18:19
Puma, jestem przed wyjściem na pierwszy trening. Próbowałem sobie zrobić zarzut z trzonkiem od mopa. Jednak mam problem z tym, żeby doprowadzić łokcie to pozycji powyżej sztangi (mopa :)) Bez trzonka jestem w stanie wygiąć tak ręce...
Fimik poglądowy tutaj: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73446&viewfull=1#post73446

Nie oblookam go. Film prywatny. Daj zgode na wsywietlanie w witrynie albo upublicznij.
Jak jest problem z chwytem - szukaj. Szerzej albo weziej, lokcie do srodka albo na zewnatrz - i NIE ZGNIATAJ LOPATEK. Maja prawo ustawic sie jak chca.

I pamietaj - sztanga na barkach lezy na gorze palcow. Nie jest trzymana - rzadko kto tak potrafi i nie stosuje sie tego.

Puma
October 13th, 2015, 18:39
Koozaq - to są te filmy z wczorajszych konsultacji. Mam je opisać na nowo czy czekamy na następne?

le_roi
October 13th, 2015, 18:39
zmieniłem na niepubliczny, powinno działać

kooozaq
October 13th, 2015, 18:40
To są te z wczorajszych, jutro postaram się ponagrywać nowe. Dziś zamówiłem statyw więc trochę mi to ułatwi życie :)

Puma
October 13th, 2015, 18:42
zmieniłem na niepubliczny, powinno działać

Ok - nie musisz tak wysoko podnosic lokci - widzialem grymas bolu - niepotrzebnie. Jak bedzie sztanga - ona swoim ciezarem docisnie barki w dol (miales szrugsa lekkiego) i lokcie z automatu znajda sie wyzej. 2 razy zlapales dobra pozycje. Nie ma niemoznosci. Przecwicz na normalnej sztandze na spokojnie. Na moje oko - albo wieziec lokcie przy tym rozstawie, albo poszerz go i chwyc albo weziec albo nieco szerzej. Na oko masz 3 punktu mozliwosci. I bie boj sie wysunac barkow w przod. I kategorycznie nie pochylaj sie w przod. Mega scisk brzucha - jak cos to lekko w biodrach w przod - na 2-7 stopni.

Puma
October 13th, 2015, 18:43
Zaraz bedziemy robic fotki dla dziewczyn i dla rehabu. Takze Panowie - atakujcie z fimami i logami. Cwiczenia wam stygna ;)

Puma
October 13th, 2015, 21:25
Panowie - wykonujemy tylko JEDNĄ SERIĘ WŁAŚCIWĄ.

Jeśli z wyliczeń wychodzi wam np. uginanie na biceps 10 kilo - to robicie tylko jedną serię bez rampy, albo łapiecie damską sztangę np. 5 kg i robicie jedną rampująca 20 x 5 a potem właściwą 20 x 10.

Nie zwiększamy sztucznie objętości. Istotna jest ostatnia seria - poprzednie tylko rampują.

Rampy robicie indywidualnie. Jeden potrzebuje zrobić 60 80 100 w MC, dla drugiego to będzie za wąsko i zrobi 20 40 100. Serie rampujące nie mają was zarżnąć przed seria właściwą. Pobudzić CNS mają - a to u każdego inaczej wygląda.

le_roi
October 13th, 2015, 22:56
Jestem po.

Wrażenia:

1) zeszło bardzo długo. Założyłem 1h 40' a koniec końców nie zdążyłem zrobić tricka i bicka, bo zamknęli siłownię. Fakt, że na ławeczkę trochę czekałem, ale mega szybko mi czas zleciał...a przerw pilnowałem.
Pytanie: pójść jutro i zrobić bicka i tricka? Czy zgodnie z planem na kolejnym treningu?

2) przysiad i MC: było ok do 9-10 powtórzenia, botem czułem - i teraz nie wiem: napięcie/zmęczenie w dole pleców.
Kojarzę to uczucie właśnie z sytuacjami gdy robiłem dużo repów bądź mega krótkie przerwy (np. 10 sek.). Filmiki będą z następnego treningu, dzisiaj nie dałem rady.

3) wiosłowanie. Zacząłem 20kg sztangą (zresztą cały trening nią zrobiłem) w ramach rozruchu.
a) mam na siłowni takie ustrojstwo:
zdjęcia: http://imgur.com/a/QCCO4
przez ten zaokrąglony element musiałem złapać dość szeroko. Będzie ok?
b)sztanga 20 kg okazała się za ciężka dzisiaj. Zmieniłem w kolejnej serii na taką krótka i było lepiej.

4) oszukiwanie: 3 sek. negatyw niszczy, szczególnie przy 20 repach. Mózg próbuje oszukać non-stop. Jakieś pomysły jak dobrze odmierzać w głowie te 3 sek i nie stracić rachunku ile powtórzeń już zrobiliśmy?

3)

administrator
October 13th, 2015, 22:56
Zaktualizowno fotografię wiosła w pozycji końcowej w artykule.

le_roi
October 13th, 2015, 23:00
i jeszcze pytanie:

dzisiaj zrobiłem rozgrzewkowo

SQ 20*20/20*23kg/20*23kg
MC 20*20/20*20/20*20
WL 20*20/20*20/20*20
zarzut 20*20/20*20/20*20
wiosło 20*8rep/mała sztanga(8kg?)*20
tric - brak
bic - brak

iść z ciężarem na kolejnym treningu czy do czasu aż zobaczysz o co chodzi z tym napięciem w dole pleców w sq/dl zostać na 20?

administrator
October 13th, 2015, 23:09
Jestem po.

Wrażenia:

1) zeszło bardzo długo. Założyłem 1h 40' a koniec końców nie zdążyłem zrobić tricka i bicka, bo zamknęli siłownię. Fakt, że na ławeczkę trochę czekałem, ale mega szybko mi czas zleciał...a przerw pilnowałem.
Pytanie: pójść jutro i zrobić bicka i tricka? Czy zgodnie z planem na kolejnym treningu?

2) przysiad i MC: było ok do 9-10 powtórzenia, botem czułem - i teraz nie wiem: napięcie/zmęczenie w dole pleców.
Kojarzę to uczucie właśnie z sytuacjami gdy robiłem dużo repów bądź mega krótkie przerwy (np. 10 sek.). Filmiki będą z następnego treningu, dzisiaj nie dałem rady.

3) wiosłowanie. Zacząłem 20kg sztangą (zresztą cały trening nią zrobiłem) w ramach rozruchu.
a) mam na siłowni takie ustrojstwo:
zdjęcia: http://imgur.com/a/QCCO4
przez ten zaokrąglony element musiałem złapać dość szeroko. Będzie ok?
b)sztanga 20 kg okazała się za ciężka dzisiaj. Zmieniłem w kolejnej serii na taką krótka i było lepiej.

4) oszukiwanie: 3 sek. negatyw niszczy, szczególnie przy 20 repach. Mózg próbuje oszukać non-stop. Jakieś pomysły jak dobrze odmierzać w głowie te 3 sek i nie stracić rachunku ile powtórzeń już zrobiliśmy?

3)

1. Trening nie ma prawa tyle trwać. Jesli sie uczysz to normale ze trwa dluzej. Natomiast jak juz poznasz zasady - bedzie szybka pilka. Pamiętaj - przerwy tylko przed i po właściwych mają 90 sekund. Rampowe - tyle by odzyskać oddech i nalożyć ciężar. jeden leci ciiurem, inny potrzebuje np 45 sekund.
Nie rob nic jutro. To normalne. Tak bedzie wygladal ten miesiac. Robisz tylko tyle i zdolasz. Organizm musi powoli zbudowac sile wytrzymalosciowa ogolna.

2. Przeprost lub ucieczka z przeprostu do kota. Jesli byloby to normalne zmeczenie prostownikow od izometryki to czułbyś je od karku po tyłem a nie sam dół. Wytrzymalość mięśni puściła lub zła technika. Nie dokańczaj takiej serii. Przerwij i pokaz potem nagranie.

3. Super szeroko odpada - nie przeciwysz najszerszych po ich dlugosci. Ten segment ma tolerancje pracy od malego do sredniego+ rozstawu.

4. Odliczasz w głowie, wiesz ze masz zrobic tempo 3111 naprzyklad. To 12 rep w glowie liczysz tak

12 1
12 2
12 3
12 4 dolek
12 5
12 6 scisk
13 1 itd.

Liczba repow + liczba sekundy. Nie pogubisz sie.

administrator
October 13th, 2015, 23:14
i jeszcze pytanie:

dzisiaj zrobiłem rozgrzewkowo

SQ 20*20/20*23kg/20*23kg
MC 20*20/20*20/20*20
WL 20*20/20*20/20*20
zarzut 20*20/20*20/20*20
wiosło 20*8rep/mała sztanga(8kg?)*20
tric - brak
bic - brak

iść z ciężarem na kolejnym treningu czy do czasu aż zobaczysz o co chodzi z tym napięciem w dole pleców w sq/dl zostać na 20?

I tu jest blad.

1. NIGDY NIE POWTARZAJ CIEZARU. Jest tylko jedna seriwa wlasciwa i koniec. troche niestandardowy skok z 20 na 23. Za gesto. Nie ma sensu sie bic na jedenym treningu o tak mala roznice. Jesli 23 kg to rzeczywiscie byl twoj max na dany dzien - to wykonales 3 serie wlasciwe.

MC - tu sie nie da zrobic mniej niz 20stka. Ale znowu - skoro 20 to bylo max - to 2 kolejne serie byly niepotrzebne.

WL - to samo.

Zarzut - to samo.

Wioslo - to samo.

W teorii Twoj trening powinien wygladac dzis tak:

SQ 20x20 20x23
MC 20x20
WL 20x20
Zarzut 20x20
WIOSLO 20x8

Koniec.

Obowiązkowo nagrać film. Nim nie zobacze - postaraj sie sam wcielić w życie wskazówki. Najpiewniej miednica jest zdestabilizowana i lata do przodopochylenia wymuszając przeprost a potem kota. Ale jak bedzie zle na treningu - przerwij przysiad i pałuj 20kg w pozostałych. Wzglednie mniej na inne partie.

Jesli czujesz problem w przysiadzie czy mc - on nadal istnieje w innych cwiczeniach. Za slabo boli bys wyczul ale krzywde robi taka sama.

le_roi
October 13th, 2015, 23:19
I tu jest blad.

1. NIGDY NIE POWTARZAJ CIEZARU. Jest tylko jedna seriwa wlasciwa i koniec. troche niestandardowy skok z 20 na 23. Za gesto. Nie ma sensu sie bic na jedenym treningu o tak mala roznice. Jesli 23 kg to rzeczywiscie byl twoj max na dany dzien - to wykonales 3 serie wlasciwe.

MC - tu sie nie da zrobic mniej niz 20stka. Ale znowu - skoro 20 to bylo max - to 2 kolejne serie byly niepotrzebne.

WL - to samo.

Zarzut - to samo.

Wioslo - to samo.

W teorii Twoj trening powinien wygladac dzis tak:

SQ 20x20 20x23
MC 20x20
WL 20x20
Zarzut 20x20
WIOSLO 20x8

Koniec.

Obowiązkowo nagrać film. Nim nie zobacze - postaraj sie sam wcielić w życie wskazówki. Najpiewniej miednica jest zdestabilizowana i lata do przodopochylenia wymuszając przeprost a potem kota. Ale jak bedzie zle na treningu - przerwij przysiad i pałuj 20kg w pozostałych. Wzglednie mniej na inne partie.

Jesli czujesz problem w przysiadzie czy mc - on nadal istnieje w innych cwiczeniach. Za slabo boli bys wyczul ale krzywde robi taka sama.

ok, dzięki wielkie. Filmiki będą obowiązkowo.

Puma
October 14th, 2015, 13:04
Bomba - nie wysłałeś kompletu danych do faktury. Doślij je proszę, inaczej faktura nie zostanie wystawiona i zrobimy zwrot. Wszystkie dane są wymagane.

efit
October 14th, 2015, 13:51
Puma uzupełnisz tempo ćwiczeń do artykułu na głównej gdzie nie gdzie nie ma plus mógłbyś te informacje o procentach dać wszędzie (co ćwiczenie) w jednym miejscu (jak i tempie) ? Ja już sobie odnalazłem ale innym się przyda :-)

Puma
October 14th, 2015, 14:50
Puma uzupełnisz tempo ćwiczeń do artykułu na głównej gdzie nie gdzie nie ma plus mógłbyś te informacje o procentach dać wszędzie (co ćwiczenie) w jednym miejscu (jak i tempie) ? Ja już sobie odnalazłem ale innym się przyda :-)

Nie rozumiem do konca pytania ;)

kooozaq
October 14th, 2015, 15:22
Nowy materiał do analizy.

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=73499&viewfull=1#post73499

tomek278
October 14th, 2015, 15:24
Nie rozumiem do konca pytania ;)

Chyba chodzi o to, że nie przy każdym ćwiczeniu jest wyróżnione tempo w takie formie: "Tempo 3022"; w niektórych jest tylko słowny opis, np. przy francuzie.
A drugie chyba, że mogłoby być jakieś podsumowanie w jednym miejscu wszystkich ćwiczeń jeśli chodzi o tempo i procenty, tak żeby nie latać po całym artykule i szukać. Przynajmniej ja tak zrozumiałem te pytanie.

Puma
October 14th, 2015, 15:26
Panowie - sprawy ważne:

1. W następny poniedziałek odbywamy konsultacje pt. "zdrowie i badania + podstawy diety". A do tej pory jest tylko kilka logów, połowicznie wypełnione ankiety i brak fotek. Ja muszę was poznać. W ciemno nikomu nic poza ogólnym schematem nie doradzę - bo nie mam skad o tym sie dowiedziec. Kilku chlopakow juz fajnie wypelnilo kilka rzeczy - to juz cos wiem. Pamietajcie - mnie sobota i niedziela nigdy nie ma. Jesli czekacie do weekendu - liczcie sie z tym ze w poniedzialek bede mial 1-2h na zaznajomienie sie z tym. A to oznacza ze aktywnie przesuwacie indywidualizacje w swoim przypadku o tydzien. Po to tu jestesmy zebym wam pomagal a nie zgadywal - bo wyjdzie kupa :)

2. Na chwile obecna ksiegowa przed wyjsciem z firmy powiedziala ze wyplynelo 5 przelewów i 4 komplety danych (Bomba do poprawy). Panowie - pora sie zbierac za wysylanie.

Jutro poleci pierwszy rzut faktur na wskazane przez was maile.

Puma
October 14th, 2015, 15:26
Chyba chodzi o to, że nie przy każdym ćwiczeniu jest wyróżnione tempo w takie formie: "Tempo 3022"; w niektórych jest tylko słowny opis, np. przy francuzie.
A drugie chyba, że mogłoby być jakieś podsumowanie w jednym miejscu wszystkich ćwiczeń jeśli chodzi o tempo i procenty, tak żeby nie latać po całym artykule i szukać. Przynajmniej ja tak zrozumiałem te pytanie.

Ok, rozumiem. Dzieki.

tomek278
October 14th, 2015, 15:42
Panowie - sprawy ważne:

1. W następny poniedziałek odbywamy konsultacje pt. "zdrowie i badania + podstawy diety". A do tej pory jest tylko kilka logów, połowicznie wypełnione ankiety i brak fotek. Ja muszę was poznać. W ciemno nikomu nic poza ogólnym schematem nie doradzę - bo nie mam skad o tym sie dowiedziec. Kilku chlopakow juz fajnie wypelnilo kilka rzeczy - to juz cos wiem. Pamietajcie - mnie sobota i niedziela nigdy nie ma. Jesli czekacie do weekendu - liczcie sie z tym ze w poniedzialek bede mial 1-2h na zaznajomienie sie z tym. A to oznacza ze aktywnie przesuwacie indywidualizacje w swoim przypadku o tydzien. Po to tu jestesmy zebym wam pomagal a nie zgadywal - bo wyjdzie kupa :)

Jeśli mam już zrobionych trochę badań, to można już je wrzucać do tego działu "Badania medyczne" czy czekać do konsultacji?

bomba
October 14th, 2015, 15:42
nie ma obowiazku podawania nipu i peselu do faktury na osobe prywatna. po co te dane ?

Puma
October 14th, 2015, 16:03
Nowy materiał do analizy.

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=73499&viewfull=1#post73499

Bardzo duza poprawa wzgledem poprzedniego treningu. Jedna wspolna uwaga - pilnuj tempa.

1. Przysiad.

Została jedna pilna sprawa - masz tendencję do spłaszczania (ergo pochylania w przód w niewielkim stopniu) kregoslupa w dolu. Miednica zaczyna dryfowac w tyl.

Moja rada. Na samym dole wprowadz miechanizm kontrolny tj.:

-mocniej docisnij klatke do gory
-scisnij mocniej miesnie brzucha
-skup sie na rozciaganie posladkow - to ustawi miednice

2. MC - to byl problem juz w setupie. Nie zastosowałem go i po chwycieniu sztangi probowales poprawic - a to jest awykonalne. Traktuj zejscie po sztagne jako pelnoprawny rep techniczny. Przez to poleciala cala miechanika 20 repow - tj. powiekszony luz kregow szyjnych, kifotyczny odcinek piersiowy.

Wazna uwaga - wiemy juz ze masz za slabe dole miesnie brzucha i za silny miesien prosty - a to oznacza ze musisz diablo mocno scisnac na samym szczycie posladki ktore ustawia miednice do neutrala. Inaczej prosty nie powoli sie tobie wyprostowac i bedziesz tkwil w pochyleniu. A to oprocz ze niezdrowe i nierozwijajace - utrudnia znaczaca i niepotrzebnie cwiczenie.

3. Plaska - schodzac w dol dbaj by barki mocno schodzily w dol. W tej chwily lokcie schodzi za mocno w stosunku do nich i kosc ramienia ustawia sie pod nie do konca ekonomicznym katem.

4. Pierwsza rzecz - wspolna dla wszystkich cwiczen. Miesnie brzucha - popuszczaja na dole i obalasz gorne kregi do tylu, za tym ida zebra. Mysl o tym ze im wyzej sztanga - tym wieksza szansa ze ktos cie uderzy w brzuch - stosuj bracing.

Ladna progresja z powercurla do formy zarzutowej. Kolejny etap wtajemniczenia - poprowadz ruch bardziej ekonomicznie - tzn sztanga nieco blizej ciala. Uyzskasz to mocniej ciagnac barkami do gory po wykonanym szrugsie przy pullu.

Widze malo - ale wiem jedno - nie wyciskasz nad tyl glowy. Bardziej przed glowe lub nad pierwsza 1/3. Widze po kosciach ramienia. Poprowadz sztange nad tyle glowy - uzyskasz to otwierajac bardziej kat korpus/ramie i rotujac lokcie na zewnatrz im wyrzej jest sztanga. Jesli na szczycie lokcie wskazuja bardziej przod niz bok - wychodzi izolacja. I nie boj sie pochylic w przod przy wycisku. Lekko bo lekko - ale w przod a nie w tyl.

5. W mysl zasady obraz wart wiecej niz 1000 slow:

5578

Nie ta mechanika ruchu. Atakujesz najszersze na szerokosc w gornych segmentach. A my chcemy uzyskac prace segmentow na cala dlugosc. Zielone punkty (tam gdzie uciebie teraz znajduje sie lokiec i bark) - czerwone punkty (tam gdzie lokiec i bark maja sie znajdowac).

6. Uginanie - do poprawy ze wzgledu na chybotliwa pozycje. Twoj korpus de feacto jest przed nogami.
Scisnij tylek, zneutralizuj miednice, mocno wrecz szarpnij i scisnij dolne miesznie brzucha, cofnij korpus, spionizuj sie.

Na chwile obecna twoj bark/lokiec czuej ten problem i cofa sie do pionu ktorego nie ma - co powoduje ze lokiec ucieka Tobie w tyl - i pracuje za bardzo grzbiet, za malo bic. Narazie - przywroc pion - wtedy wszystko samo sie ulozy.

Reasumujac - bardzo dobra zmiana na plus, ino MC kwiczy ale to przez setup.
Podoba mi sie Twoj wigor z wrzucaniem materialow.

Wiem juz co dostaniesz odemnie jako dodatek treningowy na konsultacjach.

Reszte Panow zachecam do brania przykladu z inicjatywy Kozaka.

Puma
October 14th, 2015, 16:06
nie ma obowiazku podawania nipu i peselu do faktury na osobe prywatna. po co te dane ?

Kolego, jest obowiazek. Platnik musi byc identyfikowalny dla urzedu skarbowego. Niepelne dane ktore dales moze podac za Ciebie kazdy uzywajac ksiazki telefonicznej wbrew Twojej wiedzy. Jestes podmiotem fizycznym na ktory wystawia fakture firma VAT. To nie rachunek czy paragon. Obie strony podaja wzajemne dane identyfikujace platnika/wystawiajacego fakture.

Jakby to dzialalo jak mowisz to cala mafia swiata mieszkala by w Polsce i prala pieniadze na legalu.

Nie ma innej opcji. Musisz uzupelnic albo poleci zwrot. Nie wojuje z urzedem skarbowym. Dziekuje bardzo.

Natomiast to czy podasz NIP czy PESEL czy to i to - to akurat zalezy od Ciebie. Bez indentyfikatora - nie ma bata. Zreszta takie info podawalem i na konsultacjach i w temacie z ktorego wziales dane do przelewu.

kooozaq
October 14th, 2015, 16:22
Dziękuje za konsultacje, postaram się wprowadzić wszystko w życie :)

Puma
October 14th, 2015, 16:26
Dziękuje za konsultacje, postaram się wprowadzić wszystko w życie :)

Czesc z rzeczy moze nie udac sie Tobie prowadzic odrazu bez rehabu - ale postaraj sie. Pobadamy i wyjdzie w praniu.

Puma
October 14th, 2015, 16:27
Jeśli mam już zrobionych trochę badań, to można już je wrzucać do tego działu "Badania medyczne" czy czekać do konsultacji?

Tak, wrzucaj koniecznie. Im wiecej dasz, tym wiecej wiem. Pamietaj ze dzial badania jest tylko dla was - ale i tak zamazujemy dane osobe.

mohard
October 14th, 2015, 17:07
Też wrzuciłem dzisiaj porcię nagrań z wtorkowego treningu: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard?p=73498&viewfull=1#post73498

A jeżeli chodzi o fotki, to pewnie ogarnę jeszcze dzisiaj, ale sporo później.
Niestety akurat szlag mi trafił ostatni fałdomierz i tłuszczyk pomierzę pewnie dopiero w piątek...

Puma
October 14th, 2015, 17:11
Też wrzuciłem dzisiaj porcię nagrań z wtorkowego treningu: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard?p=73498&viewfull=1#post73498

Niestety akurat szlag mi trafił ostatni fałdomierz i tłuszczyk pomierzę pewnie dopiero w piątek...

To absolutnie normalne. Tak wiekszosc osob bedzie konczyc pierwszy tydzien i troche nastepnych. Kazdy z was jest w tej samej sytuacji. Po to tu jestescie by sie oduczyc starego i nauczyc czegos przyszlosciowego.

PS - wrzuciles ten sam filmik wiele razy. Popraw ;)

Puma
October 14th, 2015, 17:14
Panowie - jesli macie do mnie pytania - link do pytania MUSICIE zostawic tutaj. Zaraz bedzie was 20stu - nie ogarne kazdego loga sprawdzac co chwile.

mohard
October 14th, 2015, 17:31
PS - wrzuciles ten sam filmik wiele razy. Popraw ;)

Rzeczywiście, przecwaniakowałem przy wklejaniu :) Już jest ok.

Dodatkowo dorzuciłem stare wyniki badań: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3431-badania-mohard

efit
October 14th, 2015, 20:01
narazie przysiad

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3417-log-efit

Derwis
October 14th, 2015, 20:52
Najlżejszy gryf prosty jaki jest dostępny waży 12.5 kg, a możliwe ze do francuza, uginania i wiosła będę potrzebował lżejszego. Mogę robić te ćwiczenia na początku z gryfem bardzo lekko łamanym/falowanym czy wypaczy to zbytnio technikę lub zaangażuje inne mięśnie niż byśmy chcieli?

Puma
October 14th, 2015, 22:15
Zakończyłem właśnie konsultacje z Paniami. Udało się przeprowadzić je z dwiema Paniami ćwiczącymi na żywo.

Także Panowie, na następny raz:

-Nikt nie loguje się nawet na chwile z Andka i IOSa
-Kazdy kto ma skype w telefonie/tablecie - wylogowuje sie na nim, nim odpali kompa

tomek278
October 14th, 2015, 22:36
Wrzuciłem już część badań http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3436-badania-tomek278
Jednak mam problem, bo zdjęcia po wrzuceniu są w dużo mniejszym rozmiarze i praktycznie nic nie widać. Tak samo gdy chce wrzucić pdfa z badaniami. Da się to jakoś bezpośrednio wrzucić czy trzeba na jakimś zewnętrznym serwerze.
I jeszcze jedno, poza badaniami pisać tu to co lekarze powiedzieli, ale nie mam tego na papierze? Tak samo jeśli mam jakieś objawy typu np. bóle głowy czy coś w tym stylu, opisywać to?

Wawers
October 14th, 2015, 22:53
No i po konsultacjach i po treningu. Jednak moje dni treningowe będą musiały być wt - czw- sob (rotacja domowa ;) ). Jak dziś zrobiłem trening taki zapoznawczy z ciężarem i techniką to kiedy zrobić następny? Może jutro ??? czy wtedy sobota ?

Puma
October 14th, 2015, 23:15
Dobra Panowie, mam oczy na zapałki. Videoanaliza jutro, teraz odpowiem na pytania.

Puma
October 14th, 2015, 23:16
No i po konsultacjach i po treningu. Jednak moje dni treningowe będą musiały być wt - czw- sob (rotacja domowa ;) ). Jak dziś zrobiłem trening taki zapoznawczy z ciężarem i techniką to kiedy zrobić następny? Może jutro ??? czy wtedy sobota ?

Mozesz przyjac zasade TTxTTxx dla pierwszego tygodnia. Albo zrobi dzien przerwy. Jak Tobie pasuje.

Puma
October 14th, 2015, 23:18
Wrzuciłem już część badań http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3436-badania-tomek278
Jednak mam problem, bo zdjęcia po wrzuceniu są w dużo mniejszym rozmiarze i praktycznie nic nie widać. Tak samo gdy chce wrzucić pdfa z badaniami. Da się to jakoś bezpośrednio wrzucić czy trzeba na jakimś zewnętrznym serwerze.
I jeszcze jedno, poza badaniami pisać tu to co lekarze powiedzieli, ale nie mam tego na papierze? Tak samo jeśli mam jakieś objawy typu np. bóle głowy czy coś w tym stylu, opisywać to?

Tak, pisz wszystko. Czasem kilka slow zmienia znaczenie diagnozy.

Probowalem powalczyc z Twoimi plikami. Albo ty albo automat zrobil rescal - lipa nawet przy super powiekszaniu sie rozmazuje. Podziel badanie na kilka plikow i dopiero wyslij.

Puma
October 14th, 2015, 23:19
Najlżejszy gryf prosty jaki jest dostępny waży 12.5 kg, a możliwe ze do francuza, uginania i wiosła będę potrzebował lżejszego. Mogę robić te ćwiczenia na początku z gryfem bardzo lekko łamanym/falowanym czy wypaczy to zbytnio technikę lub zaangażuje inne mięśnie niż byśmy chcieli?

Dokladnie tak - omijamy w tej fazie te gryfy. Beda gryzly sie z tym co masz z tych cwiczen wyjac. Jesli wychodzi mniej niz 12,5 - mozesz uzyc tej 12 stki - nie bedzie dramatu. To nie jak z uzywaniem 60tki zamiast 50tki.

tomek278
October 15th, 2015, 09:38
Wrzuciłem już resztę badań. Trochę dużo tego wyszło, ale chciałem możliwie dokładnie wszystko co pamiętam opisać.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3436-badania-tomek278?p=73543#post73543
Poza tym uzupełniłem jeszcze trochę loga, zostały mi jeszcze do wrzucenia tylko zdjęcia - można na nich zamazywać twarz?
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3422-log-tomek278

tomek278
October 15th, 2015, 10:32
I jeszcze jedno, w sobotę prawdopodobnie będę już dał radę zrobić pierwszy treningi i mam w związku z tym takie pytanie
Jeśli prawie od roku po konsultacjach z Tobą wykonywałem przysiad przedni, to teraz też go robić czy spróbować tylnego?

bomba
October 15th, 2015, 12:40
Pytania o anonimowe uczestnictwo:
1. Filmy jako private przesyłać z zaproszeniem dla adresu puma@mnbb.com ?
2. w jaki sposób umieścić swój dziennik treningowy ?
3. Takie samo pytanie o wyniki badań, które mam do tej pory.

administrator
October 15th, 2015, 12:49
Pytania o anonimowe uczestnictwo:
1. Filmy jako private przesyłać z zaproszeniem dla adresu puma@mnbb.com ?
2. w jaki sposób umieścić swój dziennik treningowy ?
3. Takie samo pytanie o wyniki badań, które mam do tej pory.

Dział już działa. Sprawdź czy się zgadza.

1. Dowolna forma, jest kilka opcji. Może być zwykłe bez możliwości szukania - wtedy nikt nie wejdźie. Może być blokada że widoczne tylko na naszej stronie itd.

2. Wchodzisz do swojego nowego działu i tam wrzucasz.

3. To też wrzucasz tylko do swojego działu. Stwórz tam osobny log medyczny.

Derwis
October 15th, 2015, 13:08
Pytanie odnośnie wrzucania logów z treningu. Nie uważasz, że warto byłoby to ustandaryzować? Stworzyć jakiś jeden wzór według którego wrzucali by wszyscy, teraz robi to każdy po swojemu i jest lekko nieczytelne zarówno dla nas, Ciebie i tym bardziej czytelników którzy nie biorą udziału w eksperymencie. Takie luźne pytanie/sugestia ;)

Puma
October 15th, 2015, 13:09
Dobrze, zabieram się za was.

Puma
October 15th, 2015, 13:14
Pytanie odnośnie wrzucania logów z treningu. Nie uważasz, że warto byłoby to ustandaryzować? Stworzyć jakiś jeden wzór według którego wrzucali by wszyscy, teraz robi to każdy po swojemu i jest lekko nieczytelne zarówno dla nas, Ciebie i tym bardziej czytelników którzy nie biorą udziału w eksperymencie. Takie luźne pytanie/sugestia ;)

Zgadza się. Uwaga jest słuszna. Czekam z nią do następnych konsultacji. Muszę zebrać wszystkie informacje od was i wybrać rozwiązanie, które najlepiej się sprawdzi.

Puma
October 15th, 2015, 13:15
I jeszcze jedno, w sobotę prawdopodobnie będę już dał radę zrobić pierwszy treningi i mam w związku z tym takie pytanie
Jeśli prawie od roku po konsultacjach z Tobą wykonywałem przysiad przedni, to teraz też go robić czy spróbować tylnego?

Oceń uczciwie sam lub daj dwa filmy do analizy. Jeżeli możesz już sprawnie robić tylni to tylni. Jeśli nie - pozostaje przedni.

Puma
October 15th, 2015, 13:16
Wrzuciłem już resztę badań. Trochę dużo tego wyszło, ale chciałem możliwie dokładnie wszystko co pamiętam opisać.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3436-badania-tomek278?p=73543#post73543
Poza tym uzupełniłem jeszcze trochę loga, zostały mi jeszcze do wrzucenia tylko zdjęcia - można na nich zamazywać twarz?
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3422-log-tomek278

Niestety nie. Ta opcja jest tylko dla anonimów. Pozostali panowie są na open.

Puma
October 15th, 2015, 13:31

1. Przysiad tylni. Nie jest źle.

a. W samym dołku dopinaj klatkę do góry nieco bardziej.

b. Rozrywaj nieco bardziej kolana na boki. Widać lekka charakterystykę cofania się.

c. Dużo mocniej ściskaj dół brzucha. Korpus minimalnie - ale zawsze - trochę za bardzo wysunięty w przód.

d. Na dole jeśli będziesz stosował zasadę rozrywania kolan - mocniej ściśnij tyłek na starcie.

2. MC - na samym początku przy setupie miednica poszła nie tak, potem to wyprowadziłeś.
Zauważ że w miarę repów przestałeś prostować się na szczycie do pionu. Zawsze doprowadzamy do neutrala.

3. Plaska - za duzy mostek - robisz sobie krzywde. Zepnij bardzo mocno dolne miesnie brzucha - to rozciagnie dolne zebra w strone miednicy. Na chwile obecna sa poluzowane i staja deba.

Jesli uzywasz podporu wspieciowego - stopy powinny byc przesuniete bardziej w strone tylka - bedzie lepszy transfer.

CHWYT!!!

4. Zarzut - tutaj wychodza wady postawy - gdy koncentrujesz sie na chwycie - zapominasz sie i brzuch leci do przodu. Sciskaj go.

Musisz zmienic chwyt. Albo nieco szerzej i lokcie do wewnatrz, albo niecow weziej i lokcie szerzej. Znajdz przestrzen. 2 razy byles juz blisko. Znajdz swoj sweet spot.

Pilnuj by sztanga byla wyciskana nad tyl glowy. Lokcie na boki - z tej perspektywy nama zaslonic tyl glowy.

5. Zrobiles przenoszenie. 1 uwaga - w 1 sekundzie cofasz barki do gory - nie rob tego - barki cofaja sie w strone bioder.

2 uwaga - ze swisu pociagnij lokcie do kieszeni spodenek. Najpierw poleca lokcie a potem dopiero poleci ciezar za nimi. Rece ugna sie w lokciach mocno. Nie mysl o ciezarze ktory trzymasz. Skupianie sie na nim spowoduje ruch przenoszenia.

Po takim opisie spodziewalem sie armageddonu. A tu nadzwyczaj dobrze. Troche poprawek tu i tam ale porazki nie ma. Wiecej optymizmu ;)

Puma
October 15th, 2015, 13:37
Pan ktory jak pierwszy poczuje dobrze wieslo kieszeniowe proszony o wrzucenie filmow bez koszulki:

-klasycznie z boku
-z lotu ptaka z widokiem na plecy

bomba
October 15th, 2015, 13:44
Wrzuciłem log ze swojego pierwszego treningu do odpowiedniego wątku na forum.
Czy za każdym dodanym wpisem na swoim podforum też mam tutaj pisać, czy będziesz tam sam sprawdzał ?

Puma
Efit:

1. Sweet focie wrzucamy na nasz serwer. Nie jako hotlink.

2. Jak wrzucasz film - uzyj do tego ikonki i wytnij "s" z https - inaczej bedzie link zamiast filmu.

Jest ok! BDB, kilka spraw:

Mocniej dolne miesnie brzucha. Miednice (mozna dac sie nabrac bo masz krzywo spodenki) nie doprowadzasz do neutrala w zadnym momencie. Docisnij mocniej do sie wyrowna. Zauwaz ze dol kregoslupa wzgledem srodka i gory masz w lekkim skosie. To lekki dysbaland miesniowy. Mocniej miednice brzuchem.

Zmien lekko rozstaw. Jesli przod stopy odchodzi - stopa nie ma dobrego wcisku w ziemie. Rozchodzi sie o centymetry male.

Gdyby nie odbicie w szybcie - powiedzialbym mistrz anonimowości :)

Pilnujemy oddechu wedle zasad. W dol wdech, do gory wydech - inaczej wkoncu omdlejesz teraz lub przy duzych ciezarach pozniej. Sa jakie problemy/efekty specjalne jak probujesz sie do tego zastosowac? Pisz szczerze.

Puma
Wrzuciłem log ze swojego pierwszego treningu do odpowiedniego wątku na forum.
Czy za każdym dodanym wpisem na swoim podforum też mam tutaj pisać, czy będziesz tam sam sprawdzał ?

Każdy ktory wymaga oceny video lub jesli zwarles w nim pytanie.

bomba
October 15th, 2015, 13:54
W takim razie w moim podforum wrzuciłem pierwszy komplet informacji: medyczne badania oraz filmy z pierwszego (który poszedł okropnie!) treningu.

Puma
October 15th, 2015, 14:36
W takim razie w moim podforum wrzuciłem pierwszy komplet informacji: medyczne badania oraz filmy z pierwszego (który poszedł okropnie!) treningu.

Dobra. Tu mamy sporo roboty o czym wiesz. Uwagi zdrowotne ktore podales - tego tak nie zostawimy bo to za powazna sprawa by to ustalic. Szykuj sie na poniedzialek. Twoj RTG kregoslupa wydaje sie sugerowac odpowiedz - nie wiem czego ortopeda tego nie zobaczyl. Regularne skrzywienia bardzo widoczne. Natomiast czy to tylko to, czy tez jest to przy okazji - trzeba bedzie sprawdzic.

Bardzo wazna uwaga - masz za duza koszulke. Widze ekstrema - natomiast nie widze detalu. Na przyszlosc - 1-2 rozmiary mniej poprosze.

Ze wzgledu na silne przykurczenie w szeregu miesni - spusc sztange troszke nizej.

1. Przysiad. Pierwsze i najwazniejsze - musisz odnalezc pozycje stopy przy ktorej nie wystepuje zapadanie. w kazdym cwiczeniu. bez tego nie bedzie nic. Nastepnie gdy znajdziesz taka pozycje- musisz nauczyc sie uszstrywniak noge (lydki, posladki, dwuglowe, udo) by potegowaly wsparcie o podloge i wyeliminowaly chybotliwosc. Jesto to niezbedna umiejetnosc dla ciebie do zglebienia. W badaniach widzialem ze miales na to skierowanie - powinni Ciebie tego tam nauczyc.

2. Zalamanie struktury monolitu. Na sucho w domu przed lustrem z miotla:
usztywanimy sie. Twoje bledy to:

-podwojny podbrodek bez dlugiego tylu szyji. Zrobiles tylko fleksje. Szyja dluga i na to podwojny podbrodek

-calkowite nietrzymanie miesni brzucha. Miednica opada w dol, klatka sie wypina a po drodze miesnie brzucha rozciagniete do 150%. Zwroc uwage jaki przeprost wykonuja prosotwniki. To trzeba poprawic od zaraz. Dostaniesz na to cwiczenia wsparcia mocne.

-mniejsze pochylenei w przod

Za plytko - ale w tym wypadku rozumiem bo sypie sie wczesniej.
Wciel te zmiany w zycie i nagraj kolejny przysiad.

2. Zszedles po sztange przy calkowicie zdestabilizowanym kregoslupie. To nie moglo sie udac.

a) Wykonujesz drop kolanami nad sztange - nie wolno tego robic. To calkowici niszczy dlugosci czteroglowych i dwuglowych. Winna jest tutaj miednice w zlej pozycji - a ona sie nia poprawi jak nie zrobisz monolitu z kregoslupa.

3. Plaska - brzuch - ciasniej i mocniej. Dolne zebra ida za wysoko.
Moco sciagaj i lopatki i barki dol tyl przez cale cwiczenie. Pozwalasz by barki sie odrywaly przy wycisku, zapewnie i lopatki puszczaja wtedy.

Usztywnij cale cialo. Na chwile kbecna sztyna jest tylko gora korpusu. Od brzucha i dalej w dol - lezysz jak na hamaku. Zepnij lydki, posladki, dwojki i brzusz - mocno.

4. Destabilizacja kregoslupa. Musisz zastosowac zasade monolitu - jej nie ma w tej chwili. Za krotki kark, pozycja kifotyczna, wypuszczona lordoza.

Do odwolania - wykonujesz lekki power curl nachwytem i wycisk do gory z pozycji pionowej.

Bedziemy musieci u Ciebie ostro podgonic z ortopeda cala sprawe.

To co mozesz robic od teraz - cwiczyc pozycje monolitu przed lustrem - podwojnie sprawdzajac kregi szyjne, piersiowe, dolne i kosc ogonowa. Spora lekcja do nadrobienia.

Wszystko to na spokojnie, bez cisnienia. Problem jest, widzimy - teraz trzeba go naprawic.

bomba
October 15th, 2015, 15:00
Dzięki za uwagi. Domyślałem się, że lekko nie będzie. Ale jeśli nie wezmę się za to teraz, to pomijając już same cele do osiągnięcia na siłowni, życie na startość może człowieka rozczarować.

Tak czy inaczej biorę się ostro do roboty.

Puma
October 15th, 2015, 15:18
Dzięki za uwagi. Domyślałem się, że lekko nie będzie. Ale jeśli nie wezmę się za to teraz, to pomijając już same cele do osiągnięcia na siłowni, życie na startość może człowieka rozczarować.

Tak czy inaczej biorę się ostro do roboty.

I to jest bardzo dobre podejście. Dużo osób pisze do mnie że obawia się że wymiękną i odpadną. Ale wszystko sprowadza się do tego - zdobyliście wiedzę i świadomość bezpieczeństwa i techniki już w was zaszczepiłem. Nawet jak przestaniecie ćwiczyć to problem nie zniknie - będzie się potęgował. I walnie szybko. Niestety - nie na starość ale wczęsniej - gro problemów sylwetkowych mocno utrudnia życie już w przedziale 35+.

Derwis
October 15th, 2015, 16:36
Mam problem z szerokością catch do podrzutu. Wybieram się dziś wieczorem na siłownię i chciałem przed pójściem znaleźć szerokość tego chwytu z gryfem który mam w domu. Spędziłem dobre 20 minut przed lustrem próbując przeróżnych kombinacji i jest ciężko. Jedyny chwyt w którym jestem w stanie podnieść łokcie prawie ze na wysokość sztangi jest dość szeroki, łokcie poprowadzone wąsko ale czuje się w nim mocno nienaturalnie, do tego czuje lekkie ciągnięcie w przedramionach, trochę barkach i troche najszerszych przy pachach. Do tego pcham wtedy sztangę lekko i przesuwa mi się z barków i naciska na szyję przez co pochylam się automatycznie do tyłu. Przy innych chwytach łokcie zawsze idą bardzo nisko.

Adam
October 15th, 2015, 17:01
Na pewno nie ściągasz automatycznie łopatek w catchu i w ten sposób wciągasz sztangę w szyję? Chwyt rozluźniony?

Derwis
October 15th, 2015, 17:22
Rozluźnilem na maksa, niewiele pomogło. Czuje się jakbym miał za długie przedramiona :D popróbuję jeszcze na siłowni, ale jak w domu nic nie zrobiłem to i na siłce mało wymyślę ale spróbuję.

Puma
October 15th, 2015, 19:18
ALTERNATYWNA TECHNIKA SZUKANIA ROZSTAWU CATCH

1. Ustaw sztangę na stojakach lub w racku na wysokości z której normalnie byś ją brał do przysiadu przedniego

2. Chwyć ją chwytem testowym

3. Wjedź pod nią łokciami i wepchiaj pod nią barki

4. Udało się? OK. Nie? Pkt 5

5. Poszerzaj powoli chwyt i próbuj co centrymetr.

6. Nie udało się? wróc do pozycji podstawowej. Poszerzaj co centymetr i jednoczesnie o centymetr zwezaj lokcie

7. Nie udalo sie? wroc do pozycji startowej. zwezaj co centymetr chwyt i jednoczesnie o centrymatr poszerzaj lokcie

Trzymaj sie tych zasad:

1. Glowa dluga do gory jakby cie powieszono na petli od tylu i od przodu

2. Lopatki musza byc rozlaczone - czasem nawet wrecz mocno rozjechane - to pozycja 2bojowa nie silowa

3. Barki czesto i gesto musza wysunac sie w przod, a nawet MOCNO wysunac sie w przod

4. Sztanga musi lezec na barkach. Gdy rece sa w przod - sztanga musi lezec centralnie ba barkach cala masa. Nie na czubeczku z przodu

5. Ludzie dziela sie na niewiekla czesc ktora moze zamknac uchwyt na sztandze - i na cala reszte u ktorych sztanga dotyka opuszczkow.

6. Dotyka - bo sztanga lezy NA BARKACH. Nie na dloniach ktore za na barkach. dlonie sa obok. Czasem blisko - czasem daleko.

7. Podchodzic do tego na spokojnie, nie na wariata.

8. Moze nie udac sie odrazu postawic lokcie wyzej niz sztange. Moze nie udac sie nawet zrobic ich na rowni. Jak beda 2-4 cm nizej na poczatku to nie ma krzywdy - mozna popracowac nad lepszym naciagiem.

Innymi slowy - POZBYWAMY SIĘ KOMPULSYWNO-OBSESYJNYCH ODRUCHÓW TRZYMANIA SZTANGI.

Derwis
October 15th, 2015, 20:05
Dzięki! Popróbuje na następnym treningu, dziś zgodnie z podejrzeniami to ćwiczenie to katastrofa, ale nigdy go w życiu nie robiłem wiec spokojnie, naucze się.
Teraz pytanie organizacyjne:
Czy ogólny opis i wrażenia z treningu oraz poszczególnych ćwiczeń a także wszystkie pytania do poszczególnych ćwiczeń wrzucać tutaj a w logu tylko ciężary użyte, liczba serii i filmy? Czy cały opis, wrażenia, pytania i filmy w logu i tam też odpowiesz i skomentujesz?

Puma
October 15th, 2015, 20:29
Dzięki! Popróbuje na następnym treningu, dziś zgodnie z podejrzeniami to ćwiczenie to katastrofa, ale nigdy go w życiu nie robiłem wiec spokojnie, naucze się.
Teraz pytanie organizacyjne:
Czy ogólny opis i wrażenia z treningu oraz poszczególnych ćwiczeń a także wszystkie pytania do poszczególnych ćwiczeń wrzucać tutaj a w logu tylko ciężary użyte, liczba serii i filmy? Czy cały opis, wrażenia, pytania i filmy w logu i tam też odpowiesz i skomentujesz?

Wszystko w logu. Mam dla was formularz treningowy - jako inny niz podstawowy, ale najpierw chce zebrac wszstkie wstepne ankiety.

Puma
October 15th, 2015, 20:31
UWAGA

Czy jakis Pan chce jeszcze zmienic tryb? Z open na Anonim?
Jesli nie to robimy wysylke jutro faktur.

Puma
October 15th, 2015, 20:47
Efit - nie podoba mi sie pozycja Twojej miednicy. Chce jej sweet focie rtg. Ale to w poniedzialek powiem dokladnie.

Puma
October 15th, 2015, 20:51
Jezu Wawers! Kto Tobie taka diete ulozyl? To nie CKD, to jakies poronione g... . Chlopie, trzeba to zmienic bo libido zgubisz na amen.

Puma
October 15th, 2015, 20:54
Derwis - miales jakis wypadek ze tak wszystko sie polamalo? Duzo tych zlaman. Uprawiasz sporty walki? Badales sie kiedys pod katem lamliwosci kosci?

Puma
October 15th, 2015, 20:56
Tofik - spompowane prostowniki sa zawsze oznaka zlej techniki i/lub wady postawy. Filmy beda nieocenionym zrodlem wiedzy.

Derwis
October 15th, 2015, 21:33
Derwis - miales jakis wypadek ze tak wszystko sie polamalo? Duzo tych zlaman. Uprawiasz sporty walki? Badales sie kiedys pod katem lamliwosci kosci?

Wszystko kwestią wypadków.
Pierwsze złamanie ręki przy graniu w nogę, wyskoczyłem do główki, ktoś wskoczył pode mnie, spadłem z dwóch metrów na wyprostowaną rękę, obie kości poszły. Potem byłem młody i głupi, miesiąc po zdjęciu gipsu nie mogłem już wytrzymać i poszedłem pojeździć na rowerze po lesie. Upadek, jedna kość złamana w tym samym miejscu.
Staw skokowy dwa razy zwichnięty przy graniu w siatkówkę, standard.
Najnowszy wypadek to przewrócenie się drabiny, tym razem przedramię wytrzymało, złamała się kostka w nadgarstku i wybił łokieć.
Sportów walki nie uprawiam, tylko życie ;)
Badań pod tym kątem nie miałem, aczkolwiek wszystkie złamania miały prawo się stać biorąc pod uwagę skalę wypadków. Z mniejszych wysokości przewracałem się milion razy i nic się nie złamało ;)

Puma
October 15th, 2015, 21:45
Wszystko kwestią wypadków.
Pierwsze złamanie ręki przy graniu w nogę, wyskoczyłem do główki, ktoś wskoczył pode mnie, spadłem z dwóch metrów na wyprostowaną rękę, obie kości poszły. Potem byłem młody i głupi, miesiąc po zdjęciu gipsu nie mogłem już wytrzymać i poszedłem pojeździć na rowerze po lesie. Upadek, jedna kość złamana w tym samym miejscu.
Staw skokowy dwa razy zwichnięty przy graniu w siatkówkę, standard.
Najnowszy wypadek to przewrócenie się drabiny, tym razem przedramię wytrzymało, złamała się kostka w nadgarstku i wybił łokieć.
Sportów walki nie uprawiam, tylko życie ;)
Badań pod tym kątem nie miałem, aczkolwiek wszystkie złamania miały prawo się stać biorąc pod uwagę skalę wypadków. Z mniejszych wysokości przewracałem się milion razy i nic się nie złamało ;)

A to teraz wszystko jasne. Git.

Wawers
October 15th, 2015, 22:37
Jezu Wawers! Kto Tobie taka diete ulozyl? To nie CKD, to jakies poronione g... . Chlopie, trzeba to zmienic bo libido zgubisz na amen.

Spoko spoko. Jeszcze tylko 2 tyg. Dieta podpowiedziana plus doczytana. Ładowania węglami też się odbywają, także moje libido na tym nie cierpi.
Wrzucam loga z dzisiejszego treningu, a filmy jak uda mi się zgrać.

Puma
October 15th, 2015, 22:41
Spoko spoko. Jeszcze tylko 2 tyg. Dieta podpowiedziana plus doczytana. Ładowania węglami też się odbywają, także moje libido na tym nie cierpi.

To jest dramat. Jakbys napisal ze jesz 70 gram bialka na potreningowy - ok, pokrecilbym nosem ze przy Twojej wadze to za duzo. Ale na caly dzien? To jest calkowita porazka.

Wiem, zdaje sobie sprawe ze obiecalem ze ci co maja diete to ja dokanczaja, wiec slowa cofac nie bede - ale to jest totalna patologia dietetyczna. Na takiej diecie robi sie cofke.

Uczciwie mowie - to jest syf. Nie gwarantuje zdrowia ani sensu treningowego do konca tej diety.

Wawers
October 15th, 2015, 22:54
To jest dramat. Jakbys napisal ze jesz 70 gram bialka na potreningowy - ok, pokrecilbym nosem ze przy Twojej wadze to za duzo. Ale na caly dzien? To jest calkowita porazka.

Wiem, zdaje sobie sprawe ze obiecalem ze ci co maja diete to ja dokanczaja, wiec slowa cofac nie bede - ale to jest totalna patologia dietetyczna. Na takiej diecie robi sie cofke.

Uczciwie mowie - to jest syf. Nie gwarantuje zdrowia ani sensu treningowego do konca tej diety.

To jest trzeci miesiąc ciągłej diety i już końcówka założonego celu. Muszę stwierdzić, że daję rade. Fakt jest mniej siły, co przekłada się na czasy biegania, ale po ładowaniu jest moc. Jeżeli chodzi o białko - to dieta nie spowodowała utraty masy mięśniowej, a tłuszczyk fajnie schodzi. I to tyle.

Wawers
October 15th, 2015, 22:57
Tak poza tym to przy układaniu diety nie chcę słyszeć o zapotrzebowaniu energetycznym powyżej 2.500 kcal

Puma
October 15th, 2015, 23:02
Tak poza tym to przy układaniu diety nie chcę słyszeć o zapotrzebowaniu energetycznym powyżej 2.500 kcal

Pawle, my chyba sie nie rozumiemy do konca. Dieta bedzie dopasowana do Ciebie- czyli pod twoje osiagi na silowni i pod Twoje wyniki medyczne - w oparciu o kierunek rozwojowy (redukcja, rekompozycja,masa) . I to nam powie co bedziesz jadl i ile.

Wawers
October 15th, 2015, 23:09
Pawle, my chyba sie nie rozumiemy do konca. Dieta bedzie dopasowana do Ciebie- czyli pod twoje osiagi na silowni i pod Twoje wyniki medyczne - w oparciu o kierunek rozwojowy (redukcja, rekompozycja,masa) . I to nam powie co bedziesz jadl i ile.

Ok będziemy oczywiście to weryfikować, zgadzam się z tym. Wyniki medyczne najważniejsze, ale najlepszym i najbardziej wiarygodnym wyznacznikiem jest głos własnego ciała :). Organizm i tak się upomni o swoje....

Puma
October 15th, 2015, 23:15
Ok będziemy oczywiście to weryfikować, zgadzam się z tym. Wyniki medyczne najważniejsze, ale najlepszym i najbardziej wiarygodnym wyznacznikiem jest głos własnego ciała :). Organizm i tak się upomni o swoje....

Poczucie kantuje. Zdrowie + wyniki + samopoczucie + witalnosc = calosc. A jaki to przyjmie obraz dietetyczny - tego w tej chwili nie wiem. Organizm powie. Oczywiscie krok po kroku. Natomiast na chwile obecna nie moge ci niczego obiecac procz tego ze napewno ponizej 2.0 gram bialka na kgmc nie spadniesz.

Wawers
October 15th, 2015, 23:16
Jest pierwszy film. Czekam na ostrą falę krytyki ;)

le_roi
October 15th, 2015, 23:17
wrzuciłem wypiskę z treningu i filmiki :)

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73620&viewfull=1#post73620

Wawers
October 15th, 2015, 23:19
Poczucie kantuje. Zdrowie + wyniki + samopoczucie + witalnosc = calosc. A jaki to przyjmie obraz dietetyczny - tego w tej chwili nie wiem. Organizm powie. Oczywiscie krok po kroku. Natomiast na chwile obecna nie moge ci niczego obiecac procz tego ze napewno ponizej 2.0 gram bialka na kgmc nie spadniesz.

Podczas mojej wcześniejszej zbilansowanej diety spożywałem do ok 180 gram białka, to się zgadza i tony warzyw i oczywiście zdrowe tłuszcze.

Puma
October 15th, 2015, 23:28
Podczas mojej wcześniejszej zbilansowanej diety spożywałem do ok 180 gram białka, to się zgadza i tony warzyw i oczywiście zdrowe tłuszcze.

To cos nie zagralo w tej diecie pod Twoj organizm i to trzeba sprawdzic, skoro zdecydowales sie na tak szkodzliwe rozwiazanie. Nie zrozum mnie zle, ja potrafie ostro przycisnac i siebie i podopiecznych (polowa Panow tylko na to czeka, polowie obiecalem ze zluzuje, stad mamy rozne kategorie do wyboru) i naprawde ostre formy potrafie dietetyczne ulozyc - natomiast jest roznica pomiedzy 70 gramami bialka dla faceta a forma ostra. Nie tak sie to realizuje.

Pisze szczerze - nie ma prawa byc spadku formy na redukcji. Wtedy powino bic sie rekordy w bieganiu dystansowym, sprintowym, dowieszac sporo wiecej na drazku i poreczach. Ale spadek formy - oznacza porazke z automatu obcinajaca testosteron. Polowa mojej klienteli to Panowie po 30stce ktorzy przejechali sie na "diecie" z sieci. Dobrze zarlo a potem wacek powiedzial dobranoc.
O ile jestem silnym glosem w sprawie dodawania dobrych tluszczy do diety - to co mowilem o stanach zapalnych np. na spotkaniu - o tyle bez bialka jest lipa.

Uczulam z dlugiego doswiadczenia.

Wawers
October 15th, 2015, 23:36
To cos nie zagralo w tej diecie pod Twoj organizm i to trzeba sprawdzic, skoro zdecydowales sie na tak szkodzliwe rozwiazanie. Nie zrozum mnie zle, ja potrafie ostro przycisnac i siebie i podopiecznych (polowa Panow tylko na to czeka, polowie obiecalem ze zluzuje, stad mamy rozne kategorie do wyboru) i naprawde ostre formy potrafie dietetyczne ulozyc - natomiast jest roznica pomiedzy 70 gramami bialka dla faceta a forma ostra. Nie tak sie to realizuje.

Pisze szczerze - nie ma prawa byc spadku formy na redukcji. Wtedy powino bic sie rekordy w bieganiu dystansowym, sprintowym, dowieszac sporo wiecej na drazku i poreczach. Ale spadek formy - oznacza porazke z automatu obcinajaca testosteron. Polowa mojej klienteli to Panowie po 30stce ktorzy przejechali sie na "diecie" z sieci. Dobrze zarlo a potem wacek powiedzial dobranoc.
O ile jestem silnym glosem w sprawie dodawania dobrych tluszczy do diety - to co mowilem o stanach zapalnych np. na spotkaniu - o tyle bez bialka jest lipa.

Uczulam z dlugiego doswiadczenia.

Ale z tego co się orientuję też chyba byłeś na ketozie i to długo??? Tak poza tym nigdy bym nie sięgną po dietę z "sieciówki - śmieciówki". Takie coś jest dla skrajnych desperatów i leniwców. A te moje 3 miesiące to były testy na skuteczność. Egzamin zdany.

Derwis
October 15th, 2015, 23:39
Też wrzuciłem wrażenia i filmy z pierwszego treningu. Mimo iż był rozgrzewkowo-organizacyjny to poszedł kiepsko i nie jestem zadowolony. Czekam na krytykę i porady ;)
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3438-log-Derwis

Puma
October 15th, 2015, 23:50
Ale z tego co się orientuję też chyba byłeś na ketozie i to długo??? Tak poza tym nigdy bym nie sięgną po dietę z "sieciówki - śmieciówki". Takie coś jest dla skrajnych desperatów i leniwców. A te moje 3 miesiące to były testy na skuteczność. Egzamin zdany.

Bylem. 2 lata. Na 4,5 do 5 gram bialka na kgmc. Duzej ilosci tluszczu zwierzecego i rybnego z duza iloscia warzyw. Genialna. Wyniki stale rosly do gory, w kazdej dziedzinie. I gdyby nie brak od****osci tej diety na kraje poludniowe i wysokie temperatury to pewnie wytrzymalbym na niej dlugo.

Nie jestem w stanie ocenic jaki zysk uzyskales w trakcie trzech miesiecy. I jakie treningi wykonywales do tej pory. ale 70 gram bialka nie jest liczba zdrowa dla aktywnego mezczyzny. Ja tutaj nie licytuje tylko informuje. Zreszta, w poniedzialek podam liste badan to wyniki bedziesz mial jak na dloni. Wybacz ale ta diete to JEST smieciowka. W tej kompozycji.

EDIT: Dodam dla jasnosci. Diete byla stosowana by utrzymac na stale 3% BF - wynik uznawany za nierealne zazwyczaj u naturali. I tylko po to. W innym zastosowaniu niz PEAK koncowy - taka dieta nie ma sensu. Ale jak pisze - pomiedzy 4,5-5 gram bialka a 70 gram jest przeogromna roznica.

Wawers
October 15th, 2015, 23:56
Ok dobra urywam temat :) :) :). Idę spać bo chociaż prześpię 5 godz :)

Puma
October 16th, 2015, 00:45
Ale tylko dla jasnosci. Nie biore za Ciebie zadnej odpowiedzialnosci do konca pazdziernika. Ani wynikowej, ani zdrowotnej ani zadnej innej. Jesli kontynuujesz dalej na tej diecie odpowiadasz sam za siebie. Tak by nie bylo pozniej niedomowien. Uczciwie stawiam sprawe.

Puma
October 16th, 2015, 01:36

Nie bez powodu podałem maxymalne widełki procentowe. To jest cała idea wprowadzenia bilansu siłowego.

Miałeś zrobić/ zrobiłeś

Przysiad 100% - 40 kg - ok
MC - 45 - zrobiłeś 70. - duzo za duzo
Płaska - 27,5 - zrobiłeś 40 - duzo za duzo
Zarzut 15 kg - zrobiles 40 - duzo za duzo
Wioslo 20 - 20 - ok
Francuz 10 - 20 - dwa razy za duzo
Uginanie 12,5 - 20 - duzo za duzo

Hmm...

1. Przysiad.

Za płytko. Prosiłem o dzwoneczek lub sznurek lub cokolwiek.
Zmień rostaw - siadasz w tył i trafiasz na blokade. Na dodatek bujasz się
Podwójny podródek miał być - a masz wyciągnięta brode do góry.
Nie wyginaj tak dolnych kregow. Zawijasz je na dole

2. MC

Po 1 - no nie MC tylko pin pull. Ta wysokosc jest nieakceptowalna
Po 2 - jak wyraznie zaznaczylem w artykule, jezeli cos podstawiamy (ale i tak nie tak wysoko) to maja to byc podstawki pod ciezar a nie pod sztange. Inna mechanika cwiczenia
Po 3 - calkowita destabilizacja kregoslupa. Pogujesz glowa w trakcie cwiczenia. Mial byc monolit i podwojny podbrodek.
Po 4. - na dole gubisz wypiecie klatki
Po 5 - puszczasz za mocno brzuch i przeginasz kregoslup

Calkowita destabilizacja. Tu musi byc wlozone duzo pracy, tak byc nie moze.

Plaska - nie mozesz tutaj czuc kapturow. Lopatki sciagamy dol-tyl a nie gora-tyl.

Ogarnij to prosze. Ja wiem ze wady wadami, ale i procenty nie te i cwiczenie nie to...

efit
October 16th, 2015, 08:04

Ja bym to przemyślał np. mój metabolizm jest mocno zmienny w zależności od fazy w której jestem kiedyś 1700kcl i tłuszcz nie leciał natomiast samopoczucie, chęci do życia itp. poleciały okropnie a nie raz na 3300 kcl i redukcja szła ja marzenie – więc nie robiłbym jakieś granicy bo to mija się z celem…

nie chce być stroną w dyskusji dotyczącej białka (puma wyjaśnił wszystko)
to co teraz robisz, to robisz kosztem siebie i puma bezskutecznie starał się Ciebie uratować – po prostu jak będziesz to ciągnął jeszcze 3 tygodnie to później z tego będziesz się podnosił np. nie 4 tygodnie a 12 – moje zdanie twoja decyzja

efit
October 16th, 2015, 08:11
Efit - nie podoba mi sie pozycja Twojej miednicy. Chce jej sweet focie rtg. Ale to w poniedzialek powiem dokladnie.

Super że poruszyłeś tą sprawę wydaje mi że coś tam jest nie w porządku coś mam mocno przykurczone – jak schodzę w przysiadzie nisko łapie się na tym że pupa jest ciągnięta w prawo ?
przykurczony psoas to też nie jest rozwiązana sprawa
do takiego stopnia pupa dociąga mi się do pleców że jak idę spać musze sam ustawiać miednicę w neutralnej pozycji – bo inaczej rano potrafię się obudzić z bólem w plecach (czasy przeszłe) teraz jest dużo lepiej ale sprawa do końca nie jest rozwiązana

wydaje mi się że krzywdę sobie zrobiłem przez lata ćwicząc z mocno wypiętą dupą ! a zupełnie luźnymi mięśniami brzucha

dlatego na chwilę obecną tak mocno staram się pracować pośladkami i ściskać je na górze
Czekam na poniedziałek tym bardziej

efit
October 16th, 2015, 08:26
Efit:

1. Sweet focie wrzucamy na nasz serwer. Nie jako hotlink.

2. Jak wrzucasz film - uzyj do tego ikonki i wytnij "s" z https - inaczej bedzie link zamiast filmu.

Jest ok! BDB, kilka spraw:

Mocniej dolne miesnie brzucha. Miednice (mozna dac sie nabrac bo masz krzywo spodenki) nie doprowadzasz do neutrala w zadnym momencie. Docisnij mocniej do sie wyrowna. Zauwaz ze dol kregoslupa wzgledem srodka i gory masz w lekkim skosie. To lekki dysbaland miesniowy. Mocniej miednice brzuchem.

Zmien lekko rozstaw. Jesli przod stopy odchodzi - stopa nie ma dobrego wcisku w ziemie. Rozchodzi sie o centymetry male.

Gdyby nie odbicie w szybcie - powiedzialbym mistrz anonimowości :)

Pilnujemy oddechu wedle zasad. W dol wdech, do gory wydech - inaczej wkoncu omdlejesz teraz lub przy duzych ciezarach pozniej. Sa jakie problemy/efekty specjalne jak probujesz sie do tego zastosowac? Pisz szczerze.

Fajnie że jest BDB od Ciebie taka ocena to wyróżnienie :)
poprawie ale jak napisałem powyżej fajnie by było się temu przyjrzeć
Przy szerszym rozstawie nóg jest dużo lepiej też to widziałem ale nie wiedziałem jak temu zaradzić

co do anonimowości to nie było specjalnie i tak będę musiał się ujawnić :)

niemożliwe dla Mnie jest zrobienie 20 pow. przy jednym wdechu i wydechu czy mogę na górze złapać np. jeden czy dwa dodatkowe pełne oddechy ?
Mam filmiki ale nie ma sensu ich oceniać – bo ja widze błędy w mc z trzymaniem głowy
na klatce to mało widać
a przy wyciko-podrzucie mam problem z zmianą chwytu jak podrzucę ciężar to ponoszę go z łychą do góry nie wiem jak tu zmienić ustawienie nadgarstka (ciężar wydaje się za mały żebym dobrze się naciągnął przy zarzucie na ramiona)

kinn
October 16th, 2015, 09:03
Profil uzupełniony, dziś wieczorem pierwszy trening
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3423-log-kinn?p=73437&viewfull=1#post73437

Adam
October 16th, 2015, 12:06
Profil uzupełniony, dziś wieczorem pierwszy trening
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3423-log-kinn?p=73437&viewfull=1#post73437

Wrzuć foty na nasz serwer, nie używaj do tego celu zewnetrznego.

administrator
October 16th, 2015, 12:42
2 Panów przeszło na anonima. Zaraz sprawię by uzyskali nowy dostęp.

administrator
October 16th, 2015, 13:21
Dobrze Panowie - obu Panów ma już swoje działy. Proszę sprawdzić czy wszystko działa jak należy.

I teraz do wszystkich Panów na anomimie jak i pozostałych - naprawdę proszę o linkowanie do konsultacji gdy macie do mnie pytania. Ja raz dziennie robie globalny rajd po logach. Własnie zauwazylem ze Scyzoryk vel Francuz ( ;) ) wrzucił materiały a ja ich nie oceniłem bo nie zauważyłem.

Upraszam o pilnowanie linkowania - nie dlatego że jestem kołtun ale dlatego że tak będzie efektywniej szło.

No i znowu z konta admina pisze. Musze pamiętać by więcej nie zezwalać na urlopy w październiku ;)

le_roi
October 16th, 2015, 13:54
Puma, ja się przypominam z moimi filmikami:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73620&viewfull=1#post73620

GGG
October 16th, 2015, 15:17
Wypiska z treningu wraz z video
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3442-log-GGG?p=73655&viewfull=1#post73655

Puma
October 16th, 2015, 15:23
Puma, ja się przypominam z moimi filmikami:

1. Przysiad - bardzo mocny przeprost w kregoslupie. Maskowany przez umiesnienie ktore sie rozbudowalo w jednym kierunku. Koniecznie mocno sciagnij miesnie brzucha dolne - tak by pociagnely zebra w dol. Musisz rozciagniac klatke piersiowa cala pod napieciem.

Przesadnie za bardzo siadasz w tyl. To wymusza pochylanie sie. Zaufaj biodrom i zejdz troche bardziej pionowo w dol. Popatrz na kolana - tam masz rezerwe.

Na chwile obecna tak wymuszaj w przysiadzie przeprost ze ma prawo bolec. Zmien a mechanika sie zmieni.

2. MC - super mocny przeprost. Tak samo jak w przysiadzie. Sciskaj brzuch i pozwol mu dzialac. Wyginasz kregi. Na dole organizm sie broni i wymusza na tobie przeskok w plecy plaskie - stad uczucie dykomfortu. Na mega kontrakcje narzucasz zmiane dlugosci.

3. Zapadles sie tylkiem w dziure w lawce - spotegowalo to przeprost. Tak samo jak w powyzszych - scisnij miesnie brzucha mocniej. Moja propozycja jest taka - poloz stopy na lawce, ugnij kolana, przyjmij neutral w miednicy i scisnij brzuch - i tak rob. Lopatki mocniej sciskaj - i nie pozwalaj by barki sie odrywaly. W jednej serii rozstaw byl duzo za waski.

4. Zarzut - palaca sprawa - popatrz na linie spodenek - miednice masz pochylona w przod na 45 stopni a gore wyginasz do tylu. Orasz kregi. Kategoryczny nakaz sciskania miesni brzucha najmocniej jak sie da.

5. W zarzucie, przysiadzie, mc i plaskiej - trzymaj sie 20stki by sie nauczyc, chyba ze ciezary sa duzo za duze (np jak z procentow wychodzi marna liczba). Natomiast w liftach malych izolowanych - jest wieksza dowolnosc. Wiadomo - zawsze lepsza bedzie dluga olimpijka. Ale na poczatku - nie jest to problem tak palacy.

Puma
October 16th, 2015, 15:40
Derwis:

Kopiuj link filmu z przegladarki (z paska, nie ten "be") wklejaj na forum uzywajac ikonki i wycinaj s z https.

LAERUŁA Tak samo ;)

1. Przysiad - musisz stanac nieco szerzej i pracowac kolanami mocniej na boki. W obecnym ustawieniu nie miescisz sie i tylek idzie za daleko do tylu. To wymusza przeprost i kompensacje.

Skolioza - rzuca sie w oczy. Kuper mocno ucieka w dolnej cwiartce. Setup widziany od tylu nie jest rowny. Pilnuj by ustawiac kolana i stopy symetrycznie. Koncentruj sie by schodzic w dol rowno. Musisz temu poswiecic uwage. To trzeba bedzie zbadac bo skolioza na chwile obecna nie wyglada na mala.

2. MC - podwojny podbrodek przy setupie - bez tego nie zapanujesz nad dolem grzbietu. Wypnij mocniej klatke. Pilnuj brzucha - popuszcza. Stan nieco szerzej i rozrywaj podlogen nogami. Zauwaz ze na dole wjezdzasz kolanami w przod - to nie moze miec miejsca.

3. Plaska - za mocne przodopochylenie miednicy - zobacz jak duza przerwa pod dolem grzbietu. Mocno - diabelnie mocno zeplnij lopatki dol tyl. I nie pozwalam barkom wyrywac sie do gory. Staraj sie pracowam klatka a nie lapami. Nie utrzymujesz napecie na klate schodzac w dol - lokiec leci w twoim przypadku za nisko i rzeklbym ze czucie klatki niemal zerowe.

4. Wioslo - to cos pod glowa torpeduje ci wioslo. Uloz sie inaczej. Zastosuj sie do zasady plaskiej tafli od glowy po tylek. Ta pozycja (tylka tez) powoduje ze nie poczujesz cwiczenia na dlugosc. Wyciagnij sie na tej lawce na plasko.

5. Brzuch. Za mocno przegiecie w kregoslupie. Zaakcentuj mocniej scisk trica na szczycie i przytrzymaj. Nawet pierwsze ustawienie lokci bylo ok.

6. Spionizuj mocniej sylwetke - bardziej w monolit i linia prosta na linii ucho-bark-biodra-kolano-staw skokowy. Jestes za bardzo przesuniety w przod. Sama mechanika procz cofki lokcie na starcie - ok.

Sporo roboty przed toba ale do ogarniecia. Tu musimy pobadac skolioze. Do tego czasu - cwicz przez lustrem monolit codziennie.

tofik
October 16th, 2015, 15:44
Tofik - spompowane prostowniki sa zawsze oznaka zlej techniki i/lub wady postawy. Filmy beda nieocenionym zrodlem wiedzy.

Dzisiaj coś nagrałem. Jak tylko wrócę na mieszkanie to je wrzucę.

bomba
October 16th, 2015, 17:59
Dodałem trening nr 002 do swojego loga z filmami do oceny.

Puma
October 16th, 2015, 18:07
Ggg:

Jak na pierwszy raz to bardzo dobrze - te same bledy mniej wiecej co u weteranow.

Przysiad 1. Mocniej sciskaj brzuch. Duzo mocniej, tak by splaszczyl to zakrzywienie na dole grzbietu i pociagnal dolne zebra w dol. Troche szerzej stan i mocniej rozrywaj kolana na boki - latwiej bedzie zejsc na dol.

2. Plaska - podwojny podbrodek mocniej - tak by kark byl bardziej dlugi od dolu - w tej chwili masz tam duze zaokraglenie. Podwin lekko miednice do pempka i scisnij brzuch. Sciagnij mocno lopatki i utrzymuj tak przez cale cwiczenie - nie pozwalaj by barki sie odrywaly do gory przy wycisku.

3. Zarzut - te same rady co powyzej plus:
wyciskasz teraz na przod glowy - a my chcemy by sztanga poszla nad tyl glowy. By to zrobic - celuj na tyl i kieruj by lokcie wskazywaly na boki a nie do przodu.

4. Francuz - tutaj widac mocny mostek - za mocno - mega scisnij brzuch. Spuszczaj sztange nieco za glowe - i lokcie trzymasz pochylone w strone glowy, nie do pionu.

5. Uginanie - brzuch + podwojny podbrodek.

Jak na pierwszy raz ever - brawo.

Puma
October 16th, 2015, 18:10
Dobra, na dzis enough. Mam od zaraz do 22:30 treningi.

Mam dla was film z wiosla, musze go jakos obrobic.

Wawers
October 16th, 2015, 20:42
Nie bez powodu podałem maxymalne widełki procentowe. To jest cała idea wprowadzenia bilansu siłowego.

Miałeś zrobić/ zrobiłeś

Przysiad 100% - 40 kg - ok
MC - 45 - zrobiłeś 70. - duzo za duzo
Płaska - 27,5 - zrobiłeś 40 - duzo za duzo
Zarzut 15 kg - zrobiles 40 - duzo za duzo
Wioslo 20 - 20 - ok
Francuz 10 - 20 - dwa razy za duzo
Uginanie 12,5 - 20 - duzo za duzo

Hmm...

1. Przysiad.

Za płytko. Prosiłem o dzwoneczek lub sznurek lub cokolwiek.
Zmień rostaw - siadasz w tył i trafiasz na blokade. Na dodatek bujasz się
Podwójny podródek miał być - a masz wyciągnięta brode do góry.
Nie wyginaj tak dolnych kregow. Zawijasz je na dole

2. MC

Po 1 - no nie MC tylko pin pull. Ta wysokosc jest nieakceptowalna
Po 2 - jak wyraznie zaznaczylem w artykule, jezeli cos podstawiamy (ale i tak nie tak wysoko) to maja to byc podstawki pod ciezar a nie pod sztange. Inna mechanika cwiczenia
Po 3 - calkowita destabilizacja kregoslupa. Pogujesz glowa w trakcie cwiczenia. Mial byc monolit i podwojny podbrodek.
Po 4. - na dole gubisz wypiecie klatki
Po 5 - puszczasz za mocno brzuch i przeginasz kregoslup

Calkowita destabilizacja. Tu musi byc wlozone duzo pracy, tak byc nie moze.

Plaska - nie mozesz tutaj czuc kapturow. Lopatki sciagamy dol-tyl a nie gora-tyl.

Ogarnij to prosze. Ja wiem ze wady wadami, ale i procenty nie te i cwiczenie nie to...

Dodałem już filmy ze wszystkich ćwiczeń. Wiem poniosło mnie trochę z ciężarami, a jak sam oglądam materiał wideo to widzę tą katastrofalną technikę :( Jutro na treningu oczywiście ciężary zgodne z wyliczenia i trzymam brzuch bo tu jest największy rozp.....ol. http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3419-log-wawers - czekam dalej na srogie gromy i lecimy z koksem i poprawiamy :)
Jeszcze jedno pytanko, jak dodać zdjęcia do swojego loga?

Puma
October 16th, 2015, 21:49
Dodałem już filmy ze wszystkich ćwiczeń. Wiem poniosło mnie trochę z ciężarami, a jak sam oglądam materiał wideo to widzę tą katastrofalną technikę :( Jutro na treningu oczywiście ciężary zgodne z wyliczenia i trzymam brzuch bo tu jest największy rozp.....ol. http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3419-log-wawers - czekam dalej na srogie gromy i lecimy z koksem i poprawiamy :)
Jeszcze jedno pytanko, jak dodać zdjęcia do swojego loga?

Edytujesz swój post z ankieta - klikasz ikonke attachement i dodajesz. Tylko najpierw sprawdz na jednej fotce. Jakby nie szlo to skopiuj cala ankiete, zrob nowy post z wypleniona ankieta i fotkami a jakis moderator Tobie to przeniesie potem.

Puma
October 16th, 2015, 21:51
Dobra Panowie - jest piatek wieczor. Ja juz mam wolne. Mozg wypalony, musze odpoczac i odespac. Standardowo sobota niedziela - czas dla corki wiec mnie nie ma. Jak przypadkiem jestem to moze 1-2 pytanka krotkie odpowiem, ale nie obiecuje.

Prosze powypelniac solidnie ankiety, w poniedzialek atakujemy temat zdrowia i podstawy diet. Standardowo - poniedzialek o 20:00 konsultacje.

kooozaq
October 16th, 2015, 22:27
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=73672#post73672
Jutro postaram się dorzucić fotki do ankiety.

tofik
October 17th, 2015, 09:46
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3425-log-tofik?p=73682&viewfull=1#post73682
Sporo pracy przede mną.

kooozaq
October 17th, 2015, 10:44
Ankieta w pełni gotowa.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=73408&viewfull=1#post73408

bomba
October 17th, 2015, 17:36
Dodałem kolejny trening razem z filmami do analizy ćwiczeń 4-7.
Tak przy okazji - jest napisane kiedy wdech a kiedy wydech przy ćwiczeniach, ale jak np jest 3222 i to na 9 sekund ma być 1 wdech i 1 wydech ?

le_roi
October 18th, 2015, 10:27
Dodałem wypiskę i filmiki z wszystkich ćwiczeń wczorajszego treningu:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73707&viewfull=1#post73707

Wawers
October 18th, 2015, 11:03
Profil i ankieta uzupełnione o zdjęcia, dodałem nowy film z przysiadu no szkoda ale tylko jeden.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3419-log-wawers

Derwis
October 18th, 2015, 11:59
Wczoraj zaliczony kolejny trening. Dodany opis i filmy, starałem się stosować do poprzednich rad, ale ciągle jeszcze masa roboty przede mną.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3438-log-Derwis?p=73712&viewfull=1#post73712

le_roi
October 18th, 2015, 17:16
Ankieta uzupełniona ze zdjęciami i pomiarami.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73444&viewfull=1#post73444

Pytanie co do pomiarów fałd z filmikami:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73718&viewfull=1#post73718

mohard
October 18th, 2015, 20:48
Ankieta uzupełniona na 100%:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard

Drugi trening: (bez filmów)
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard?p=73717&viewfull=1#post73717

Boyca
October 18th, 2015, 20:52
Uzupełniłem częściowo ankietę i wstawiłem relację z treningów
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3443-log-Boyca

le_roi
October 18th, 2015, 21:33
Wrzuciłem badania medyczne:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3445-Badania-medyczne-le_roi

kinn
October 19th, 2015, 11:26
Wrzuciłem filmy z pierwszego treningu
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3423-log-kinn?p=73729&viewfull=1#post73729

le_roi
October 19th, 2015, 11:27
Puma, począwszy od weekendu pobolewa mnie prawe kolano. Po tym jak wstaję z leżenia albo z fotela w robocie czuję ból przy zginaniu, szczególnie kiedy idę i prawa noga jest z tyłu i z niej się "wypycham". O dziwo przy uginaniu jak do przysiadu nie boli... Kiedy siedzę/leżę nie czuję żadnego bólu.

Smarowałem Verumalem, ale zerowa poprawa.

Co zalecasz? Brałem kiedyś w podobnej sytuacji Orton ( 6 składników aktywnych: kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina, chondroityna, ekstrakt z imbiru i witamina C) i mi pomogło. Brać? Co jescze polecasz?

Puma
October 19th, 2015, 12:11
Skonczyłem juz swoja prace na dzis. Szybko cos zjem i zabieram sie za was. Wiadomo, w trakcie bede mial 4 klientow takze RLtime nie bedzie, ale damy rade.

PANOWIE - Dzis o 20stej bedzie wazny skype. Powiedzialbym ze NAJWAZNIEJSZY w tym kwartale. Dzis zdrowie i badania medyczne. Ale o tym zaraz zrobie obwieszczenie.

Puma
October 19th, 2015, 14:23
Puma, począwszy od weekendu pobolewa mnie prawe kolano. Po tym jak wstaję z leżenia albo z fotela w robocie czuję ból przy zginaniu, szczególnie kiedy idę i prawa noga jest z tyłu i z niej się "wypycham". O dziwo przy uginaniu jak do przysiadu nie boli... Kiedy siedzę/leżę nie czuję żadnego bólu.

Smarowałem Verumalem, ale zerowa poprawa.

Co zalecasz? Brałem kiedyś w podobnej sytuacji Orton ( 6 składników aktywnych: kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina, chondroityna, ekstrakt z imbiru i witamina C) i mi pomogło. Brać? Co jescze polecasz?

Zla pozycja w przysiadzie, ew. problem przy zarzucie lub mc. Jaki dokladnie to bol? Tabletki przeciwzapalne + masc przeciwzapalna. Nic innego nie pomoze. Natomiast miej na uwadze - to stosujemy doraznie. To nie przyzwolenie na permanentne bole. Organizm pokazuje srodkowy palec wykonaniu ktorego z cwiczen - to trzeba zmienic. Opiszesz mi to dokladnie na konsultacjach dzis.

Puma
October 19th, 2015, 15:16
Kinn:

TEMPO TEMPO TEMPO.

1. Przysiad

a) Robisz cwiczenie dwuczesciowo. Najpierw siadasz do tylu a potem pokladasz sie wysuwasz sie do przodu. Ogranisz sie tylko do rownoleglosci chwilowo. Mocniej brzuch - jak schodzisz w dol widac jak Tobie zebra wedruja nie tam gdzie trzeba, a raczej jak lower body odcina sie ruchem od korpusu. Rozwieraj kolana na boki. Nie pochylaj sie tak, mocniej klata do gory na dole.
Spokojniej, z wieksza kontrola i nie dziel przysiadu na dwa ruchy.

2. Nie ta pozycja glowy, nie ta pozycja ciala. Calkowita zmiana musi byc.

a) sztanga jest za nisko. Podalem konkretna wysokosc - jak nie da rady - uzyj podkladek pod sztange.

b) Nieprawidlowy setup - jesli kolana w mc wychodza tak przed sztange - to to nie jest juz MC.

W calosci zapomnij o wszystkim co wiesz o MC. Na spokojna glowe przestudiuj moj opis cwiczenia, nastepnie poobserwuj filmy chlopakow ktore ocenilem jako prawidlowe - i potestuj z miotla dziewn w dzien schodzenie w dole.

3. Najwazniejsze - serwujesz ogromne przodopochylenie miednicy. Zrownaj ja do neutrala. Scisnij dolny brzuch. Nogi na lawke.

Lopatki i barki lataja gora dol jak chca. Scianij je mocno, wyciskajac w gore, odpychaj barki w dol

Gubisz klate w nagatywie - ciezar schodzi na barki. Caly czas napinaj klatke i nie pozwol by bark zrotowal w przod i dol w trakcie schodzenia. Caly czas musisz czuc naciag na klatce.

4. Zarzut - nie jest tak zle. Bardziej sciesniaj i naciagaj cialo pod kontrola. Nie pozwalaj by plecy sie wyginaly w ruchu. Pilnuj glowy. W wycisku - rotuj lokcie na zewnatrz.

I najwazniejsze - gdy zrzucasz sztange z barkow - kregoslup musi byc 100% prosty i zabezpieczony. To jest 20 kg - na dole zrzutu wazy 40. Bedziesz robil 40stka - bedzie wazylo 80 kg. Szybko rozwalisz plecy. Rob mocny bracing - scisk calego ciala.

5. Wioslo - ciagnij mocno te lokcie w tyl w strone bioder. Mocno je naciagaj, nie podnos ich do gory. Przenos je do tylu.

Zwalcz to przodopochylenie miednicy. Sciagnij brzuch.

Puma
October 19th, 2015, 15:32
Le_Roi - bede potrzebowal RTG. Leczono Ciebie z "dupy". To co dali nie pomogloby. Trzymalbym sie torbieli, kregoslupa i bańki. Musimy pogadac dzisiaj, bo brak bardzo podstawowych badan. A mi np personalnie nie podoba sie Twoja podstawowa morfologia.

kooozaq
October 19th, 2015, 17:54
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=73763&viewfull=1#post73763

Dzisiaj Skype, ale dla zasady i przejrzystości wrzucam do konsultacyjnego.

efit
October 19th, 2015, 18:55
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3417-log-efit?p=73768#post73768

filmiki

Derwis
October 19th, 2015, 22:13
Wrzuciłem filmiki z dzisiejszego treningu. Z racji, że przed jego rozpoczęciem nie miałem ocenionego poprzedniego, popełniłem sporo tych samych błędów. Jednakże jeśli wypatrzysz coś jeszcze na tym treningu to dawaj znać ;)
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3438-log-Derwis?p=73773&viewfull=1#post73773

Puma
October 19th, 2015, 22:53
Na dzisiaj koniec.

Do tego punktu mam wszystkie filmy ocenione.

bomba
October 20th, 2015, 08:27
Puma czy możesz spojrzeć na filmy z ostatnich moich treningów ?
Szczególnie na te z piątku, bo tam udało mi się robić przysiad bez koszulki a potem mnie pogonili.
Całkowicie nie radzę sobie z martwym ciągiem. Nie mogę załapać pozycji technicznej.

I przyszły mi przy okazji 3 pytania do głowy:
1. Czy sauna raz w tygodniu po treningu jest ok ?
2. Czy trening 6.30 rano może być?
3. I najważniejsze - zauważyłem przed lustrem, że znacznie łatwiej mi idzie przysiad jak rozstawie stopy szeroko i na zewnątrz - schodze wtedy poniżej poziomu kolan i tail wink czy jak tam się nazywa podwijanie ogona. Czy nadal męczyć mały rozstaw czy próbować na razie z większym - czuję tak jakby dopiero wteyd miejsce na miednice było, którego wczesniej w żaden sposób wygospodarować nei mogę.

Derwis
October 20th, 2015, 15:53
Puma, odnośnie panelu badań na nietolerancje pokarmowe. Mówiłeś, żeby nie kupować jakichś dziwacznych drogich które znajdziemy w internecie. W większości znajduję testy typu Food Detective, Food Print, ImuPro itd, które są dosyć drogie, od 500 do grubo ponad 1000.
Czy to są testy których nie polecasz? Jeśli tak to gdzie można wykonać coś w normalnej cenie?

Puma
October 20th, 2015, 16:00
Panowie - dziś będe od około 20 do 22. Proszę przygotujcie wszystkie pytania i wrzutki do tego czasu.

Wawers
October 20th, 2015, 19:48
Witam. Dziś mam trening odpuszczenia przy tych moich ciężarach jak powinien wyglądać mój trening ?

le_roi
October 20th, 2015, 20:05
Puma, podesłałem Ci na maila pytanie o RTG. Zerknij proszę w wolnej chwili.

Adam
October 20th, 2015, 20:11
Witam. Dziś mam trening odpuszczenia przy tych moich ciężarach jak powinien wyglądać mój trening ?

To już twój 4 trening? W logu widzę dwa.

W treningu odpuszczania 2 serie każdego ćwiczenia po 10powtórzeń, na połowie ciężaru z którym robiłeś pełne 20.

Wawers
October 20th, 2015, 20:19
To już twój 4 trening? W logu widzę dwa.

W treningu odpuszczania 2 serie każdego ćwiczenia po 10powtórzeń, na połowie ciężaru z którym robiłeś pełne 20.
Tak czwarty bo miałem treningi śr. czw. I sob

Adam
October 20th, 2015, 20:29
Tak czwarty bo miałem treningi śr. czw. I sob

Tylko widzę, że procenty Ci sie rozjeżdżają w poszczególnych ćwiczeniach. Puma tłucze do głowy na każdym kroku, że chodzi o bilans siłowy przecież. Rozwijamy całe ciało holistycznie, nie ma sensu wzmacniać nieproporcjonalnie mocnych stron:)

Wawers
October 20th, 2015, 20:35
Tylko widzę, że procenty Ci sie rozjeżdżają w poszczególnych ćwiczeniach. Puma tłucze do głowy na każdym kroku, że chodzi o bilans siłowy przecież. Rozwijamy całe ciało holistycznie, nie ma sensu wzmacniać nieproporcjonalnie mocnych stron:)
Zgadza się trochę źle wyliczylem, ale już jest zmiana i lece zgodnie z Pokutnikiem

Puma
October 20th, 2015, 21:43
Dobra, Panowie, juz jestem. Odpowiadalem min na wasze maila. Panowie, prosze trzymac sie zasad. po to mamy logi otwarte i zamkniety dzial i medyczny i anonimowy by walic pytania w jednym miejscu i mnie odsylac. Wszystko induwisualizujemy, ale porzadek trzymamy.

Puma
October 20th, 2015, 21:56
Bomba

1.Sauna kategorycznie odpada. Odwadniajsz sie -> deyhdracja -> degradacja protein -> katabolizm. Obcinasz sobie zyski.

2. 6:30 - jedna z najlepszych godzin na trening.

3. Wybieraj taka pozycje przy ktorej problem znika. Zawsze mozesz nagrac i mi pokazac.

Przysiad w koszulce na dole:

Jest lepiej - ale czeu te palce ida do gory? Masz trzymasz sie palcami podlogi - lapac ja. Czy dysponujesz pelna mobilnoscia obu stawow skokowych?

Zarzut z wyciskiem

Pilnuj brzycha - przy wycisku wykrecasz plecy w przeprost. Na szczycie wycisku musisz wyprostowac rece w lokciach. Nie moze byc takiego skosku. Jakby tam bylo 60 kilo - urwalbym barki i lokcie.

Wiosło - na pierwszy rzut oka wyglada dobrze. (zmien koszulke, gra cieni i polcieni). Jak czucie? Niepodoba mi sie ten garb, skad on sie tam wzial? Da rade wyprostowac plecy?

Fancuz - wiecej zdecydowania w ruchach. Przyjmij jedna obalona pozycja lokcia i tylko prostuj lokiec - przedramie prostuje sie po promieniu. Nie przenos - niedlugo bedziecie przenosisz az wam obrzydnie - ale to w nastepnej fazie.

Uginanie- nie moge ocenic. Wyglada dobrze. Ta bluza + swiatlo - moge sie tylko domyslac.

Bede absolutnie szczery - nie gra mi twoj korpus i kregoslup. Musze miec rtg. Na moje oko albo masz tak od dziecka (pytanie czy wada) albe jestes rozedmowo/odmowo/cholera wie co rozepchany. Musze to zobaczyc. Jak gen - to pozazdroscic - jak nie, trzeba wyklepac. Musze zobaczyc + opis.

Puma
October 20th, 2015, 21:58
Panowie - macie w temacie informacyjnym jak wrzucic filmy by nie bylo bur... balaganu. Wchodisz na yt - kopiujesz link z paska. Odpalasz forum, wysylasz post - flikasz ikonke "insert video", wklejasz, usuwasz literke "s" z "https" - i dziala.

Puma
October 20th, 2015, 22:00
Puma, odnośnie panelu badań na nietolerancje pokarmowe. Mówiłeś, żeby nie kupować jakichś dziwacznych drogich które znajdziemy w internecie. W większości znajduję testy typu Food Detective, Food Print, ImuPro itd, które są dosyć drogie, od 500 do grubo ponad 1000.
Czy to są testy których nie polecasz? Jeśli tak to gdzie można wykonać coś w normalnej cenie?

Zadnych kupowanych nie polecam. O tym mowilem. Wszystko co kupisz sam - wali Ciebie w kulki.

Jedyne badanie nietolernacji to takie jakie robia Tobie na podstawie podbranej krwii w labie-tym samym gdzie robisz ogolna morfologie czy hormony.

Znajdz strone laba swojego. Znajdz u nich nazwe tesu. Wyslij link tutaj. Albo - po prostu zadzwon do laba niech Tobie wyjasnia.

Wszystko inne to wał.

bomba
October 20th, 2015, 22:02
zdjecie Rtg jest w moich badaniach. ortopeda tlumaczyl to jakas choroba za mlodu zobacz kregi piersiowe. stad ten garb. szczerze to nie wiem co z tym zrobic a ortopeda nie powiedzial. wybiore sie jeszcze raz w 3city. jak masz nazwiska nawet niepewne to daj cynk. lepsze to niz chybil trafil. nie bede mial pretensji za zle dni lekarzy do Ciebie.

Puma
October 20th, 2015, 22:10
zdjecie Rtg jest w moich badaniach. ortopeda tlumaczyl to jakas choroba za mlodu zobacz kregi piersiowe. stad ten garb. szczerze to nie wiem co z tym zrobic a ortopeda nie powiedzial. wybiore sie jeszcze raz w 3city. jak masz nazwiska nawet niepewne to daj cynk. lepsze to niz chybil trafil. nie bede mial pretensji za zle dni lekarzy do Ciebie.

Szandorowski przychodzi mi na mysl. Ale zasade znasz - ja nie polecam nikogo. Jest kozak, to napewno. Ostatnio min pracowal w kolejowym/obecny wojewodzki.

Przeoczylem badania, lookam

A nie, dobra sprawe znam.

Potrzbujesz : Isc do orto. Dostal dokladny opis. Dostal skierowanie do fizjo. To trzeba wyklepac. Zgadza sie.

Puma
October 20th, 2015, 22:16
WTK:

Dodatkowe badanie - krzywa cukrowa. Na bank. Reszta - zgodna z lista.

Bedziesz musial pozegnac sie z kawa. Dysbalans hormonalny jak nic.
Nie mowie perma stop. Mowie max 1 dziennie.

Widze problem z kregoslupem (chyba nie szkoeletowy) i stary sajgon z barkami.

Nie moge ocenic zadnego filmu - "jest prywatny". Zmien ustawienia prosze.

Puma
October 20th, 2015, 22:18
Le-Roi - najprostrze badania - caly kregoslup bokiem. Caly krregoslup tylem. Bonusowe - kosc ogonowa + otoczenie.

bomba
October 20th, 2015, 22:26
Google nic nie wie na temat Sendlerowskiego...

Puma
October 20th, 2015, 22:29
Google nic nie wie na temat Sendlerowskiego...

Polecialem z ksywki. Wiktor Szandorowski. Skontaktuj sie z nim by tel w jego prywatnym obiekcie, powiedz o co chodzi, on powie czy sie podejmie czy nie. Jak nie to kogos poleci do Twojego sepcyficznego problemu.

bomba
October 20th, 2015, 22:30
wielkie dzieki !

wtk
October 21st, 2015, 07:30
WTK:

Dodatkowe badanie - krzywa cukrowa. Na bank. Reszta - zgodna z lista.

Bedziesz musial pozegnac sie z kawa. Dysbalans hormonalny jak nic.
Nie mowie perma stop. Mowie max 1 dziennie.

Widze problem z kregoslupem (chyba nie szkoeletowy) i stary sajgon z barkami.

Nie moge ocenic zadnego filmu - "jest prywatny". Zmien ustawienia prosze.

Zmieniłem ustawienia filmów.

Jaki widzisz problem z kręgosłupem? Napiszesz coś więcej?

le_roi
October 21st, 2015, 08:08
Puma, z kolanem jest coraz gorzej. Dzisiaj się obudziłem i bardzo boli przy każdym kroku. Wczorajszy trening odpuściłem (jako trening odpuszczenia), więc ostatni raz na siłce byłem w sobotę.
Od poniedziałku smaruję naproxenem emo i raz brałem 1 tabletkę nurofenu...

Acha, z prawym jest naprawdę kiepsko, natomiast jak się dzisiaj obudziłem to poczułem, na razie lekko, dyskomfort w lewym kolanie. Co się dzieje? Co robić?

kinn
October 21st, 2015, 10:47
Kolejny trening i filmy do oceny techniki
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3423-log-kinn?p=73832&viewfull=1#post73832

tomek278
October 21st, 2015, 13:14
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3422-log-tomek278?p=73834&viewfull=1#post73834
Uzupełniłem wypiski z treningów. Mógłbyś przejrzeć czy wszystko jest ok i odpowiedzieć na pytania, które zadałem w logu?

Puma
October 21st, 2015, 13:36
Zmieniłem ustawienia filmów.

Jaki widzisz problem z kręgosłupem? Napiszesz coś więcej?

Ocena filmow:

1. Wiosełko całkiem niezle. Gdy dochodzisz lokciem do linii koszulki, zacznij cofac go do bioder zamiast do gory.

2. Francuz, troche mocniej pochyl ramie. Nieco weziej lokcie. Gdy prostujesz nie pozwalaj ramieniu calemu lapac pion wzgledem podlogi.

3. MC. GŁOWA!!! Masz zgarbione kregi szyjne i na to zginasz glowe do tylu i gory - to jest masakrator. Stan, podwojny podbrodek, broda jak najblizej kregoslupa, a tyl karku jak najdluzszy i pionowy. Rzostaw nogi nieco szerzej, bardziej pracuj kolanami na boki. Mniej siadania w dol na ole, wiecej cofania tylka.

3. Przysiad - trzeba poprawic. Bardziej pionowo sie ustaw. Na chwile obecna siadasz za gleboko w tyl, wyginasz kregoslup w mega przeprost i podkladasz sie. Wiekszy pion, rozrywaj kolana i trzymaj glowa jak napisalem wyzej.

4. Plaska - w trakcie fajnego szybiego wycisku odrywasz barki. Trzymaj je w dol caly czas. Jak sie oderwa to robi sie lipa.

5. Zarzut - mocno, mocno podwin miednice i scisnij dolne miesnie brzucha. Wyginasz sie w pol. Glowa - lata u Ciebie.

Kregoslup - na bank masz tendencje do przeprostow. Nie powiem czy miesniowo czy szkieletowo, musze to zobaczyc.

Puma
October 21st, 2015, 13:37
Puma, z kolanem jest coraz gorzej. Dzisiaj się obudziłem i bardzo boli przy każdym kroku. Wczorajszy trening odpuściłem (jako trening odpuszczenia), więc ostatni raz na siłce byłem w sobotę.
Od poniedziałku smaruję naproxenem emo i raz brałem 1 tabletkę nurofenu...

Acha, z prawym jest naprawdę kiepsko, natomiast jak się dzisiaj obudziłem to poczułem, na razie lekko, dyskomfort w lewym kolanie. Co się dzieje? Co robić?

Odpusc jeszcze 1 trening. Byla zle technika - pozycja bioder nieodpowiednia - kolana odpuscily. Niech obecna irytacja w kolanach odejdzie.
Gdy bedzie ok - gola sztanga i robisz najabrdziej pionowy przysiad z elegancko neutralna miednica jak sie da. Ustawienie pochylone nie jest dla Ciebie.

Puma
October 21st, 2015, 13:52
Kinn:

1. Ten przysiad ma juz rece i nogi. Co ktorys rep wychodzi jeszcze do wysuwanie sie w przod - w tym momencie masz mocniej rozryac kolana. Gdy jestes w dolku - mocniej wypinaj klatke do gory i kontruj ciasnych brzuchem.

2. MC - Masz pozycje lotnika w locie. Zobacz - od pasa w gore jestes przesuniety w przod. Stan tak by ucho - bark - lokiec - biodra- kolana - stawnowily jedna linie. Mocniej wycofaj biodra do neutrala. Na dole mocniej wypinaj sie w tyl, stan nieco szerzej - trzeba pozbyc sie tego wyjazdu kolan przed sztange

3. Plaska - gdy robisz negatyw - wypinaj i sciskaj miesnie piersiowe. Nie pozwol by na sekunde nawet zniknelo czucie klatki - gdy zniknie - lokcie poleca rowno w dol i wlacza sie barki - tak jak na filmie. Pobaw sie rozstaw, i nie pozwalaj by lokcie schodzily tak nisko - lepiej je puscic nieco w przod.

4. Zarzut - git.

5. Wioslo - ok. Dodal element ostrego, chamskiego przyciagania lokci do bioder - mysl o tym ze rozciagasz najszersze.

Puma
October 21st, 2015, 14:07
Tomku:

1. Tak. Jest ok

2. Traktuj trening odpuszczenia jak normalny trening i zastosuj standardowo przerwe z rozpiski.

3. Ciezary - lecisz dalej potem. Starasz sie podejsc pod wyzszy ciezar niz na poprzednim pelnym treningu.

4. Tak - seria wlasciwa to ostatnia seria skuteczna. Nie ma obowiazku wykonywania wszystkich serii.

5. Nie - mysl najpierw o przysiadzie. Nie zanizaj go. To nie ten etap. Daj czas by reszta liftow poowlu sie zrownala z procentami.

6. Dobieraj tylko ciezar ktory wiesz ze mozesz zrobic. Jak bylo porazka na mniejszym ciezarze - to na wiekszym bedzie gorzej. To sie musi samo powoli wyrownac.

Derwis
October 21st, 2015, 14:58
Zadnych kupowanych nie polecam. O tym mowilem. Wszystko co kupisz sam - wali Ciebie w kulki.

Jedyne badanie nietolernacji to takie jakie robia Tobie na podstawie podbranej krwii w labie-tym samym gdzie robisz ogolna morfologie czy hormony.

Znajdz strone laba swojego. Znajdz u nich nazwe tesu. Wyslij link tutaj. Albo - po prostu zadzwon do laba niech Tobie wyjasnia.

Wszystko inne to wał.
Niestety u mnie w okolicy laby nie robią nietolerancji, tylko alergie. Będę musiał się przejechać do Krakowa lub ewentualnie w Bielsko-Białej jest jeden punkt. Rozumiem, że ten test z alab już jest coś wart?
https://www.alablaboratoria.pl/681-foodprofil---diagnostyka-nadwrazliwosci-pokarmowej

Boyca
October 21st, 2015, 18:04
Wstawione relacje z dwóch treningów i kilka filmów.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3443-log-Boyca?p=73864&viewfull=1#post73864

kooozaq
October 21st, 2015, 18:41
Filmy i relacja z treningu.

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=73867&viewfull=1#post73867

Puma
October 21st, 2015, 22:32
Dobra Panowie, skonczylem Panie. Gonie na trening, materiały ocenie jutro.

Pojawi się jutro kilka NOWYCH zasad.

wtk
October 22nd, 2015, 06:48
trening+filmy+pytanie

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3441-log-wtk?p=73876&viewfull=1#post73876

Puma
October 22nd, 2015, 14:08
Dziś robimy od +- 20.

Puma
October 22nd, 2015, 19:02
Działamy.

Puma
October 22nd, 2015, 19:03
Niestety u mnie w okolicy laby nie robią nietolerancji, tylko alergie. Będę musiał się przejechać do Krakowa lub ewentualnie w Bielsko-Białej jest jeden punkt. Rozumiem, że ten test z alab już jest coś wart?
https://www.alablaboratoria.pl/681-foodprofil---diagnostyka-nadwrazliwosci-pokarmowej

Kozak. Sprawdz cene.

Puma
October 22nd, 2015, 19:10
Boyca:

Przysiad - za płytko. Tego nie uznajemy. Zwróc uwage że na filmach wyraznie widac - na poczatku liftu masz przodopochylenie miednicy - kontroj w tylopochylenie. Na dole liftu masz tylopochylenie - kontruj przodopochyleniem. Nie siadaj tak w tyl. Sprobuj usiasc jak na kiblu. Powaga. Wiecej pionu.

MC - glowa. Wersja sumo git - kontruj na dole spuszczaniem przodu miednicy w dol. Cholernie mocniej sciskaj caly brzuch.
Bardzo dobra zmiana jakosciowa!!!

Zarzut - brzuch, mocniej, duzo mocniej. Popatrz - wyglada jakbys plecami opieral sie o beczie. Przy wycisku twoje lokcie wskazuja do przodu. Musza wskazywac na boki. Wyciskasz klatka nie barkami.

Franc - ok

Wioslo - git. Ale duzo bardziej stanowczo ciagnij lokcie do bioder (dolu bioder)

Puma
October 22nd, 2015, 19:26
Kozak:

Przysiad - bdb. Jedziesz z ciezarem.

MC - bdb

Plaska - bdb

Zarzut - mocniej brzuch dolny - tak by pociagnelo zebra w dol. Zobacz jak te dolne wychodza - mocno je brzuchem pociagnij.

Wioslo - teraz troche za wysoko. Zeby wyeliminowac triceps - nie ciagnij do gory (lokiec nie kreci sie wokol barku po okregu) - podciagnij jeszcze mocniej do bioder.

Francuz - nieco zwez lokcie.

Podoba mi sie calosc. Troche do poprawy tu i tam, ale widze ze sie nie glaszczesz. bardzo dobrze.

Puma
October 22nd, 2015, 19:34
WTK

Jesli oblejesz atak na wyzszy ciezar - to do czasu az nie pobijesz rekordu - uzywasz najlepszego rekordu jaki udalo sie uzyskac od poczatku fazy.

Przysiad - ok. Mocniej brzuch. Popuszczasz go i po paru repach sie pochylasz.

MC - glowa sie zapoznia. Nie zmieniaj jej kata. Dlugi tyl szyi, podwojny podbrodek z przodu. Na szczycie doprowadzaj do neutralnej pozycji miednicy, zastygasz w przodopochyleniu. Mocniej brzuch.

Wycisk - juz duzo lepiej. Sciagnij lopatki dol-tyl. Nie pozwalaj sobie na szrugsa w strone glowy - a tak masz w koncentryku.

Zarzut - duzo mocniej brzuch zepnij - wygina ci plecy jak na beczce i blokuje lopatki.
Stan sobie przy scianie - wypnij klatke. Jak pomiedzy sciane a dolny grzbiet mozesz wlozyc wiecej jak 2 otwarte dlonie - sciskaj tak dlugo az bedzie ciasno na 2. Taka pozycje masz miec pod ciezarem.

Puma
October 22nd, 2015, 19:57
Kinn - takie info na mail.

Derwis
October 22nd, 2015, 20:19
Kozak. Sprawdz cene.

490 za 45 produktów, 900 za 88, 1500 za 280.
Chyba nic lepszego i tańszego nie znajdę, te badziewie do robienia sobie samemu w domu tyle kosztuje.

Puma
October 22nd, 2015, 20:58
490 za 45 produktów, 900 za 88, 1500 za 280.
Chyba nic lepszego i tańszego nie znajdę, te badziewie do robienia sobie samemu w domu tyle kosztuje.

Powiem tak - da sie zrobic podstawowy panel za 150-250 zł. Twoj jest mega rozbudowany.

Derwis
October 23rd, 2015, 10:59
Powiem tak - da sie zrobic podstawowy panel za 150-250 zł. Twoj jest mega rozbudowany.

Tyle kosztuje panel podstawowy na alergie pokarmowe. Na nietolerancje nie mogę znaleźć nic poniżej 450 złotych. Poza tym szybkie pytanko, czy jeśli testy na nietolerancje obejmują te same produkty co standardowy panel na alergie to musimy jeszcze robić też panel na alergie? Można nie mieć nietolerancji na dany produkt a mieć na niego alergie?

Puma
October 23rd, 2015, 12:10
Tyle kosztuje panel podstawowy na alergie pokarmowe. Na nietolerancje nie mogę znaleźć nic poniżej 450 złotych. Poza tym szybkie pytanko, czy jeśli testy na nietolerancje obejmują te same produkty co standardowy panel na alergie to musimy jeszcze robić też panel na alergie? Można nie mieć nietolerancji na dany produkt a mieć na niego alergie?

To jest za drogie rozwiazanie.

Kolejnosc rozumowania jest taka:

Jesli na dany produkt wychodzi alergia skorna - nie badamy alergiiz krwii na niego bo i tak juz jeden rodzaj alergii jest. Jesli mamy na cokolwiek alergie - nie musimy badac na to nietolerancji bo i tak jesc tego nie bedziesz.

Ale z technicznego punktu widzenia - alergia to zupelnie co innego niz nietolerancja - laczy je tylko to ze dany produkt nalezy calkowicie wyeliminowac z diety.

tomek278
October 23rd, 2015, 12:51
A co do alergii i nietolerancji, można je nabyć w ciągu życia? Albo czy może zdarzyć się, że znikną?

Puma
October 23rd, 2015, 14:49
A co do alergii i nietolerancji, można je nabyć w ciągu życia? Albo czy może zdarzyć się, że znikną?

Alergie dzieciece znikaja w wiekszosci przypadkow. Vide truksawki itd. Pewna mala czesc zostaja. Zazwyczaj o nastaniu alergii dowiadujemy sie z efektow specjalnych. Jesli pojawia sie pozniej niz w okresie dzieciecym - umarl w butach. Dieta eliminacyjna. Za wyjatkiem ******lowatych - jak niektore pylki - nie da sie odczulic. To reakcja immunologiczna.

Nietolerancja - konkretny skladnik pokarmowy nie potrafi byc przetrawiony przez twoj organizm. Czegos brakuje lub jest za malo - np jakiegos enzymu nie wytwarzasz i konkretny pokarm gnije w jelicie nim wyjdzie.

U osoby doroslej - to perma wyrok - pozostaje eliminacja. Na stan obecnej wiedzy medycznej i mojej praktyki.

Obie nauki sa szalenie nowe - moze za 10-20 lat to sie zmieni.

Sam jestes alergikiem od kilkunastu lat. Pojawilo sie nagle i zostalo.

Puma
October 23rd, 2015, 14:57
UWAGA PANOWIE

W poniedziałek robimy ostatnie konsultacje "wykładowe". Temat - dieta.
Od nastepnych konsultacji robimy to co tygryski lubi najbardziej - bede w was "grzebal", "poprawial", "uindywidualnial" itd.

I jest problem. Po ostatniej aktualizacji moj skype TAKZE pokazuje ze nie ma opcji video gdy osob jest 10 lub wiecej.

Albo ustalimy sensowny plan dzielenie grupy na dwie czesci - co jest bezsensu bo bede musial mowic to samo a wy zaobserwujecie dwa razy mnie.

Albo musimy odszukac jakis program do zbiorowych videokonferencji - warunek - darmowy. Mamy jakiegos gracza komputerowego lub urodzonego czat-mana ktory cos poleci?
Prosze o konkrety - to wazne.

efit
October 23rd, 2015, 14:59
Widzę że każdy inaczej rozumie tej zapis

Każdy czwarty trening jest treningiem „odpuszczenia” niezależnie od Twojego nastawienia w danym dniu. Odpuszczenie polega na wykonaniu tylko 2 serii (suma roboczych i rampowych) każdego ćwiczenia, z ciężarem ostatniej serii równym połowie ciężaru z poprzedniego treningu, wykonanym na zakresie tylko 10 powtórzeń.

Możesz wyjaśnić Puma ?
2 serie z ciężarem ostatniej serii (10pow)
czy
1 seria rampa (10pow) i 1 seria z ciężarem właściwym (10pow)

Ja zinterpretowałem to jako pierwsza możliwość ale patrzę na logi i już sam nie wiem ?

tofik
October 23rd, 2015, 15:36
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3425-log-tofik?p=73957&viewfull=1#post73957

Filmiki z dzisiejszego treningu.

Adam
October 23rd, 2015, 16:25

Każdy czwarty trening jest treningiem „odpuszczenia” niezależnie od Twojego nastawienia w danym dniu. Odpuszczenie polega na wykonaniu tylko 2 serii (suma roboczych i rampowych) każdego ćwiczenia, z ciężarem ostatniej serii równym połowie ciężaru z poprzedniego treningu, wykonanym na zakresie tylko 10 powtórzeń.

Możesz wyjaśnić Puma ?
czy

Ja zinterpretowałem to jako pierwsza możliwość ale patrzę na logi i już sam nie wiem ?

Obcinasz ciężar o połowę. Tyle zakładasz na serię roboczą/drugą/ostatnią - jak by nie zwać i wykonujesz w niej 10powt.

Puma
October 23rd, 2015, 16:32
Dzis bede o 20stej.

Puma
October 23rd, 2015, 18:16

Możesz wyjaśnić Puma ?
czy

Adam dobrze napisal.

Twoja najlepsza zaliczona 20stka w przysiadzie to 60 kg na 20 repow.

Do zrobienia masz 2 serie przysiadow. Druga musi miec wartos 30 kg (polowa ciezaru) na 10 repow (polowa repow). Pierwsza rozgrzewkowa na 10 rep - np 20 kg.

Pozostale ciezary - jesli nie przekroczyles limitu (mialo byc 20 a zrobiles 40 jak Wawers np.) to bierzesz wlasciwy ciezar np 20 x 20 i wychodzi z niego 10 x 10.
Jesli nie udalo sie dobic do limitu (za slaby biceps np) to robisz polowe repow i polowe wagi tego co uzyskales.

Puma
October 23rd, 2015, 18:18
Tofik

1. Przysiad bylby juz ok - gdyby nie brzuch. Scisnij go calego mocno - od gory do dolu - bo masz 2 punkty zalamania kregoslupa.

2. MC - brzuch jak w przysiadzie i nie trzymasz podwojnego podbrodka - popraw.

3. Wioslo - dobrze.

mohard
October 23rd, 2015, 21:33
Filmy ze środwego treningu do oceny:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard?p=73974&viewfull=1#post73974

Przy okazji - od tego tygodnia wróciłem do pracy. Dojeżdżam do niej rowerkiem, ok. 10km w jedną stronę. 3/4/5 razy w tygodniu, różnie bywa. Wychodzi 60-100km tygodniowo. Siłownię zaliczam po drodze do pracy. Jak na razie nie zauważyłem żadnych negatywnych efektów, ale pewnie można się spodziewać gorszej formy w przysiadzie - przez mocniej zmęczone nogi. Czy takie ilości "cardio" raczej nie będą miały zauważalnego wpływu?

Goti
October 24th, 2015, 10:53
Dodałem parę filmików, przyjdzie fałdomierz to zrobię wszystkie pomiary i zdjęcia ;)

le_roi
October 24th, 2015, 12:43
wrzuciłem pierwsze wyniki badań z Twojej listy:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3445-Badania-medyczne-le_roi?p=73985&viewfull=1#post73985

kooozaq
October 24th, 2015, 14:42
Jak mają wyglądać cotygodniowe pomiary? Tak jak w poprzednich eksperymentach, czy będzie nowy wzorzec ankiety?

Adam
October 24th, 2015, 18:57
Wypełnij po staremu. Dane z kolejnego tygodnia po ukosniku "/".

kinn
October 24th, 2015, 20:55
http://www.aditus.com.pl/artykuly/testy-na-alergie-z-krwi/

Profil pokarmowy to jest to co nas interesuje? Jest tam wszytsko czego potrzeba?

le_roi
October 25th, 2015, 11:18
Wczorajszy trening - wypiska i filmiki:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=74003&viewfull=1#post74003

bomba
October 25th, 2015, 11:19
Gotowy na poniedziałek - uzupełniłem obwody, fałdy i zdjęcia. Dodałem parę treningów, ale bez filmów, bo w sumie nic do przodu nie poszło.
Nagram następnym razem.

Niestety Szandorowicz ma pierwszy wolny termin 3 grudnia (i tak się zapisałem), ale pójdę do internisty po skierowanie na razie do dowolnego, żeby mieć od razu przynajmniej wstępne badania/zdjęcia i nie tracić w Pruszczu czasu niepotrzebnie.

efit
October 25th, 2015, 16:03
filmiki

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3417-log-efit

pozdr.

Arsilion
October 25th, 2015, 16:15
w końcu uzupełniony profil http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3452-log-Arsilion?p=74024#post74024

po tygodniu delegacji i tygodniu przeziębienia w końcu dochodzę do siebie. W związku z tym badania będą najwcześniej za 2 tygodnie.

Jutro postaram się iść na pierwszy trening i wrzucić w końcu jakieś filmy.

Puma
October 25th, 2015, 16:34
UWAGA

Zabieram sie za redagowanie ostatniego artykułu z cyklu pod nasze wykłady. "Budowanie diety". Prawdopodobne ukaze sie dopiero jutro w godzinach 16+.

W poniedzialek bedzie ostatni skype z cyklu "Puma gada, sielanka i idylla". Od wtorku zabieramy sie za wszystko do bolu systematycznie. Byl czas na zapoznanie sie, teraz bedzie czas odpokutowac.

Boyca
October 25th, 2015, 19:27
log uzupełniony http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3443-log-Boyca?p=73660#post73660

kooozaq
October 25th, 2015, 20:49
Ankieta po dwóch tygodniach http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=74040&viewfull=1#post74040

Derwis
October 25th, 2015, 22:38
Log uzupełniony o filmy z wczorajszego treningu.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3438-log-Derwis?p=74042&viewfull=1#post74042

bomba
October 26th, 2015, 09:11
Dodałem dzisiejszy trening i filmy z przysiadu i MC, na które chciałbym żebyś zerknął.
Czy zostać w szerokim rozstawie w przysiadzie ? Znacznie lepiej to czuję.

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3440-log-bomba?p=74048#post74048

efit
October 26th, 2015, 09:26
Pytanie:
Jak siada mi bic to trzymam się procentów czyli nie dorzucam ciężaru do przysiadu dopóki nie wyrównam bica ?

taka oczywista oczywistość no ale…

Puma
October 26th, 2015, 16:38
UWAGA

W temacie informacyjnym jest już link do artykułu o budowaniu diety. Obowiązkowo zapoznajcie się z nim przed 20:00.
Standardowo - na pytania dzisiejsze odpowiadam na skype.

Do usłyszenia o 20:00

ps. nowi Panowie - proszę dodać się do listy konta MNBBC.COM na skype.

Derwis
October 26th, 2015, 23:04
Log uzupełniony po treningu. Jeśli dasz radę to przyjrzyj się martwemu, bo robię ze śmiesznym ciężarem a prostowniki spompowane, coś na pewno z techniką nie tak.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3438-log-Derwis?p=74075&viewfull=1#post74075

Puma
October 26th, 2015, 23:41
Panowie, tak jak dziś mówiłem. Osoby które miały pytania - niech zostawią je tutaj.
Panowie, którzy nie mogli zostać wstępnie ocenieni poprzednio - niech zostawią tutaj linki do wypełnionych logów z prośbą o podstawową ocenę.

I pamiętajcie o nowej zasadzie - tempo jest tylko dla serii włąściwej i kolejnych ataków.

le_roi
October 27th, 2015, 00:11
Ja bym prosił o kilka słów nt. sylwetki, bo nie omawiałeś: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73444&viewfull=1#post73444 Idę jutro do orto, więc może coś jeszcze dobrze by było u niego wysępić.

le_roi
October 27th, 2015, 00:19
Zielone światło dla:
-pestki z dyni
-kapusta kiszona (tak, znam różnicę między kwaszoną a kiszoną) i generalnie kiszonki (np. buraki kiszone)?

kinn
October 27th, 2015, 08:02
http://www.aditus.com.pl/artykuly/te...lergie-z-krwi/

Profil pokarmowy to jest to co nas interesuje? Jest tam wszytsko czego potrzeba czy szukać innego testu?

bomba
October 27th, 2015, 09:18
Ostatni trening z filmami + sylwetka, obwody i fałdy do oceny.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3440-log-bomba?p=74048#post74048

mohard
October 27th, 2015, 10:09
I pamiętajcie o nowej zasadzie - tempo jest tylko dla serii włąściwej i kolejnych ataków.

Nie mogłem być wczoraj na skype, możesz doprecyzować? Po prostu kontrolowany negatyw? Jak ze "zwalczaniem bezwładności", ściskaniem?
Kolejne ataki? Czy zmieniamy schemat 2x rozgrzewka + 1x właściwa? Czy chodzi o dodatkową, opcjonalną serię dla niezaspokojonych.
I czy padło jeszcze coś istotnego, co nie zostało zawarte w poście nt. budowania diety?

Jakbyś mógł ocenić nagrania, i odpowiedzieć na pytanie z poprzedniego posta: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3407-Temat-Konsultacyjny?p=73975&viewfull=1#post73975

A tak z ciekawostek, wczoraj miałem mieć trening odpuszczenia, ale ostatecznie go odpuściłem ;) Powodem był pewien roztargniony pan taksówkarz, który nie zauważył mnie kiedy wyjeżdżał z podporządkowanej i skosił mnie jadącego na rowerku prosto, główną drogą, jak pan bóg przykazał... Na szczęście nic się nie stało, ale wolałem nie lecieć od razu po tym na siłkę, na wypadek gdyby jednak jakiś problem chował się pod adrenaliną. Ale dzisiaj dalej jest ok, więc w środę kontynuujemy.

tofik
October 27th, 2015, 10:20
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3425-log-tofik?p=74072&viewfull=1#post74072

Nowe filmiki do oceny.

le_roi
October 27th, 2015, 12:16
wrzuciłem opinię ortopedy:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3445-Badania-medyczne-le_roi?p=74091&viewfull=1#post74091

Arsilion
October 27th, 2015, 19:00
W nawiązaniu do wczorajszej dyskusji prosiłbym o namiar ortopedę na Śląsku.

Oprócz tego chciałbym się przypomnieć, że uzupełniłem profil http://www.mnbbc.com/forums/showthre...4024#post74024 i można zacząć mnie prostować.

Puma
October 27th, 2015, 19:23
Dzis bede panowie troche po 20stej

Puma
October 27th, 2015, 20:29
Arsilion - sa pewne zaburzenia hormonalne dosc widoczne, ale nie na tyle zeby mowic o calkowitej dominacji. Napewno na chwile obecna masz bagno z insulina. Napewno sa zaburzenia na linii testosteronu z innymi hormonami. Niestesy czesc pomiarow fald nie jest do konca prawidlowo zrobiona.

Odnosnie postawy - wystepuje u Ciebie pozycja narciarza w locie. Troche to maskujesz bodyfatem, ale srodek ciezkosci ciala jest zle ulozony. Bardzo mocno rozwiniecie miesni czteroglowych wzgledem tylniego lancucha. Jakby BF byl nizszy - byloby widac wyraznie przesuniecie kosci podudzi. Miednica w nieprawidlowej pozycji.

Ma to pelne odzwierciedlenie w Twoim bilansie silowym z lifotw ktore podales.

Standardowe RTG ktore wymagam ze wzorca. Bok i tyl.

Pelny profil hormonalny do zbadania + dodatkowo krzywa cukrowa.

Cukrow prostych unikaj jak ognia.

Puma
October 27th, 2015, 20:29
Arsilion - pracuje nad tym. Bedzin moze byc czy za daleko?

Puma
October 27th, 2015, 20:36
wrzuciłem opinię ortopedy:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3445-Badania-medyczne-le_roi?p=74091&viewfull=1#post74091

le-roi. Opinia tak masakrycznie z banki ze szkoda gadac. Masz opcje na zalatwienie RTG w innym miejscu?

Kiedy reszta badan morfo? Ta krew trzyma sie w dolnym zakresie. Moznaby juz podzialac, ale musza zobaczyc reszte.

Puma
October 27th, 2015, 20:40
Tofik:

Przysiad - ciagle jest ten sam problem. Musisz usztywnic korpus. Strasznie gniesz sie w dolnym odcinku w zaleznosci od potrzeby. Srodek niemal caly czas w przeproscie. Tak bedzie sie dzialo nim nie zlapiesz bardziej pionowego przysiadu. Na twoj obecny stan umiesnienia - przechyl ktory lapiesz wygina Ciebie jak chce. Spioniuj sie bardziej.

Francuz - nie pozwalaj by na koniec repu bark-lokiec-nadgarstek byly prostopadle do podlogi. Trzymaj lekkie pochylenie w strone glowy.

Uginanie - ten sam problem co w kazdym cwiczeniu. Musisz usztywnic korpus.

Idziesz bratku do mnie w nastepny poniedzialek na pierwszy ogien do analizy na zywo. Przygotuj sobie sztange przed kompem.

Puma
October 27th, 2015, 20:43
Nie mogłem być wczoraj na skype, możesz doprecyzować? Po prostu kontrolowany negatyw? Jak ze "zwalczaniem bezwładności", ściskaniem?
Kolejne ataki? Czy zmieniamy schemat 2x rozgrzewka + 1x właściwa? Czy chodzi o dodatkową, opcjonalną serię dla niezaspokojonych.
I czy padło jeszcze coś istotnego, co nie zostało zawarte w poście nt. budowania diety?

Jakbyś mógł ocenić nagrania, i odpowiedzieć na pytanie z poprzedniego posta: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3407-Temat-Konsultacyjny?p=73975&viewfull=1#post73975

A tak z ciekawostek, wczoraj miałem mieć trening odpuszczenia, ale ostatecznie go odpuściłem ;) Powodem był pewien roztargniony pan taksówkarz, który nie zauważył mnie kiedy wyjeżdżał z podporządkowanej i skosił mnie jadącego na rowerku prosto, główną drogą, jak pan bóg przykazał... Na szczęście nic się nie stało, ale wolałem nie lecieć od razu po tym na siłkę, na wypadek gdyby jednak jakiś problem chował się pod adrenaliną. Ale dzisiaj dalej jest ok, więc w środę kontynuujemy.

Na chwile obecna zasada jest taka nowa. Wykonujecie taka sama iloscserii jak ostatnio. Ostatnia seria jest seria wlasciwa - i tylko dla niej obowiazuje tempo zawarte w artykule z technikami. W seriach rampujacych obowiazuje podstawowa logika - kontrolowany negatyw, szybko koncentryk i scisk. Bez 3 sekundowego schodzenia itd. Nie rob wiatrakow przy uginaniu, nie odbijaj sie z lydek w przysiadzie a bedzie ok.

Puma
October 27th, 2015, 20:57
Mohard:

Przysiad - nie schodz tak nisko. Ponizej rownoleglosci gubisz sie calkowicie. Na to przyjdzie jeszcze pora. Narazie opanuj przysiad do rownoleglosci. Tak popracuj nad wypieciem klatki w dolku.

MC - jak wstajesz gubisz monolit i dol grzbietu sie podwija w tyl. Trzymaj ciasno brzuch.

Plaska - ok

Zarzut z wyciskiem - przez cala faze jeden blad. Poluzniony brzuch. Wyraznie wyginasz sie jak na baczce. Wyobraz sobie ze ktos chce ciebie kopnac powyzej miednicy. Nadbij dolne miednie brzucha i nie puszczaj.

Wioslo - czesc repow dobrze, czesc za mocno ciagniesz barki do gory, czesc gdzie barki ida dobrze w strone nog ale za to lokiec idzie za daleko. Skupa sie na najszerszych - chcec je szarpac od pach az po biodra. Jak barki albo lokiec sie poderwie - nie naciagniesz.

Francuz - ok

Uginanie - ok, ale mocniej zepnij brzuch.

Ty tez sie szykuj ze sztanga na nastepny poniedzialek.

tomek278
October 27th, 2015, 21:03
Puma, doradziłbyś jak ustawić dietę? Opisałem w logu o co dokładnie chodzi.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3422-log-tomek278?p=74106&viewfull=1#post74106
I takie pytanie, bo dobrze nie zapamiętałem, jeśli chodzi o owoce leśne.Wspominałeś m.in, że regulują insulinę itp. Więc nadają się one dla osób, które mają problemy z cukrem czy takie osoby powinny ich unikać?
I czy każdego dnia trzeba je obowiązkowo jeść?

le_roi
October 27th, 2015, 21:07
le-roi. Opinia tak masakrycznie z banki ze szkoda gadac. Masz opcje na zalatwienie RTG w innym miejscu?

Kiedy reszta badan morfo? Ta krew trzyma sie w dolnym zakresie. Moznaby juz podzialac, ale musza zobaczyc reszte.

Tak, co do RTG albo pójdę do internisty z NFZ albo do innego orto w luxmedzie, bo mogę sobie chodzić ile chcę i kiedy chcę, w końcu ktoś mi da :) Ew. zgłoszę masakryczne bóle od karku po lędźwia ;]

Reszta badań krwi niebawem. Plan jest taki: jutro rano idę do internistki, postaram się ją namówić na to, czego jeszcze nie robiłem a co mam w pakiecie. Resztę robię sam w diagnostyce.

W piątek idę do urologa, liczę na testo i prolaktynę, bo internista jak się okazuje nie może żadnych hormonów przepisać.

Co potrzebujesz ASAP, żebyśmy ruszyli?

Puma
October 27th, 2015, 21:12
Bomba

-nie masz odchylen hormonalnych inne niz te wynikajace z nadmiaru BF
-charakterystyczny ksztalf fald tluszczowych jest typowe dla Twoich wad podstawy. Nie widze tu abnormalnosci. Jak tylko sie wyrownasz, dystrybucja bedzie wygladala klasycznie

Potrzebuje od Ciebie bardzo szczegolowy opis od ortopedy. RTG 2 klasyczne tyl i bok + klatka piersiowa. Wygrzeb stara karte chorych i dowiedz sie co konkretnie Tobie bylo. Niech doktor oceni wszystkie wady postawy jakie juz wiesz ze masz - rtg niepotrzebne. Potrzebuej dodatkowe spojrzenia na sprawe.

Na Twoje obecne mozliwosci ten przysiad zaczyna wygladac znosnie. Natomias wychodzi brac kontroli lateralnej nad konczynami dolnymi. Ja wiem ze ty masz dwa razy wiecej pod gorke niz inni, takze oceniam ta miara. Potrzeba wzmocnic Ciebie na boki i bardzo mocno ustabilizowac korpus. Na poniedzialek tez szykuj sztange.

MC - te dwojki nie ciagna. Robisz przysiad z MC. I brzuch nie trzyma calkowicie. Mam do Ciebie prosbe. Na nastepnym treningu - olej procenty i zacznij od zera. Nagraj mi film z MC - ale top-down - czyli takieg od gory. Lapiesz sztange ze stojakow i robisz MC w dol, ale na modle RDL - pokaz mi jak gleboko mozesz zejsc pracujac 2jkami. Wypniasz tylek, tylko lekko uginasz kolana i jedziesz bez dotykania ziemi.

Puma
October 27th, 2015, 21:13
Tak, co do RTG albo pójdę do internisty z NFZ albo do innego orto w luxmedzie, bo mogę sobie chodzić ile chcę i kiedy chcę, w końcu ktoś mi da :) Ew. zgłoszę masakryczne bóle od karku po lędźwia ;]

Reszta badań krwi niebawem. Plan jest taki: jutro rano idę do internistki, postaram się ją namówić na to, czego jeszcze nie robiłem a co mam w pakiecie. Resztę robię sam w diagnostyce.

W piątek idę do urologa, liczę na testo i prolaktynę, bo internista jak się okazuje nie może żadnych hormonów przepisać.

Co potrzebujesz ASAP, żebyśmy ruszyli?

Nie licz na skierowanie na tescia. Nawet jak dostaniesz - i tak full oplata. Mezczyzni za prolaktyne tez zaplaca.

ASAP - cala morfo i mozemy dzialac. Widze chlopie takie luki ze mamy naprawde spore pole do manewru.

Puma
October 27th, 2015, 21:15
Kinn - link nie dziala. Popraw prosze.

Puma
October 27th, 2015, 21:15
Le_rot - i pestki z dyni i kapusta kiszona moga byc o ile nie wywoluja u Ciebie gazow.

Puma
October 27th, 2015, 21:21
Derwis - ten przysiad z boku jest juz akceptowalny. Mozna popracowac teraz nad glebokoscia. Z tylu wyraznie widac ze Toba buja. Ja Ciebie moge pousztywniac i wzmocnic - ale tutaj orto jest wysoce wskazany.

MC - prostowniki spompowane bo wogole nie pracujesz posladkami. Zobacz ze jak wstajesz do miednica nadal jest pochylona za to kregolup sie wygina w dolnym odcinku. Mocno scisnij dolne miesnie brzucha i wstawaj do gory mocno sciskajac tylek. Pchnij ta miednice lekko do przodu i podkrec do neutrala.

Plaska - strasznie luzno. Mocniej klate wypnij, brzuch mocniej. Sciagnij lopatki, barki w dol i tyl. Wprowadz to bo przy wiekszym ciezarze poczujesz za mocno barki.

Zarzut - nie tak zle - ale brzuch dalej spi. Wzmocnij go.

Wioslo - calkiem sensowne to wioslo. Weszly barki przez to ze sztanga byla blizej tylka nic lokcie. Wydluzyles dzwignie i ciazylo po barkach. Pamietaj - lokiec prowadzi, lokiec pierwszy zawsze.

Puma
October 27th, 2015, 21:23
Kozak - francuza nie mam jak tam ocenic. Nie to ujecie.

LOG - klasa sama w sobie. BDB.

le_roi
October 27th, 2015, 21:36
Nie licz na skierowanie na tescia. Nawet jak dostaniesz - i tak full oplata. Mezczyzni za prolaktyne tez zaplaca.

ASAP - cala morfo i mozemy dzialac. Widze chlopie takie luki ze mamy naprawde spore pole do manewru.

Mam testo wolny i całkowity+prolaktynę i b. dużo hormonów w pakiecie luxmed, więc może urolog przepisze.

Apropos morfologii - czego brakuje w tym co wrzuciłem?

Puma
October 27th, 2015, 21:36
Tomku

Chcialbym zobaczyc Twoje nowe badania. Tamte sa dosc stare.

W Twoim przypadku glowna aktywnosc przypada na pierwsza polowe dnia.
Podzial - wiecej wegli rano, mniej wegli wieczorem na korzysc tluszczy - bedzie korzystny.
Mozesz jesc owoce lesne - trzymalbym sie 100 gram dziennie. Raczej do sniadania.

Pamietaj - trenujesz minimum 5 razy w tygodniu. Ale skoro jest problem z insulina - unikaj cukrow prostych. WW zlozone z grupy pewnej i posredniej, jak owoce to lesne. duzo zielonych warzyw.

BTW - podoba mi sie na teraz. Ustaw tak i sprawdz przez 2 tygodnie jak to zadziala.

Pory ktore podales sa ok.

Puma
October 27th, 2015, 21:37
Mam testo wolny i całkowity+prolaktynę i b. dużo hormonów w pakiecie luxmed, więc może urolog przepisze.

Apropos morfologii - czego brakuje w tym co wrzuciłem?

Mineralow, witamin, hormonow.

Derwis
October 27th, 2015, 21:41
Derwis - ten przysiad z boku jest juz akceptowalny. Mozna popracowac teraz nad glebokoscia. Z tylu wyraznie widac ze Toba buja. Ja Ciebie moge pousztywniac i wzmocnic - ale tutaj orto jest wysoce wskazany.

Skierowanie do ortopedy mam, z terminem gorzej. Jeśli jednak zdecydowałbym się iść prywatnie to powiedz mi dokładnie czy mam coś od niego jeszcze wyciągnąć oprócz zdjęć RTG przód i bok oraz opisu? Nie chciałbym wywalić kasy w błoto.

Puma
October 27th, 2015, 21:42
PANOWIE

Z tego co widze - mamy 11 panów na open.
Pozostały tłum siedzi na anonimie.
Plus kilka na total anonimie.

Problem skype sie rozwiazal. Zawsze przynajmniej 1 Pana nie ma.
Najpierw robie zbiorowka dla Openow. Potem pojedynczo Panow anonimow.

Puma
October 27th, 2015, 21:43
Skierowanie do ortopedy mam, z terminem gorzej. Jeśli jednak zdecydowałbym się iść prywatnie to powiedz mi dokładnie czy mam coś od niego jeszcze wyciągnąć oprócz zdjęć RTG przód i bok oraz opisu? Nie chciałbym wywalić kasy w błoto.

Skolioza + miednica + kregoslup w pionowej osi.

Derwis
October 27th, 2015, 21:55
Jeszcze jedno pytanie, czy ortopeda do którego pójdę prywatnie może mi wystawić skierowanie na RTG na fundusz?

Puma
October 27th, 2015, 21:58
Jeszcze jedno pytanie, czy ortopeda do którego pójdę prywatnie może mi wystawić skierowanie na RTG na fundusz?

Jak ma przy okazji pratyke w funduszu to tak. W teorii zawsze moze. W praktyce zalezy od niego.

kooozaq
October 27th, 2015, 22:27
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=74123&viewfull=1#post74123

Pytanie odnośnie diety.

le_roi
October 27th, 2015, 22:43
Będziesz jeszcze oceniał zaległe filmiki?

tofik
October 27th, 2015, 23:09
Tofik:

Przysiad - ciagle jest ten sam problem. Musisz usztywnic korpus. Strasznie gniesz sie w dolnym odcinku w zaleznosci od potrzeby. Srodek niemal caly czas w przeproscie. Tak bedzie sie dzialo nim nie zlapiesz bardziej pionowego przysiadu. Na twoj obecny stan umiesnienia - przechyl ktory lapiesz wygina Ciebie jak chce. Spioniuj sie bardziej.

Francuz - nie pozwalaj by na koniec repu bark-lokiec-nadgarstek byly prostopadle do podlogi. Trzymaj lekkie pochylenie w strone glowy.

Uginanie - ten sam problem co w kazdym cwiczeniu. Musisz usztywnic korpus.

Idziesz bratku do mnie w nastepny poniedzialek na pierwszy ogien do analizy na zywo. Przygotuj sobie sztange przed kompem.

O sztangę może być ciężko, ale postaram się jakoś ją załatwić.

mohard
October 28th, 2015, 10:37
Ty tez sie szykuj ze sztanga na nastepny poniedzialek.

Mam załatwić sobie sprzęt do wykonania pełnego treningu, czy po prostu dorwać kawałek prostego materiału do celów demonstracyjnych? :) Bo jeżeli chodzi o to pierwsze, to będę musiał po prostu wybrać się na siłownię. A tam spokojnie i luźno nie będzie. Ale wifi niby jest.

Dzisiaj zaraz lecę na trening. Postaram się skupić na brzuchu, ale serio nie wiem czy jestem w stanie wyciągnąć z niego coś więcej... No i przystopuję z przysiadem

bomba
October 28th, 2015, 10:45
Bomba

-nie masz odchylen hormonalnych inne niz te wynikajace z nadmiaru BF
-charakterystyczny ksztalf fald tluszczowych jest typowe dla Twoich wad podstawy. Nie widze tu abnormalnosci. Jak tylko sie wyrownasz, dystrybucja bedzie wygladala klasycznie

Potrzebuje od Ciebie bardzo szczegolowy opis od ortopedy. RTG 2 klasyczne tyl i bok + klatka piersiowa. Wygrzeb stara karte chorych i dowiedz sie co konkretnie Tobie bylo. Niech doktor oceni wszystkie wady postawy jakie juz wiesz ze masz - rtg niepotrzebne. Potrzebuej dodatkowe spojrzenia na sprawe.

Na Twoje obecne mozliwosci ten przysiad zaczyna wygladac znosnie. Natomias wychodzi brac kontroli lateralnej nad konczynami dolnymi. Ja wiem ze ty masz dwa razy wiecej pod gorke niz inni, takze oceniam ta miara. Potrzeba wzmocnic Ciebie na boki i bardzo mocno ustabilizowac korpus. Na poniedzialek tez szykuj sztange.

MC - te dwojki nie ciagna. Robisz przysiad z MC. I brzuch nie trzyma calkowicie. Mam do Ciebie prosbe. Na nastepnym treningu - olej procenty i zacznij od zera. Nagraj mi film z MC - ale top-down - czyli takieg od gory. Lapiesz sztange ze stojakow i robisz MC w dol, ale na modle RDL - pokaz mi jak gleboko mozesz zejsc pracujac 2jkami. Wypniasz tylek, tylko lekko uginasz kolana i jedziesz bez dotykania ziemi.

Hej

Jak tylko będzie dwa razy trudniej to cool. Spodziewałem się większych wielokrotnośći :D
Szandorowicz umówiony na grudzień, a internista dzisiaj na 11.10 po skierowanie do ortopedy żeby zdjęcia zrobić.
Dzisiejszy trening z filmami z RDL, o które prosiłeś:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3440-log-bomba?p=74130&viewfull=1#post74130

1. Na poniedziałek muszę kupić sztangę, czy taka 160 cm z supermarketu może być ? Obciążenia też jakieś kupować ?
Ewentualnie, gdzie w Trójmieście mogę kupić, żeby była na pon jakaś taka domowa ?

2. Czy przy RDL głowa ma iść zgodnie z ciałem czy w jeden punkt przed siebie ? Różnie w necie jest to opisane.

PS. Trick z wyobrażaniem sobie, ze mnie ktoś zdzieli po plecach na razie jak dla mnie robi najlepszą robotę jeśli chodzi o pilnowanie dołu pleców.

mohard
October 28th, 2015, 16:34
Wrzuciłem nagrania z dzisiejszego treningu: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard?p=74133&viewfull=1#post74133

Puma
October 28th, 2015, 17:40
Wrzuciłem nagrania z dzisiejszego treningu: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3418-log-mohard?p=74133&viewfull=1#post74133

Ten przysiad juz wyglada duzo lepiej. Nie schodz ponizej rownoleglosci.

MC - juz jest ok. Ale pilnuj brody - ona sie wyraznie podrywa do gory.

Plaska - ok

Zarzut - jest ok gdyby nie slaby brzuch. Musisz dostac odemnie 1-2 cwiczonka na wzmocnienie. Na skype.

Wioslo - tutaj widac ze masz silny odruch zlaczania lopatek. One sie u Ciebie zsuwaja. Ja wiem ze to nawyk - odzwyczaj sie.

Puma
October 28th, 2015, 17:44
Hej

Jak tylko będzie dwa razy trudniej to cool. Spodziewałem się większych wielokrotnośći :D
Szandorowicz umówiony na grudzień, a internista dzisiaj na 11.10 po skierowanie do ortopedy żeby zdjęcia zrobić.
Dzisiejszy trening z filmami z RDL, o które prosiłeś:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3440-log-bomba?p=74130&viewfull=1#post74130

1. Na poniedziałek muszę kupić sztangę, czy taka 160 cm z supermarketu może być ? Obciążenia też jakieś kupować ?
Ewentualnie, gdzie w Trójmieście mogę kupić, żeby była na pon jakaś taka domowa ?

2. Czy przy RDL głowa ma iść zgodnie z ciałem czy w jeden punkt przed siebie ? Różnie w necie jest to opisane.

PS. Trick z wyobrażaniem sobie, ze mnie ktoś zdzieli po plecach na razie jak dla mnie robi najlepszą robotę jeśli chodzi o pilnowanie dołu pleców.

Zobacz - czyli potrafisz poparnie zejsc ze sztanga w dol z uzyciem 2jek i posladkow. Kolana nie wyjezdzaja do przodu. Jak robisz MC z ziemi - mysl o tym ruchu jaki teraz robiles. To jest MC.

1. Starczy sztanga 10 kg. Cos co dociazy w dol i nie bedzie lekka rurka pcv. Najtansze badziewie z marketu bedzie ok.

2. Glowa zawsze idzie jako monolit zgodnie z cialem. Kazda inna insytrukcja jest bledna.

Puma
October 28th, 2015, 17:45
Mam załatwić sobie sprzęt do wykonania pełnego treningu, czy po prostu dorwać kawałek prostego materiału do celów demonstracyjnych? :) Bo jeżeli chodzi o to pierwsze, to będę musiał po prostu wybrać się na siłownię. A tam spokojnie i luźno nie będzie. Ale wifi niby jest.

Dzisiaj zaraz lecę na trening. Postaram się skupić na brzuchu, ale serio nie wiem czy jestem w stanie wyciągnąć z niego coś więcej... No i przystopuję z przysiadem

Cos co maja swoja wage i moze udawac sztange. Nic innego niepotrzeba. Moze byc nawet trzonek od miotly z doklejonymi na tasme butelkami wody po bokach.

Puma
October 28th, 2015, 17:45
Będziesz jeszcze oceniał zaległe filmiki?

Oczywiscie, a ktores pominalem???

Puma
October 28th, 2015, 17:48
Kozak:

1. Zgadza sie, roslinne olewamy. Podstawowe bialko - dobra ilosc na start.

2. Tluszcze - ok

3. Liczba wegli ok.

Jesli zlozone wegle Ciebie nie zamulaja to mozesz zrobic rowna dystrybucje przed i po treningu.

I pamietaj - raz ustawionej diety trzymamy sie 2 tygodnie i po nich oceniami co i jak sie zmienilo.

Boyca
October 28th, 2015, 18:23
Uzupełniłem ankietę, proszę o ocenę.
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3443-log-Boyca

kooozaq
October 28th, 2015, 18:28
Właśnie mam osobiste wrażenie, że zamulają. Uznałem wczoraj, że robie opcję rano jako węglowodany tylko owoce leśne i było według mnie super. Węglowodany normalnie przed treningowe przeniosłem potreningowo, powiększyłem posiłek, prawie dwukrotność masy w jednym. Trzymać się takiego rozwiązania?

bomba
October 28th, 2015, 18:42
Aaaa. wojownicze mikrobycz przedszkola mojej coory zaatakowaly adept zasadniczej szkolyzawodowej kutarate/hudo herbu Czarnej Pumy.

Mam 40 stopni i zaczyna sie jazda jak po mocarzu ;-\

Oby przeszło do piątku ale badania krwii muszę przełozyc.
Jutrzejszy dzien w sumie musze caly odwolac...

kooozaq
October 28th, 2015, 20:10
Trening odpuszczenia numer II.

http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3420-log-kooozaq?p=74151&viewfull=1#post74151

le_roi
October 28th, 2015, 20:51
Oczywiscie, a ktores pominalem???

mhm

Wczorajszy trening - wypiska i filmiki:
http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=74003&viewfull=1#post74003

Ja bym prosił o kilka słów nt. sylwetki, bo nie omawiałeś: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/3424-log-le_roi?p=73444&viewfull=1#post73444 Idę jutro do orto, więc może coś jeszcze dobrze by było u niego wysępić.